Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7716194 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.02.2015. u 16:07 - pre 112 meseci
Konkretno napamet ne znam značenje tih grešaka , to piše u uputstvu , nama se samo e6 i mislim e2 pojavljivalo , jedno je za nestanak peleta a drugo mislim za neuspelo paljenje. U početku sam i ja primetio šaku peleta po završetku rada al smo mislim korigovali gašenje da duže traje , al i onda ne znam odakle nesagoreli pelet u rešetki...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

susaaa
suša dean
brežice,slovenija

Član broj: 327692
Poruke: 2
*.dynamic.amis.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.02.2015. u 20:12 - pre 112 meseci
Da li na forumu ima vlasnika kombinovanih kotlova na grejanje (pelet-drvo), Centrometal EKO CK-P 25 KW? Pelet je nabavljen po preporuci iz Bajine Bašte, po ceni od 150 evra/t + PDV.

Otkako je kotao stigao, javili su se sledeći problemi:

1. Kako se otvore donja vrata na gorioniku, tako se resetuje vreme. Samim tim je nemoguće vršiti programiranje vremena uključenja/isključenja kotla. Reklamirano kod ovlašćenog servisera pre više od 2 nedelje i još uvek se nije pojavio da zameni tu elektroniku, koja očigledno nije u redu.

2. Kotao se po nekoliko puta na dan zabaguje, izbaci greške i obustavi rad. Zvali smo servisera, koji je ustanovio da je podesio nedovoljnu količinu peleta pri potpaljivanju i to je korigovao.

3. Sa greškama i dalje nije gotovo: 2 puta na dan izbaci greške E2 ili E9 - kad otvorim donja vrata, rešetka je prepuna nesagorelog peleta, a kad njega izručim, na samoj rešetki se vidi neka količina šljake (tj. malo čvršćeg sloja pepela, možda je to bolji opis), koju skinem čeličnom četkom. Serviser tvrdi da je to do kvaliteta peleta i da na otklanjanje ovog problema nikako ne može da utiče, ali ja nisam ubeđena, jer ne znam nikoga ko po nekoliko puta na dan silazi i čisti rešetku na kotlu koji se isključio. Verujem da ili ventilator ili nešto drugo nije podešeno kako treba, a nisam mašinac da bih se razumela u takve stvari.

Suma sumarum - kotao nikako ne može da ostane bez nadzora, inače nema grejanja u kući. A na pelet ljudi prelaze jer je komforna vrsta grejanja.

Da li je neko imao sličnih problema i ako jeste, kako je uspeo da ih reši?

Hvala puno!


Pozdrav,
Nov sam na forumu ali zmontiral sam več 15 kotlova centrometal. Ako se resetira kad se otvaraju dolnja vrata je greška u bateriji u elektonici.
Kod 5 primerka sam imao isti problem. Baterija nije dobro spojena-treba ju samo dobro pritisnut na mjestu. Izgleda da kod pakiranja dostave itd. se baterije izmrdaju s ležišča.
Oprostite na slabom jeziku ali sam iz Slovenije.
p.s. Dok se ovo događa ( resetiranje) elektronika ne pamti nikakve promene uradene - tako da se svaki put resetira na tvorničke postavke!
dean
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.02.2015. u 20:18 - pre 112 meseci
Ovo treba pozdraviti. BRAVO susaaa "serviseri" čitajte forume ako ste stekli osnove za čitanje.
 
0

susaaa
suša dean
brežice,slovenija

Član broj: 327692
Poruke: 2
*.dynamic.amis.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.02.2015. u 20:31 - pre 112 meseci
Nisam ja serviser, samo su u posjednje 3 godine svi prijatelji i susjedi( tako i ja) išli na pelet. Tako da smo puno toga videli i naučili.
dean
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.02.2015. u 22:54 - pre 112 meseci
Susaaa,

