Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

avi ili drugi formati u flashu

[es] :: Flash :: avi ili drugi formati u flashu

[ Pregleda: 1840 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon avi ili drugi formati u flashu19.02.2010. u 16:18 - pre 172 meseci
pozrav svima, evo ovako, sa flashom sam radio davno pa sam malo i pozaboravljao,,,, dobio sam da uradim jedan projekat (prezentaciju), ideja je da se snimi npr. ucionica sa djacima kako sede i da se postavi link na svakog djaka, e sad kada se klikne na tog djaka treba da se otvori drugi video ali da se ne vidi (ocigledan) prekid prvog (npr. djak u drugom videu ustaje),,, je li uopste moguce nekako konvertovati taj avi fajl u neki flashov pa sa tim raditi ili kako.... svaka ideja, sugestija je dobro dosla.....
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
*.exe-net.net.

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: avi ili drugi formati u flashu20.02.2010. u 09:18 - pre 172 meseci
To mozes kao jedan FLV video,gde je na pocetku snimak kakako ucenici miruju,pa onda ide deo po deo za svakog od njih.Svaki deo devonoses sa po jednim cue pointom,koji u video postavljas iz enkodera,kada video konvertujes u flv format.Sve ostalo,loop kroz cue pointe na videu preko onCuePoint eventa.

Tamo gde je pocetak videa,gde miruju,mozes preko video da stavis invisible buttone,i kada se klikne na neki, plejer 'preskace' video a odredjeni cue point

onCuePoint ti omogucava da kontrolises video loop za svaku sekvencu

eto jedna od ideja
 
Odgovor na temu

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: avi ili drugi formati u flashu20.02.2010. u 11:56 - pre 172 meseci
hvala na odgovoru, ideja je super, tako sam i ja nesto mislio, znaci da vidim da li sam razumeo,,,, najbolje bi bilo da avi ili sta vec konvertujem u flv pa tako uvezem u flash?... a kako bi bilo da se uveze kao quicktime?. sa kojim formatom bih imao vise "kontrole" i bolji kvalitet?,,,, nisam nikad radio sa video fajovima u flashu pa sam malo konfuzan sorry....

PS: nisam spomenuo da prezentacija ne ide na net, nego preko cd... ako je to uopste bitno....
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
*.exe-net.net.

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: avi ili drugi formati u flashu20.02.2010. u 12:49 - pre 172 meseci
Flash dolazi sa alatom Adobe Media Encoder ,tu uvezes tvoj avi ,i postavlas cue pointe na odredjenim vremenskim intervalima.Kasnije kada kroz video komponentu pustas taj video,napises kod koji ce da prati event na cue point i da reaguje,tako da,ako recimo to bude onaj prvi deo,gde svi miruju,on vrati video na pocetak i tako loopuje...Ako neko klikne na button iznad videa,za djaka,onda video playback na odredjen deo gde su oni pojedinacno.Vidi dokumentaciju video kompom=netu,tamo imas neki example kod koji ce da ti razresi sve eventualne misterije :-)

Za editovanje cue pointa u flv-u ja sam koristio RichFLV,ali nisam siguran da ga jos uvek ima,to je AIR aplikacija,ali je extra zavrsavala posao
 
Odgovor na temu

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: avi ili drugi formati u flashu25.02.2010. u 21:32 - pre 172 meseci
hvala jos jednom,,,, krecem u boj,,,, ako nesto zapne bicu slobodan da pitam
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: avi ili drugi formati u flashu

[ Pregleda: 1840 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.