Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7718482 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 14:49 - pre 87 meseci
Citat:
Ultrena:
Jos jedan dokaz da nemas pojma, pises nesto, ne znas sta i zasto. Samo je bitno da pises.
A vi sa toplitnim pumpama ste smorili. Pametujete o peletu ovde, a pelet videli niste.


Ne kontam zasto uopce spominjete toplotne pumpe.

Ja vam prenio iz prve ruke.Ako vam to nije dovoljno onda ne znam sta je.Grijao se na pelet,grijem se na tp zrak-zrak (invertere).Potrosnja nije ni problizna.Puno se skuplje grijat na pelet.I tu prica treba da zavrsi.Nije ni tema o tome.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 14:51 - pre 87 meseci
Citat:
xicolina servis:
ISKORISCENOST 90 % i vise imaju samo gasni kotlovi ..., integrisani kotlovi plafon 85% mogu da pisu sta hoce...* svi prozvodjaci imaju svoje ispitne stanice ...


Ako se odnosilo na onu sliku koju sam ja postavio.Uopce nije bitan broj %.Odnosi se na razlicite snage kotla.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 14:52 - pre 87 meseci
Citat:
rovaccccc:
Slucajno procitah certifikat nekog kotla na pellet u dvije velicine.Testirano provjereno deklarisano u EU,i objavljeno.

I rezultat mi se ne slaze sa savjetima koje sam dobio na ovoj temi.Na ovom certifikatu pise da testirani kotao od 27 kw ako radi na nazivnoj snazi ima stepen iskoristenosti 92,2 %.A ako radi smanjenom snagom onda ima 94%.
Sto je meni uvijek i bilo logicno zbog vise temperature u dimnjaku.

Manji kotao ima malo slabije iskoristenje,i to mi je bilo logicno.



Sta sad da mislim.Kotao radi u minimumu i potrosnja mi je ok naspram drugih koji se griju na pelet.Ali ovdje su mi rekli da se potrosnja moze smanjit ako pojacam kotao prema maximumu i ako ulozim pare u 4 kraki aku spremnik i sve sto ide uz to.

Pitao sam one koji se bave time hoce li mi garantovati ustedu bar 10 % ako kupim kod njih sve to.Usteda od 10% znaci da bi se ta investicija vratila za 15-20 godina.
Svi su reklim da bi stedilo,ali niko neda garanciju ni na tih 10% :)

Nego sta da ja radim.Dobijam oprecne informacije.Jedni kazu da kotao ima bolje iskoristenje na maximumu,drugi kazu obrnuto ???

Da i ne spominjem to da se radi o razlici o 1-2 % sto se tice kojom snagom radi kotao.Sto u prevodu znaci ustedo oko 5 € peleta godisnje :)

STOBI nesto menjao ako je dobro i trosio pare ,,, a ono gore nema veze uopste sa tvojom slikom
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 14:57 - pre 87 meseci
Citat:
rovaccccc:
Citat:
Ultrena:
Jos jedan dokaz da nemas pojma, pises nesto, ne znas sta i zasto. Samo je bitno da pises.
A vi sa toplitnim pumpama ste smorili. Pametujete o peletu ovde, a pelet videli niste.


Ne kontam zasto uopce spominjete toplotne pumpe.

Ja vam prenio iz prve ruke.Ako vam to nije dovoljno onda ne znam sta je.Grijao se na pelet,grijem se na tp zrak-zrak (invertere).Potrosnja nije ni problizna.Puno se skuplje grijat na pelet.I tu prica treba da zavrsi.Nije ni tema o tome.


Stvar je u tome da se izbacuju iz zone komoditeta svoje jednoumne interesne grupe.
Neko dira pelet..,,pod mac bato
Neko dira bilo sta drugo....KOGA ZABOLE,nama to ne treba.pa nek serenda do mile volje.
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 14:59 - pre 87 meseci
[quote]xicolina servis:
Citat:
toppelet:
sta je sa automatikom je li nepotrebna koje taj

sto vara ljude a automatika nepotreba ,,,,,odredena automatika treba

onolika koliko znamo i koliko je mozemo koristiti , xicolina nisi konkretan

seltron prvo skini kapu ....


NARAVNO seltron je najbolji sve ostalo ne valja ...KO ne kupi seltron propao je[/q

seltron je kap u moru dobrih regulatora ali eto kod tebe povecao potrosnju za 50%
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 15:14 - pre 87 meseci
Citat:
xicolina servis:STOBI nesto menjao ako je dobro i trosio pare


Pa na ovoj temi je jedno vuklo drugo.

