Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7710492 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobansa
Automatika, elektronika
Sabac

Član broj: 159318
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 21:18 - pre 101 meseci
@boree
da li mislis da ces sa dodatnom pumpom dobiti i nesto pozitivno u potrosnji ili je cilj samo zastita kotla
naravno tu je i dodatni trosak za el.energiju
Kotao Termomont TKU3 25KW, gorionik kucna radinost
Grejem 130m2
Izolacija stiropor 15cm zidovi, sem jednog zajednickog, tavanica 10-20cm vuna, pod 5cm
PVC stolarija dvostruko staklo
Vreme rada: dnevni rezim 8-22h, nocni 22-8h
Temperatura prostora: dnevni rezim 23.5*C, nocni 23*C
Grejanje bez prekida 24h
Vreme rada gorionika, zavisi od spoljne temperature, od 6-15h na dan

 
0

bobansa
Automatika, elektronika
Sabac

Član broj: 159318
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 21:19 - pre 101 meseci
@boree
da li mislis da ces sa dodatnom pumpom dobiti i nesto pozitivno u potrosnji ili je cilj samo zastita kotla
naravno tu je i dodatni trosak za el.energiju
Kotao Termomont TKU3 25KW, gorionik kucna radinost
Grejem 130m2
Izolacija stiropor 15cm zidovi, sem jednog zajednickog, tavanica 10-20cm vuna, pod 5cm
PVC stolarija dvostruko staklo
Vreme rada: dnevni rezim 8-22h, nocni 22-8h
Temperatura prostora: dnevni rezim 23.5*C, nocni 23*C
Grejanje bez prekida 24h
Vreme rada gorionika, zavisi od spoljne temperature, od 6-15h na dan

 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
77.28.12.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 21:19 - pre 101 meseci
kada sam ugradio regulaciju na mesni i postavio sonde kako je po uputstvu bilo oznaceno sistem nije radio kako treba, t.j. do besvesti je odrzavao 60*na povratu i nije otvarao prema radijatorima, onda sam prebacio sondu u kotao i poceo je da radi odnosno da postize zadatu T u radijatorskom krugu ali nije mogao da prati zadatu T na povratu od 60* (jer je sonda bila u kotao ) vec je tu negde 45-57 i kotao se pothladjivao i puno vise vremena mu je trebalo da dostigne zadatu T u kotlu. nakon ugradnju pumpe vratio sam sondu tamo gde i treba na povratnom vodu i dobio sam sve parametre kako treba.
- veoma brzo dostigne zadatu T u kotlu
- mesni otvara prema radijatorima koliko mu je nalozeno i pri tome po stabilizaciji sistema stoji na 1/4
- sonda prati t na povratnom vodu i ne dozvoljava da padne ispod 60 koliko je zadato a kada se sitem optimizuje onda je u granicama 67-70 i kotao se ne pothladjuje, nema pada temperature, gorionik radi konstantno u modulaciji.
Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 21:28 - pre 101 meseci
@bobansa : kad prođe malo vremena i skupim utiske javiću šta mi je mišljenje o svemu.Za trošak za povećanu potrošnju struje si u pravu , al ja sam i ovako već na štedljivim i LED sijalicama , i svi kućni aparati gledam da su višlje klase pa se ta cifra baš i neće primetiti, nedavno sam i mašinu za sušenje veša promenio za TP tako daje ovo smešno spram toga.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 21:43 - pre 101 meseci
@bore
vrlo lako moze da bude da je ta razlika od 10c ne zbog mesta merenja vec zbog razlicitih sondi ....sve ove sonde koje mi koristimo daleko su od preciznih a i tolerancija kod njih je poprilicna...i meni je malo cudno to bilo pa sam onda naleteo na termometar koji je preko 300e......samo termometar,
rekoh ko je bre ovde lud ...sto ce neko da plati 300e za to ....prosle godine ja kupio 5,6 komada kineskih neka smesna lova ...i stavis ih jedan pored drugog i ni jedan ne pokazuje isto....
ko sto @bobansa rece ne verujem da ce to uticati na potrosnju a kotao se zasticuje na drugi nacin jednostavnije
moze da bude da se lakse podesi elektronika ali ne razumem arkadiju koji kaze da sad brze postigne temperaturu kotla pa ne greje vodu pumpa nego gorionik....
Ecopell 35
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 21:57 - pre 101 meseci
Moguće je da ima neka mala razlika u osetljivosti , ipak je jedno elektronika a drugi redovan "analogni", a leti kad je sve isključeno dosta približno pokazuju temperaturu, možda max 2˚razlike ,max...Mene je samo iznenadilo ovo sa brzinom pumpe i pomeranje tj zatvaranje mešnog, neko bi pomislio da će manje trošiti
kažem još je sve friško, pumpa mi je tu stojala već neko vreme, posao je bio15 minuta a ima pozitivnog uticaja , pa što da ne onda.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
77.28.12.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 22:14 - pre 101 meseci
@pankec
kada mesni otvori i krene topla voda u sistemu sa druge strane sjuri hladna i onda naglo opadne T u kotlu. i onda par sati dok opet ne dostigne zadatu T. ovo je bio slucaj kada regulatorska sonda za povrat bila zajedno sa kotlovskom sondom i regulator nije radio kako treba jer nije mogao da obavlja kontrolu povratnog voda pa je u kotao ulazila voda sa T oko 45* i pothladjivala onu u kotlu. ugradnjom pumpe vratio sam sondu tamo gde treba na povratni vod i onda je regulator proradio kako treba i nije dozvoljavao da u kotao udje voda sa T manje od 60* pa nije dolazilo do podhladjivanja kotla i rezultat toga je da se vreme rada gorionika potrebno da bi se dobilo 75* vode u kotlu osetno smanji.
Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 22:16 - pre 101 meseci
slazem se treba probati kad vec imas sve a i ne placas majstora :)

