Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7757632 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.01.2015. u 22:07 - pre 114 meseci
Citat:
alu.rs:
Citat:
sajkatava:
Alu!...Mislim da si izneo vrlo malo podataka.Nedostaje izolovanost tavana,temperatura u stanu,temperatura vode u kotlu,temperatura dimnih gasova,masni ventil i jos toga...Ako ti je neki reper i ja imam Toby 12b(stariji model) i potrosnja mi je oko 1,8kg/h.Tvoja potrosnja od 2,5kg/h pri temperaturi od -17 i nije nesto exstremno visoka,sobzirom na ne bas dobru izolaciju.Ima prostora za podesavanje.Da li na"pixli"imas izbusene rupe za sekund.vazduh(po obodu).Na nekim kotlovima je to fabricki propust.


Evo ovako: gore imam prazan sprat koji ne grejem, tu sam poređao stirodur 2cm i preko laminat. Vodu u kotlu sam digao dok je bila ladovina na 70 (serviser stavio na 65). Mešni ventil mi je bio skroz otvoren (4kraki esbe), tako da je sve išlo na radijatore. Dimni gasovi na najjačem režimu su bili oko 125-130C. Uspevao sam da zagrejem na 21C u kući, radijatori vreli. Rekao bih da nemam te rupe o kojima pričaš na piksli. imam samo rupe po dnu, sad ne mogu da se setim, ali neka je u četiri reda po deset rupa. Rupe su oko fi 8mm. A je li Sajkatava, koliki prostor ti greješ?

Ovako...grejem 85 m2.U nekim ranijim mojim postovima imas sve objasnjeno.Ja sam imao problema sa postizanjem temp.Zmajdin mi je bio u gostima i sada je sve ok.Probaj da dignes temp.u kotlovskom krugu na 77 pa i 80C,a cetvorokraki na pola,onda mic na desno dok ne dostignes komfornu temp.u stanu. Kotao bi trebao da predje u modulaciju.Ti prakticno nisi ni imao u funksiji mesni ventil,jer ti je stalno otvoren pa je kotao . stalno bio u snazi 5 a samim tim i imao maxim.potrosnju.Temperatura potisnog voda u radijatorskom krugu od 45-50 C je vise nego dovoljna za 22-23C u stanu(sa iole dobrom izolacijom).Rupe na pixli su potrebne za snabdevanje sekundarnog vazduha,ali ti je onda obavezno prestelovljavanje parametara.Kotao ti je jos u garanciji pa trazi iskljucivo servisera Lazara Indjica(najbolji je u Simanovcima),Ako mogu svojim skromnim iskustvom pomoci tu sam
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.01.2015. u 22:10 - pre 114 meseci
Alu....Pumpa da ukljucuje na 65,a da iskljucuje na 62 stepena C
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.01.2015. u 22:36 - pre 114 meseci
Andrija ne mislim na rupe na dnu,vec gore pri vrhu po obodima...koliko imas rebare i koji su...global 600 ima snagu od 185w,pa to pomnozi sa brojem rebara i dodaj 2kw na instalaciju i dobices broj kw u odnosu na Tobijevih 12kw.pa vidi gde si
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 07:42 - pre 114 meseci
Global narezimu 90-70 c daje 185w, na razimu 70-50odaje 145w.
Na nizin recimo temperatura u radijatorima 45C odaje oko 50w.
Vama je temperatura u radijatorima 70C i a u kuci 21C. Mesni skroz otvoren. Ovo samo govori da vi imate veoma velije gubitke. Vama treba jaci kotao ili termicka izolacija koja je veoma losa sada. Druga opcija trenutno ne postoji.
 
0

reci klaza
Dominik Dojcinovic
ne radim
Beograd

Član broj: 317222
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 08:09 - pre 114 meseci
Citat:
sajkatava:
Poslata pp za Vasica.Ujedno bio bih zahvalan da saznam nesto o STILMETAL-SMART 25KW(ako neko ima/moze da mi prenese svoja iskustva).Cini mi se interesantnim,a i lepih je gabarita.

Sta znaci ono SMART,sam se cisti i sve ostalo? Je li to neko probao ili samo pise proizvodjac da je to tako,da ne bude posle,los ti je pelet ili ti je slaba struja,ili mozda dimnjak nije sttandardni,kad se zaglavi pa pozoves servisere. Ima li iko taj kotao u upotrebi?
 
0

reci klaza
Dominik Dojcinovic
ne radim
Beograd

Član broj: 317222
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 08:20 - pre 114 meseci
Citat:
LONG WAY:
Citat:
s26mar:
Ja napravio sobu u kotlarnici! Al ce da se prati rad kotla:)



Marko ovo je ko butiga imas da uzivas i da ga stelujes , svaka cast .

Auuu postajemo ludi sa ovim pelet varijantama,jos samo da ga neko ugradi u dnevni boravak,ali samo tako se dolazi do rezultata,dobar kotao,nemas druze ti tu mnogo posla.
 
0

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 09:31 - pre 114 meseci
Citat:
LONG WAY:
Ima 4 senzora i kontrolu na osnovu spoljne temperature i sobni termostat .
U meniju moze da se izabete standard , na osnovu spoljne i termostata ponaosob i sve skupa .
Znaci ocitava temp sa svih senzora i plus komanda sobnog termostata .