Kad kazem da sam u istom prostoru uporedjivao grijanje na pelet i na TP zrak-zrak i pelet trosio daleko vise (2-3 puta).kazu mi da pelet nije nastiman i da trosi previse,da je zbog toga.

Onda mi kazu da treba kupit te stvari koje nisu jeftine,odvrnut kotao da radi maximalno i da ce to drasticno smanjit potrosnju u odnosu sto kod nas kotao radi minimalnom snagom.A onda naletim na certifiakt koji govori da je razlika izmedju nazivne i minimalne snage 1,2 % i to u koristi manje snage.

Kad uporedim potrosnju peleta kod nas i kod drugih,moji roditelji ne trose nista vise od drugih,kada se uzme u obzir kvadratura i izolacija kuce.

A ovdje najcesce pisu o potrosnji peleta po kvadraturi.Rijetko se uopce spominje koliko ima izolacije ?
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 15:29 - pre 87 meseci
Ko je rekao - spominjao da kotao mora da radi na max snazi?
Obično kad se propituje za situaciju prvo pitanje se postavlja oko izolacije i ostalih karakteristika objekta.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 15:38 - pre 87 meseci
Pa obicno se sugerira svima da se u kotlu drzi voda sto visa npr 80*C a prema kuci saljes 40 npr........i da se nabavi aku spremnik i da kotao radi max snagom....da bi smanjio potrosnju.
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 15:52 - pre 87 meseci
rovaccccc

zemljace ,,kotao moze da ima temperaturu vode na svakoj snazi

ako je dobra ekektronika .odnosno modulacija ,,koliko sam vidio

ovo je iskoristivost prenesena na vodu,da u pravu si mi usko gledamo

kotao ,kotlovnica ,nemamo pojma kakva je mreza,radijatori,

izolacija .dimnjak
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 15:54 - pre 87 meseci
Ne,ne,ne ...preferira se t kotla da bude što veća tj bar 75c (recimo) , a da uz ugrađen mešni ventil se to može održavati uz najmanju snagu ,naravno zavisi od potrebe objekta, na -15-20 neće raditi u najmanjoj snazi jer bi to značilo da je debelo predimenzionisan za potrebe. Akumulator je rečeno malo gore kad se ugrađuje, čak ni u tom slučaju kotao ne mora da radi punom snagom. Puna snaga u suštini treba samo za inicijalno zagrevanje sistema, tj u slučajevima kad treba da se zagreje objekat tj sistem što brže, kasnije nastupa dobro poznata nam modulacija i u tom grmu leži zec, da se dobro podesi kotao i da ima dobru modulaciju, ako se ima za neku osnovnu automatiku na mešnom po meni je to ok ulaganje, nije veliko al fino pegla greške.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 15:57 - pre 87 meseci
Citat:
zmajdin:
tu pomoći nema sem akumulatora toplote i to povećeg, e da bi se kotao samo jedan put palio i sve vreme radio na najvećoj snazi.


Ovo je upuceno meni.
koliko ja vidim meni je predlozeno da uzmem sto veci (skuplji) aku spremnik i da kotao radi na najvecoj snazi.
 
0

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
..8.68.wifi.dynamic.gronet.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 16:08 - pre 87 meseci
xicolina, neko rece cicolina, a ja, kako sam propustio taj post, dok nisam ukapirao aluziju.
U pravu ste, proizvodjaci samaraju pocente, bilo je perioda kada je Alfa plam je za Commo 21 pisala na sajtu 90%, onda 93%, posle 86%.
Meni je logicno da sa manje snage ima vece iskoriscenje, to je i MBS napisao za istu pec sa setovanjem na 12 i 18Kw iskoriscenje je po njima 93.5 tj.90%. ali da li je to tacno ili ne pitanje je. Postoje instrumenti koje izgleda osporavate.
Ali nije to poenta, po meni je poenta sa kojeg stanovista vi nastupate? U jednom trenutku mi se ucinilo da zastupate TP, a onda ukapiram da se grejete na pelet.
Na postavljena pitanja ne dajete konkretne odgovore, a na neke tvrdnje koje nisu vama upucene odgovarate sarkazmom.

Rovaccc da li vi to sugerisete da ste te poruke dobijali preko PP, to nisam procitao na temi.