Ecopell 35
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 22:31 - pre 101 meseci
Citat:
arkadija:
@pankec
kada mesni otvori i krene topla voda u sistemu sa druge strane sjuri hladna i onda naglo opadne T u kotlu. i onda par sati dok opet ne dostigne zadatu T. ovo je bio slucaj kada regulatorska sonda za povrat bila zajedno sa kotlovskom sondom i regulator nije radio kako treba jer nije mogao da obavlja kontrolu povratnog voda pa je u kotao ulazila voda sa T oko 45* i pothladjivala onu u kotlu. ugradnjom pumpe vratio sam sondu tamo gde treba na povratni vod i onda je regulator proradio kako treba i nije dozvoljavao da u kotao udje voda sa T manje od 60* pa nije dolazilo do podhladjivanja kotla i rezultat toga je da se vreme rada gorionika potrebno da bi se dobilo 75* vode u kotlu osetno smanji.

kazes sjuri se hladna voda ...dakle imas manjak energije u sobama ....kad eletronika zatvori mes ventil da bi odrzala temperaturu povrata ti taj period prakticno ne grejes sobe ...samo kotao i u radijatorima se voda hladi ..a i sobe jer nema grejanja... pa kad opet mesni se otvori opet hladna voda tu dolazi...
hocu da kazem da energija koja ti treba je ista sa pumpom ili bez....ne moze pumpa na to da utice