hvala puno na odgovoru. Moraću da zovem servisera i da mu to kažem, pošto pretpostavljam da ja ne smem da otvaram i diram bilo šta što je vezano za elektroniku, jer je kotao u garanciji (nabavljen u septembru 2014. godine).
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.02.2015. u 11:52 - pre 112 meseci
Serviser za 2 sata kreće na zimovanje, vidimo se za nedelju dana. Zemljo Srbijo!
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.02.2015. u 12:04 - pre 112 meseci
Ne bih da te plasim, ali... http://www.aladin.info/vremens...ija/valjevo-dugorocna-prognoza
Postoji li jos neki serviser za taj kraj? Nedelju dana je prilicno dugo s obzirom da ce temperatura padati a gorionik sve vise raditi.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.02.2015. u 12:19 - pre 112 meseci
Znam da ide loše vreme, ali nemam drugu opciju. Kad sam serviseru prenela šta je Susaaa rekao, on mi je odvratio: "I ja sam kontaktirao kolege iz Hrvatske i rekli su mi isto to za bateriju, da se ili pomerila iz ležišta ili je istrošena pa je treba zameniti, ali eto vi ste me preduhitrili sa odgovorom (pritom sam na njegov odgovor čekala 2 nedelje, ne bi ga bilo ni sad da ga ja nisam okrenula!). Nema drugih problema osim resetovanja vremena?" Rekla sam mu da dvaput dnevno pepeljara bude zasuta peletom i da se kotao isključi i da zbog te problematične baterije, ništa od podešavanja koje je on setovao nije ostalo umemorisano, nego se sve vratilo na fabrička podešavanja...pa je pao odgovor: "Aha! Pa ja idem na zimovanje i dolazim za nedelju dana, ali mogu da vam pošaljem kolegu koga ostavljam da dežura i interveniše po potrebi!" Mogu da zamislim tek koliko je kolega stručan, samo fali da još nešto dodatno zezne. Tako da sam predlog odbila i čekam ga krajem iduće nedelje.
 
0

aslservis
Darko Lausev
servis
aslservis
Subotica, Srbija

Član broj: 323989
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.aslservis.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.02.2015. u 21:41 - pre 112 meseci
Pa probajte sami da zamenite bateriju, barem je to jednostavno.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.02.2015. u 09:27 - pre 112 meseci
Slažem se da je jednostavno, ali ne želim da im dam izgovor za gubljenje garancije. Nije mi nikakav problem da otvorim poklopac i pritisnem bateriju. Ključno je podesiti parametre kotla nakon toga, a ja nemam pojma koje vrednosti da unesem...tako da će mi svejedno do kraja iduće nedelje kotao raditi na fabričkim podešavanjima. Ukoliko nakon serviserove intervencije i dalje pepeljara bude puna nesagorelog peleta, onda ću sama početi da eksperimentišem sa smanjivanjem količinama peleta pri potpaljivanju i sl.
 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
77.29.141.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.02.2015. u 17:51 - pre 112 meseci
Pozdrav,
trenutno daljnsko grejanje, preskupo, neefikasno itd itd ...
atlernativa je pelet ali puno je nepoznanica i dilema, kod mene (skopje ) izbor kotlova nije veliki, informacija je malo a i to sto znam nije puno. Koliko sam citanjem foruma razumeo primarno je dimenzioniranje kotla tj njegova snaga. Evo sto treba da se greje pa ako neko ima vremena i zelju da mi odgovori bio bih veoma zahvalan.
kuca je na dva sprata visoko prizemlje 97 m2 i sprat 129 m2 visina 2,6 m
izolacija na krovu po kosinama 20 cm tervol i preko toga gips karton , ploca nije izolovana, na stranama 5 cm stiropor, stolarija pvc termopan, kuca nije nesto posebno izlozena struji vetrova, onako normalno, zime i nisu bas nesto hladne, ali ponekada zna da u nekom periodu od desetak dana dostigne -15 max. inace prosecna godisnja temperatura je 5,19.
Dostupni kotlovi sa servisnom mrezom su Alfa Grande, Termoflux i Kozlusan.
Eto, to je to, svaki savet mi je velik ko planina ...unapred hvala

Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.02.2015. u 21:05 - pre 112 meseci
arkadija,i Kozlusan i Termoflux je odlican izbor,plus sto vam je i servisna podrska dostpna.Mislim da vam je 30 kw prava mera,mada ce mnogi reci da je vasoj m2 blize 25 kw.Znajte da grejanje na pelet spada u komforno grejanje,nikako jeftino.Ako vam je reper ja grejem 85m2 sa Toby 12 kotlom i mislim da mi fali 3-4 kw(dobra izolacija).Pozdrav
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
77.29.86.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2015. u 09:03 - pre 112 meseci
Citat:
sajkatava: arkadija,i Kozlusan i Termoflux je odlican izbor,plus sto vam je i servisna podrska dostpna.Mislim da vam je 30 kw prava mera,mada ce mnogi reci da je vasoj m2 blize 25 kw.Znajte da grejanje na pelet spada u komforno grejanje,nikako jeftino.Ako vam je reper ja grejem 85m2 sa Toby 12 kotlom i mislim da mi fali 3-4 kw(dobra izolacija).Pozdrav


hvala prijatelju, ja sam jos u fazi prikupljanja informacija jer vec od sledece sezone prelazimo na grejanje na pelet koje naravno nije jeftino, pocev od same investicije pa i cena peleta, no sve je jeftinije od daljinskog to znam sigurno jer kad smo grejali oba sprata trosak po sezoni je bio 3,5 - 4000 eura i jos da ne govorim o efikasnosti ...
izolacija je jako bitna stvar u prici o grejanju, kuca nije bila oduvekbila izolirana, postepeno se to radilo a zadnji je na red bio krov i tek tada smo imali pravi pregled sto u stvari izolacija znaci, termoglave na radijatorima su poceli da zatvaraju sto se prije nikada nije desilo.
Reklu su mi da kotlovi na pelet najbolje rade kada su knap a obzirom na to da termoflux ima 25 i 35 ( onaj sa 30 su povukli ) meni ipak blize da uzmem 25 kw. i jos da ispitam koja je razlika u modelima peling i eco peling. pozdrav
Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

