Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

skripta za tehnicku podrsku sa bazom znanja

[es] :: Web aplikacije :: skripta za tehnicku podrsku sa bazom znanja

[ Pregleda: 1325 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon skripta za tehnicku podrsku sa bazom znanja12.02.2010. u 23:39 - pre 172 meseci
Zna li ne ko besplatnu ili komercijalnu php/mysql skriptu koja omogucava (slicno ovo sto ES prilikom pisanja nove teme):

1. ima osnovne support tickets opcije (slanje pitanja, pracenje statusa, admin panel...)
2. nakon sto se odgovori na neko pitanje, isto (automatski ili po zelji admina) se postavlja u bazu znanja
3. kad neko pise novo pitanje, cim napise naslov automatski mu izlista vec postavljena i odgovorena pitanja iz baze znanja

Ubih se trazeci, a ne nadjoh nigde. A evo sad dok sam pisao temu vidim da i ES ima slicnu stvar. Meni konkretno treba za teh. podrsku na sajtu, da ne odgovaram 100x na ista ili slicna pitanja.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.212.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: skripta za tehnicku podrsku sa bazom znanja13.02.2010. u 00:25 - pre 172 meseci
Nisam baš siguran da postoji neka već gotova skripta koja bi radila sve što tebi treba. Najbolje rešenje je da nađeš neku dobru skriptu koja ispunjava veći deo uslova, a onda zatim da doradiš ono što ti treba. Što se tiče besplatnih pogledaj osTicket, a ako želiš komercijalnu mislim da bi ti Kayako najviše odgovarala. Za osTicket nisam siguran da li ima knowledgebase, ali za Kayako sam siguran da ima. Uostalom pogledaj "Help desk" kategoriju na HotScripts.
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: skripta za tehnicku podrsku sa bazom znanja13.02.2010. u 11:34 - pre 172 meseci
osTicket imam instaliran ali on nema KB. Probao sam bar 10 demoa, nijedan nema ono sto sam opisao. Ima samo Kayako, ali i on samo pretrazuje KB, a articli se rucno upisuju u KB.

Ostaje mi da probam Cerberus (ako pristanu da mi instaliraju MailParse na serveru). Evo sad probam Hesk, cini se najvise lici na Kayako.

Ali to je stvarno neverovatno, postoji 1000 skripti za HelpDesk i nijedna nema tako prostu a korisnu stvar, da pretrazi sve tickete i unapred odgovori na pitanje. Ideju nisam ja smislio nego sam video kod mog hosting provajdera. Bukvalno za svako drugo pitanje koje mislim da postavim, odgovor dobijem unapred, jer je neko vec dobio odgovor na slicno pitanje.

 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: skripta za tehnicku podrsku sa bazom znanja13.02.2010. u 13:20 - pre 172 meseci
Čini mi se da WHMCS koji je inače namenjen kao billing sistem za hosting provajdere, ima i opciju pretraživanja tiketa (ima i knowledgebase). Ali stvarno nisam siguran. Mada njegova primarna namena je totalno nešto drugo (automatsko kreiranje hosting naloga itd.). Pogledaj i njega...
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: skripta za tehnicku podrsku sa bazom znanja13.02.2010. u 14:13 - pre 172 meseci
HESK koji sam nasao zahvaljujuci tvom HotScripts linku je fenomenalan, ali ipak nema ono sto mi treba a to je da se baza znanja sama puni.

Odlucio sam da koristim Forum za tehnicka pitanja koja dobijam na sajtu i HESK za general pitanja (njih ima mnogo manje). Tako dobijam ono sto mi treba i to besplatno. Jedino sto je za ocekivati je da ce neki ljudi slati i tehnicka pitanja HESK-om umesto forumom, ali sta da se radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: skripta za tehnicku podrsku sa bazom znanja

[ Pregleda: 1325 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.