Ecopell 35
 
0

ivan1973

Član broj: 331025
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 22:36 - pre 101 meseci
Citat:
arkadija:
kada sam ugradio regulaciju na mesni i postavio sonde kako je po uputstvu bilo oznaceno sistem nije radio kako treba, t.j. do besvesti je odrzavao 60*na povratu i nije otvarao prema radijatorima, onda sam prebacio sondu u kotao i poceo je da radi odnosno da postize zadatu T u radijatorskom krugu ali nije mogao da prati zadatu T na povratu od 60* (jer je sonda bila u kotao ) vec je tu negde 45-57 i kotao se pothladjivao i puno vise vremena mu je trebalo da dostigne zadatu T u kotlu. nakon ugradnju pumpe vratio sam sondu tamo gde i treba na povratnom vodu i dobio sam sve parametre kako treba.
- veoma brzo dostigne zadatu T u kotlu
- mesni otvara prema radijatorima koliko mu je nalozeno i pri tome po stabilizaciji sistema stoji na 1/4
- sonda prati t na povratnom vodu i ne dozvoljava da padne ispod 60 koliko je zadato a kada se sitem optimizuje onda je u granicama 67-70 i kotao se ne pothladjuje, nema pada temperature, gorionik radi konstantno u modulaciji.


Ovo sve ja radim ručno, bez automatike sa mešnim ventilom i baš kao što si napisao:

Prvo zatvorim ventil 100% - zagreva se kotao - to traje 20-tak minuta do pola sata;
Kada dođe tkotla do 3-5*C ispod tzadato na gorioniku (75-80*C) - otvorim mešni:
- 100% ako je mnogo hladno
- 50% ako nije mnogo hladno;
Nakon 1-1h30 vratim mešni na 1/4 (+/- 1/16 ) i tu ostavim.

Temperatura u kotlu dođe polako do tzadato i gorionik ide u modulaciju- ovde se greje sanitarna voda - na visokoj tkotla!!!;
Tpolaza ide od 45*C do 60*C - zavisi od mnogo faktora;
T povrata (pre mešnog, nemam pojma kolika je na ulazu u kotao) je 35*-45*C.

Snagu gorionika sam menjam od 3-5, zavisno od opsega spoljašnje temperature jednom, max dva puta dnevno.
Na snazi 2 NE MOŽE DA ZAGREJE NIŠTA kada je napolju minus!!! Snagu 1 nisam ni probao.
Toliko o tome da sam trebao da na moj postojeći sistem montiram gorionik od 30kw ili manje.
I ja vodim evidenciju potrošnje peleta po danima, radi procene za sledeću sezonu.

Čini mi se da se svi vi ubiste oko pothlađivanja kotla a po meni to nije toliki problem da držite tul u kotao na 60*C.

Kotao VW therm Stadler 40kW sa gorionikom Bmax 34-50kW, grejem 230m2 srednje do loše izolovane kuće (P+1+pot), bojler sa 140l sanitarne vode na kotlu.
Režim grejanja: radni dan- 05-07h 22*C; 07-15h 20*C, 15-23h50 - 22*C, 23h50 - 05h - 20*C
vikend- 07-09h 22*C; 09-13h 20*C, 13-23h50 - 22*C, 23h50 - 07h - 20*C

E da, u mal da zaboravim, do sada sam potrošio 4,5 paleta peleta, grejem od 15 Oktobra.
Pozdrav svima!

Kotao WV term (TAM Stadler) 40kW,
Gorionik B-max essential 34-50kW,
Grejem (P+S+Po)=230m2+bojler za sanitarnu vodu 140l