Ono sto je interesantno, iskljuci se kamikaza ne odgovorivsi , onda nastavi xcolina dok se ne upetlja, pa nestade, pojavi se opet kamilaza i ukljuci se u pricu sa svojim "ne diraj u pelet"..
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 16:13 - pre 87 meseci
Ovo sto sam citirao gore nalazi se na 710 str. ove teme.Nema nikakvih privatnih poruka.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 16:16 - pre 87 meseci
Sad mi žao vremena što potroših na čitanje, većine, postova na zadnjih 5-6 strana. Imao sam nekih tehničkih pitanja vezanih za temu ali vidim da moramo sačekati da se ispucaju oni koji se ne prazne na način koji je majka priroda odredila. Strpljen, spašen. Očekujemo "mirnije more" na ovoj temi
 
+1

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 16:22 - pre 87 meseci
@dukimen
Imas pp

Duplim i troduplim profilima se ne bavim.
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 16:33 - pre 87 meseci
Ignorisanje.Al opet,moram da pročitam !!!
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 16:38 - pre 87 meseci
Citat:
dukimen:
xicolina, neko rece cicolina, a ja, kako sam propustio taj post, dok nisam ukapirao aluziju.
U pravu ste, proizvodjaci samaraju pocente, bilo je perioda kada je Alfa plam je za Commo 21 pisala na sajtu 90%, onda 93%, posle 86%.
Meni je logicno da sa manje snage ima vece iskoriscenje, to je i MBS napisao za istu pec sa setovanjem na 12 i 18Kw iskoriscenje je po njima 93.5 tj.90%. ali da li je to tacno ili ne pitanje je. Postoje instrumenti koje izgleda osporavate.
Ali nije to poenta, po meni je poenta sa kojeg stanovista vi nastupate? U jednom trenutku mi se ucinilo da zastupate TP, a onda ukapiram da se grejete na pelet.
Na postavljena pitanja ne dajete konkretne odgovore, a na neke tvrdnje koje nisu vama upucene odgovarate sarkazmom.

Rovaccc da li vi to sugerisete da ste te poruke dobijali preko PP, to nisam procitao na temi.

Ono sto je interesantno, iskljuci se kamikaza ne odgovorivsi , onda nastavi xcolina dok se ne upetlja, pa nestade, pojavi se opet kamilaza i ukljuci se u pricu sa svojim "ne diraj u pelet"..

U pocetku proizvodjaci ALFA, MBS , KRALJEVO , CM su pocev od snage kotla do uslova montaze ,pa moze bez dimnjaka moze dimnjak u horizontali 2 -3 m i svasta nesto dok im se to nije obilo o glavu ,,, Pojavilo se brdo problema kod svih Dosta kotlova je vraceno ili zamenjeno,,,, nemam ja sarkazma a ni mnogo vremena JA nikad nisam osporavao istrumenta ali samo na pravim mestima
 
0

urade
Lazarevac

Član broj: 10200
Poruke: 212
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 17:20 - pre 87 meseci
Nacrtao sam jedva neku semu...sta mi treba da umesto ovog kotla stavim akumulator toplote od 800-1000l?
Ima li neka formula za izracunavanje koliko se kw potrosi za punjenje at od 45-80°C?

Kuca 11x8.6m,prizemlje+potkovlje,izolacija 8cm stiropor, na tavanskoj ploci
20cm staklene vune,drvena stolarija sa duplim staklom.Compact 20 kotao,4kraki mesni,seltron
pogon,Tech regulacija.12.2m panelnih radijatora.Radnim danima od 5-24h vikendom 7-24h
T=22°C ,od 24-5(7)h T=19.5°C
Prikačeni fajlovi
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 17:24 - pre 87 meseci
@rovaccccc: potrošnja od 15-30kg na dan po hladnijem vremenu i po 24h je po meni sasvim ok, ako sam dobro ukapirao situaciju, tamo je elektronika pobrljavila jel? Rešeno ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.03.2017. u 17:35 - pre 87 meseci
Da.Posto je kotao iz 2009.g. ima mu vec godina poprilicno.Nedavno je crkla baterija,koja pretpostavljam cuva memoriju kad nestane struje ili kad je kotao izvadjen iz uticnice.U medjuvremenu je nestajalo struje i sve vrijednostisu bile na nula.Nije bilo tesko postimat vrijednosti koje se ticu doziranja i pauziranja puza u razlicitim snagama ni ventilatore......ali kad se otvori skriveni menu onda ima 55 stranica sa postavkama....to nisam mogao sam ali poslali su mi iz termoflux sve sto treba.

Da potrosnja je najvise 2 vrece dnevno (nisam siguran samo za par onih dana kad je bilo -25*C)......a kad je manje hladno oko vrecu dnevno,nekad mozda i mrvicu ispod vrece.
90 m2 sa 5cm stiropora za zidovima,plafon nema izolaciju,prozori su stari 14 godina i nisu u zavidnom stanju :)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7718482 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.