Sve naopako

Član broj: 325843
Poruke: 37
5.134.109.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2015. u 10:03 - pre 112 meseci
Arkadija, iz mog ovogodisnjeg isustva, 25kW ce vam biti sasvim dovoljno... ja grejem oko 100 kvadrata na dve etaze sa tobi 12 i sasvim je dovoljno (izolacija 5cm stiropor, alu stolarija). Imali smo onaj period od vise dana u dubokom i ledenom minusu i nisam imao nikakvih problema. E sad, sto se tice cene grejanja i potrosnje, ako iskljucimo pocetnu investiciju u kotao, meni je grejanje na pelet jeftinije nego na drva (cemu se nikako nisam nadao). Ovu zimu, ako ne bude nekih iznenadjenja, cu progurati sa 2,5 tone peleta (oko 430 evra), a ranijih godina sam trosio oko 12 kubika drva (oko 500 evra). O komforu da ne govorimo...
 
+1

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2015. u 10:24 - pre 112 meseci
Da li ima neko sa foruma da greje 400 kwadrata sa peletom.Kako vidim sve je oko 100-200 maksimalno.??
 
0

el magnifico
ramo ramic
setac
korzo
bihac,BiH

Član broj: 326926
Poruke: 58
31.176.233.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2015. u 10:49 - pre 112 meseci
termoflux eco peling mjeri temperaturu plamena
i na osnovu te temperature plamena sam stelujue doziranje i ventilator da bi dobio temperaturu plamena u nekoj zadatoj snazi
znaci,nema veze kakav je pelet,nema stelovanja,sto vvidiam ovdje svako radi
i eco peling ima 10 snaga a peling 5
u bosni je razlika kad sam ja kupovao bila oko 360 km
uzeo sam obicni peling i mislim da sam pogrijesio
ali i ovaj je dobrar kad pogledam sta drugi proizvodaci prodaju
 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
77.29.86.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2015. u 11:23 - pre 112 meseci
Citat:
Sve naopako: Arkadija, iz mog ovogodisnjeg isustva, 25kW ce vam biti sasvim dovoljno... ja grejem oko 100 kvadrata na dve etaze sa tobi 12 i sasvim je dovoljno (izolacija 5cm stiropor, alu stolarija). Imali smo onaj period od vise dana u dubokom i ledenom minusu i nisam imao nikakvih problema. E sad, sto se tice cene grejanja i potrosnje, ako iskljucimo pocetnu investiciju u kotao, meni je grejanje na pelet jeftinije nego na drva (cemu se nikako nisam nadao). Ovu zimu, ako ne bude nekih iznenadjenja, cu progurati sa 2,5 tone peleta (oko 430 evra), a ranijih godina sam trosio oko 12 kubika drva (oko 500 evra). O komforu da ne govorimo...


kod mene je cena peleta po toni f.co istovareno 230 eura kazu leti je jeftinije ide oko 200-210 a pelet je boljevac, pukovac i neto jos iz uvoza iz bugarske ali za taj nemam informaciju, racunam sa 6 tona po sezoni onako odokativno i na bazi ovde procitanog. hvala i pozdrav

Citat:
el magnifico: termoflux eco peling mjeri temperaturu plamena
i na osnovu te temperature plamena sam stelujue doziranje i ventilator da bi dobio temperaturu plamena u nekoj zadatoj snazi
znaci,nema veze kakav je pelet,nema stelovanja,sto vvidiam ovdje svako radi
i eco peling ima 10 snaga a peling 5
u bosni je razlika kad sam ja kupovao bila oko 360 km
uzeo sam obicni peling i mislim da sam pogrijesio
ali i ovaj je dobrar kad pogledam sta drugi proizvodaci prodaju