 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
77.28.12.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 22:40 - pre 101 meseci
pumpa utice na rad regulatora, bez nje nije radio kako treba, vec je odrzavao T60* u povratu a mesni je bio skroz zatvoren i sistem nije radio, kontaktirao sam onda tehnicku podrsku proizvodjaca i rekli su da ugradim pumpu u kotlovskom krugu, ugradio sam i regulator je proradio kako treba ...
Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 22:54 - pre 101 meseci
@arkadija
to je vec druga stvar...ako je to uslov da bi elekrtonika radila kako valja
na mojoj automatici imam dosta vise opcija koje mogu da korigujem pa sam uspeo da namestim da radi kako treba....mada mozda bi i meni bilo lakse sa tom pumpom ko zna...
@ivan 1973
druze grejemo slicnu povrsinu ..ja imam 200kvm bez izolacije,imam pvc i izolovanu plocu na tavanu ...cela prosla sezona nesto manje od 4,5tona na 23 se greje
ima kod tebe mesta za ustedu ohoho
Ecopell 35
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 23:09 - pre 101 meseci
Bore, drago mi je da sam bio u pravu, sada to ima da radi extra!. Upravu si kada kazes da pumpa u kotlovskom treba da radi malo brze od one u radijatorskom, ali ne i prebrzo. Videces da, kada se sistem stabilizuje, razlika izmedju potisa i povrata u kotao nece biti veca od 5-6 stepeni. Probaj sondu od TrmRglt da stavis na povrat u kotao i namestis da pumpu i mesni pali i otvara na 60, pa ces primetiti da se kotao ravnomernije zagreva i cim bude 60 na povratu, vec ce da bude 67-68 u kotlu. I tako dok se ne postigne radijatorska T. Kada se postigne zadata radijatorska, onda ce i t u kotlu sa 68-69-70 da se penje.

Ljudi, molim vas, pa ja vam sigurno nebih davao neproverene informacije i nebih lupetao nesto u sta nisam siguran da radi kako treba. Evo Bore ce vam sutra posvedociti da mu je sistem znatno bolji. Ovo je 100% tako i molim vas nemojte pretpostavljati ako niste probali. Ja sam prvo pretpostavio, pa sam zatim i probao i video ogromnu razliku. Bitno je samo da se pumpa u kotlovskom krugu pali sto ranije kako bi kotao stigao da promesa vodu. Veliki problem je kod Centrometala, jer njemu kotao pali pumpu na 60*C, pa voda ne stigne da se promesa u kotlu. Onda treba ostaviti da kotlovska pumpa radi konstantno ili ugraditi diferencijalni termostat(moze i od bojlera, pa da se pumpa pali na 30-ak stepeni. Jedan clan je probao da senzor od TrmRglt stavi na povrat, ali nije bilo dobro jer mu se kotlovska pumpa palila na 60*C, pa se desilo upravo to da se voda u kotlu nije promesala na vreme. Ko stavi pumpu u kotlovski krug,samo ce poboljsati sistem, ne samo sto ce bolje zastititi kotao, vec ce i sistem da radi bez oscilacija.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

ivan1973

Član broj: 331025
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.01.2016. u 23:35 - pre 101 meseci
Citat:
pankec:
@arkadija
to je vec druga stvar...ako je to uslov da bi elekrtonika radila kako valja
na mojoj automatici imam dosta vise opcija koje mogu da korigujem pa sam uspeo da namestim da radi kako treba....mada mozda bi i meni bilo lakse sa tom pumpom ko zna...
@ivan 1973
druze grejemo slicnu povrsinu ..ja imam 200kvm bez izolacije,imam pvc i izolovanu plocu na tavanu ...cela prosla sezona nesto manje od 4,5tona na 23 se greje
ima kod tebe mesta za ustedu ohoho


Jel ti kotao integrisan ili gorionik na kotao?
Naravno, ja mislim sa automatikom 10-15% i da u novembru krenem sa manjom snagom gorionika, a ne sa 5 i 4 kao ove godine...
Bojler za toplu vodu- on troši sigurno dodatnih 20-tak%.
Prvi mačići se u vodu bacaju. Tako i ova sezona...

