Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"uvrtanje" kablova

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: "uvrtanje" kablova

[ Pregleda: 3050 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.167.*



Profil

icon "uvrtanje" kablova08.02.2010. u 19:41 - pre 173 meseci
Verovatno ste mnogo puta videli uvrnute kablove...Ne mislim zamrsene, vec bukvalno uvrnute...Ne znam zasto,i zbog cega se to desava,ali se nazalost desava...
Kupim 2 kabla po 16m,2x2,5mm^2, oba smotam na duzinu podlaktice u krug i ostavim...Jedan stoji kako stoji, a drugi kao da je osuren vrucom vodom,sav se uvio,i pri ispravljanju daje znatan otpor-ispravis-pustis on se vrati u prvobitno uvrnuto stanje...

Primetih to se desilo i sa kablom od slusalica,koji je 2.8m duzine...

Zasto se desava, i kako da uvrnuti kabl razvrnem? :D
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: "uvrtanje" kablova08.02.2010. u 22:12 - pre 173 meseci
Po mom dubokom ubedjenju, nikako. Ja ih u sali, odnosno u tuzi, zovem "drveni kablovi' i ima ih sve vise, na svim mogucim uredjajima. Negde ih je moguce zameniti, ako su kablovi obicni, ali kod specijalnijih stvari si bespomocan.

Probao sam jedan jeftin trik - navijem taj "drveni kabl" lepo u krug, prilicno malog precnika, i stalno prebacujem zicu preko same sebe, tako da postane spiralna oko pocetnog kruga i ostavim tako neko duze vreme. Desava se, da se osnovni oblik promeni, ali sada zica zadrzi novi oblik pa opet ne valja. Verovatno se radi o losijoj - jeftinijoj plastici, koja i inace ima tendenciju da vremenom postaje sve tvrdja ali se ova stvrdne vrlo brzo, ocigledno za nekoliko meseci u skladistu ili trgovini.

Imam prikljucni kabl od nekog Sony TV-a, kupljenog pre 30 godina, koji je dan danas elastican i mekan kao svila. TV je vec bacen, ali kabl je jos uvek prvoklasan.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: "uvrtanje" kablova

[ Pregleda: 3050 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.