ovo je izuzetno dobar podatak, hvala vam puno,
prestavnik termofluxov mi je ponudio 25 peling za 2.350 eura sa pratecom opremom (pumpa, ventili ,termomanometar ... ) bez montazu ali sa pustanjem u rad za eco peling mi nije dao ponudu vec mi je rekao da sacekam onda prolece jer treba da se pojavi novi model koji se biti puno bolji. pozdrav
Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2015. u 13:44 - pre 112 meseci
Citat:
Sve naopako:
Arkadija, iz mog ovogodisnjeg isustva, 25kW ce vam biti sasvim dovoljno... ja grejem oko 100 kvadrata na dve etaze sa tobi 12 i sasvim je dovoljno (izolacija 5cm stiropor, alu stolarija). Imali smo onaj period od vise dana u dubokom i ledenom minusu i nisam imao nikakvih problema. E sad, sto se tice cene grejanja i potrosnje, ako iskljucimo pocetnu investiciju u kotao, meni je grejanje na pelet jeftinije nego na drva (cemu se nikako nisam nadao). Ovu zimu, ako ne bude nekih iznenadjenja, cu progurati sa 2,5 tone peleta (oko 430 evra), a ranijih godina sam trosio oko 12 kubika drva (oko 500 evra). O komforu da ne govorimo...

Svaki objekat,svaka instalacija,svaka izolacija je prica za sebe.Naveo sam podatak da grejem 85m2 i da vrlo tesko dosezem do komfornih 22 C(a zeleo bih 23)Ako bih sabrao broj rebara i pomnozio sa 185w dobio bih nekih 13,6kw plus instalacija,sto znaci minimum 15-16kw,a ja imam Toby 12b-kw.Isti kvadraturu ima i moja komsinica,a njoj kotao stalno ide u fazu gasenja,pa joj je serviser ogranicio snagu na 2.....?(vreme pauze puza i vreme rada puza kao i brzine ventilatora su prepisane sa mog kotla)Eto ista m2,ista izolacija,isti kotao,a razlicita situacija.Jedina je razlika sto ona ima dimnjak fi 130,a ja fi 200.Dok joj nije ogranicena snaga kotla t.dimnih gasova je isla do max.120(sada ne znam),a meni dolazi i do 185C....Arkadija,savetujem ti da dobro razmislis oko izbora...Mislim da i TERMIS Knjazevac sada izbacuje novi,integrisani kotao....vrlo interesantan(ima ga na njihovom sajtu,mada je jos u fazi ispitivanja)
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
77.29.86.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2015. u 17:11 - pre 112 meseci
Citat:
sajkatava: Svaki objekat,svaka instalacija,svaka izolacija je prica za sebe.Naveo sam podatak da grejem 85m2 i da vrlo tesko dosezem do komfornih 22 C(a zeleo bih 23)Ako bih sabrao broj rebara i pomnozio sa 185w dobio bih nekih 13,6kw plus instalacija,sto znaci minimum 15-16kw,a ja imam Toby 12b-kw.Isti kvadraturu ima i moja komsinica,a njoj kotao stalno ide u fazu gasenja,pa joj je serviser ogranicio snagu na 2.....?(vreme pauze puza i vreme rada puza kao i brzine ventilatora su prepisane sa mog kotla)Eto ista m2,ista izolacija,isti kotao,a razlicita situacija.Jedina je razlika sto ona ima dimnjak fi 130,a ja fi 200.Dok joj nije ogranicena snaga kotla t.dimnih gasova je isla do max.120(sada ne znam),a meni dolazi i do 185C....Arkadija,savetujem ti da dobro razmislis oko izbora...Mislim da i TERMIS Knjazevac sada izbacuje novi,integrisani kotao....vrlo interesantan(ima ga na njihovom sajtu,mada je jos u fazi ispitivanja)


kod mene je snaga instalacije 33 kw, ali sa napomenom da je taj toplotni gubitak racunat pre izolacije, no ovo sa dimnjakom me malo buni kod mene je dimnjak gde planiram da instaliram kotao kvadratnog preseka 360x120 (tri spojena fi120) a serviser (termoluxov) mi tvrdi da to nema veze. Sto se izbora tice tu nemam bas puno prostora za manevriranje primarno je da je kotao integrirani da ima servis i rezervne delove da ima garanciju najmanje 5 godina na kotao i barem 2 na elektroniku. trenutno to ima samo alfa, teroflux i kozlusan. termis knjazevac nije zastupljen. do sada sam se sreo sa alfinim ( grande 30 kw) i termofluxovim serviserom, kozlusanov tek treba da vidim. Trenutno mi je termoflux bolje resenje. pozdrav
Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.02.2015. u 19:09 - pre 112 meseci
Uglavnom misljenja vezana za dimnjak idu u pravcu da je nebitan,jer tu funkciju obavlja ventilator.Na jednom drugom forumu su misljenja mnogo podeljenija,pa ljudi stavljaju redukciju sa klapnom.Ne znam ako neko ima neka iskustva te vrste voleo bih da ih podeli sa nama
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7716194 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.