Kotao WV term (TAM Stadler) 40kW,
Gorionik B-max essential 34-50kW,
Grejem (P+S+Po)=230m2+bojler za sanitarnu vodu 140l

 
0

Peckopp

Član broj: 303609
Poruke: 18
213.135.171.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.01.2016. u 07:33 - pre 101 meseci
Imam pitanje za strucni ljudi,ako zele da mi pomoci?
Veliki problem je nastanao kod dimnjaku,se pojavio mrlje iz vanjske zidove,ali je vjerovatno iz razloga sta dimnji plinovi se 80-120C,tece iz zidova na dimnjaku uz nutra
nesto kao smog ili smola i dolazi pravo u kotao ,pa molim za pomoc,hfala unapred.
Pecko
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-8.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.01.2016. u 07:54 - pre 101 meseci
nisam te bas dobro razumeo jel curi u kotao ili curi iz dimnjaka po zidu ....opisi malo dimnjak visina od cega je ..kad je zidan...precnik
Ecopell 35
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.01.2016. u 08:20 - pre 101 meseci
Mala pomoc. Vidim da su Mladen i Bore ugradili pumpu u kotlovskom krugu i da su rezultati ok. E ja sada imam nedoumicu. Planiram da u kotlovskom krugu stavim bojler sa vodu, pitanje glasi da li ce pumpa koju cu staviti imati isti rezulatat kao sto imaju Mladen i Bore i ostali koji imaju pumpu u kotlovskom krugu? Tu pumpu bi palio neki termostat , dal nalegajuci ili neki drugi nije ni bitno, to cu vec da smislim. Samo mi je bitno da li ce to imati funkciju ili cu morati jos jednu posebnu pumpu za to.
Evo slike kako bi to izgledalo.

Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
Prikačeni fajlovi
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.01.2016. u 11:33 - pre 101 meseci
To je vec malo tesko pitanje na koji se moze dati vise odgovora. Prvi je: Ukoliko ce u bojler da ide ista t kao u kotlu, i da pumpa radi konstantno, onda bi mozda to i funkcionisalo. Ali mislim da u bojler ne treba da ide 80*C kao sto bude u kotlu, vec oko 65*C. Tako da je tu potreban ili mesni ventil ili da se pumpa pali po zahtevu bojlerskog termostata, a onda to ne pije vodu. Ali ako je t u kotlu oko 70ak stepeni i pumpa radi konstantno, onda bi moglo da funkcionise. E sada druga stvar je to sto iz kotla ide jedan promer cevi, a u bojler drugi, tako da ta cirkulacija u kotlovskom krugu nece biti bas nesto. Mislim da ce biti malo bolje nego bez bojlera i pumpe, ali ne smem da tvrdim kako ce se sistem ponasati. I ja sam ranije razmisljao o ovome i nisam dovoljno pametan da tvrdim nesto. Ovo je samo moje razmisljanje, tako da to uzmete sa rezervom, a sacekajte da vam odgovori neko pametniji i strucniji ili neko ko je probao ovako nesto, pa da vas posavetuje.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.01.2016. u 11:41 - pre 101 meseci
@tomarko1411 ako je bojler dosta udaljen od kupatila / kuhinje treba vise vremena dok dodje topla voda do cesme, tako da treba uracunati vecu potrosnju vode.
Kod mene je bojler direktno na kotlu 120L a drugi (na struju od 80L) u kupatilu i sada gledam sta mi se vise isplati, da li koristiti na kotlu ili na struju. Na zalost bojler na kotlu bih morao fizicki da odstranim posto nema nikakvih ventila. Bojler na kotlu se uvek greje zajedno sa kotlom, jedina opcija mi je da zavrnem dotok hladne vode u bojler i na taj nacin ga "iskljucujem". Od kad je u upotrebi (vec 7 dana) vidim da se voda u kotlu brze hladi i da se malo duze greje na novom startu.

Sada se pitam kakva bi potrosnja bila da nema bojlera na kotlu uopste?
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

Peckopp

Član broj: 303609
Poruke: 18
213.135.171.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.01.2016. u 11:55 - pre 101 meseci
@pankec
curi iz dimnjaka unutra ,ali i u dimnjacije cevi u kotao i unutra u kotao imao od smoga.
visoki dimnjak je 9 metara i je nad sljeme,
precnik dimnjak unutra 40*25cm gradjen pred 10god.kada sam se grejjel na drva, zidan polna cigla 12*25cm

Pecko
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7710492 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.