Precizno salje temperaturu vruce vode u radijatore e sad ne znam koliko ce da izdrzi mesni ventil kada se stalno okrece .
Na slici tem iz ventila 41 , zadata 41 i ventil otvoren 41%









molim te mozes li mi reci koji ventil i koji motor koristis
thermoflux 35KW
 
0

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 09:40 - pre 114 meseci
Citat:
sajkatava:
Citat:
alu.rs:
Citat:
sajkatava:
Alu!...Mislim da si izneo vrlo malo podataka.Nedostaje izolovanost tavana,temperatura u stanu,temperatura vode u kotlu,temperatura dimnih gasova,masni ventil i jos toga...Ako ti je neki reper i ja imam Toby 12b(stariji model) i potrosnja mi je oko 1,8kg/h.Tvoja potrosnja od 2,5kg/h pri temperaturi od -17 i nije nesto exstremno visoka,sobzirom na ne bas dobru izolaciju.Ima prostora za podesavanje.Da li na"pixli"imas izbusene rupe za sekund.vazduh(po obodu).Na nekim kotlovima je to fabricki propust.


Evo ovako: gore imam prazan sprat koji ne grejem, tu sam poređao stirodur 2cm i preko laminat. Vodu u kotlu sam digao dok je bila ladovina na 70 (serviser stavio na 65). Mešni ventil mi je bio skroz otvoren (4kraki esbe), tako da je sve išlo na radijatore. Dimni gasovi na najjačem režimu su bili oko 125-130C. Uspevao sam da zagrejem na 21C u kući, radijatori vreli. Rekao bih da nemam te rupe o kojima pričaš na piksli. imam samo rupe po dnu, sad ne mogu da se setim, ali neka je u četiri reda po deset rupa. Rupe su oko fi 8mm. A je li Sajkatava, koliki prostor ti greješ?

Ovako...grejem 85 m2.U nekim ranijim mojim postovima imas sve objasnjeno.Ja sam imao problema sa postizanjem temp.Zmajdin mi je bio u gostima i sada je sve ok.Probaj da dignes temp.u kotlovskom krugu na 77 pa i 80C,a cetvorokraki na pola,onda mic na desno dok ne dostignes komfornu temp.u stanu. Kotao bi trebao da predje u modulaciju.Ti prakticno nisi ni imao u funksiji mesni ventil,jer ti je stalno otvoren pa je kotao . stalno bio u snazi 5 a samim tim i imao maxim.potrosnju.Temperatura potisnog voda u radijatorskom krugu od 45-50 C je vise nego dovoljna za 22-23C u stanu(sa iole dobrom izolacijom).Rupe na pixli su potrebne za snabdevanje sekundarnog vazduha,ali ti je onda obavezno prestelovljavanje parametara.Kotao ti je jos u garanciji pa trazi iskljucivo servisera Lazara Indjica(najbolji je u Simanovcima),Ako mogu svojim skromnim iskustvom pomoci tu sam


potrosnju mozes da korigujes , ali mi nije jasno kako sa vrelim radijatorima nemas vise od 21 u kuci ???

ja sa nikakvom izolacijom , najmanjom snagom , bez mis ventila , uspijevam odrzavati 22 u kuci
thermoflux 35KW
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 10:01 - pre 114 meseci
Ni meni to nije jasno(problem koji ima alu.rs sa tobijem 12b)...Vasiceve opservacije su na mestu,jedino ako imas malo rebara???.Znam ljude koji sa 12-icom greju vecu kvadraturu.Opet kazem na -17 trositi 2,5kg/h i nije nesto extremno mnogo.Da moze bolje,moze.,,
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 10:07 - pre 114 meseci
A ako pogledamo da je 2,5 kg potrošnje oko 12kw što je i max snaga peći onda je verovatno mala za tu potrebu , bar u debelom minusu što nije baš puno dana al zna zadati glavobolju.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

bure
blazo djukic
Beograd

Član broj: 40062
Poruke: 76
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 10:16 - pre 114 meseci
Potrosnja je individualna. Moja gradska voznja sa Land Roverom je 9-10L dizela. Moj drugar s istim autom isti grad trosi 12L...

Nije svaka kuca ista, nije svaka instalacija ista. Koliko vidim ni kotlovi nisu 100% isti.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 13:12 - pre 114 meseci
alu.rs
A da ipak stavite mešni ventil na pola, da postavite ciljanu temperaturu na 80, a pumpu na "keca"? Uzgred, ne valja vam "piksla" - nema rupe za sekundarni vazduh: pozovite servisera pa mu je gurnite, na pikslu mislim, tamo gde sunce ne sija i zahtevajte ispravnu. Naime, na 23. strani uputstva za upotrebu, slika na dnu strane, vide se tri rupe za sekundarni vazduh sa prednje strane piksle, dakle moraju postojati. Uostalom, bez sekundarnog vazduha nema stabilnog sagorevanja, a ugljen-monoksida u dimu ima kao u Aušvicu... Mislim da ih je i u originalu malo.
vasic74
Kolega, šta znači to "90-70", odnosno "70-50"?
boree
2,7 kilograma peleta jeste 12 kW, ali sa iskorišćenjem od 92 odsto.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 13:13 - pre 114 meseci
Samo je problem izolacija. Jer na višim temperaturama ako je u radijatoru 70C a u kući max 21C taj kotao ne ože da zagreje tu kuću na nižim temperaturama. 12kw je malo za tu kuću zbog velikih gubitaka.
25KW Smart je kotao sa automatskim čišćenjem rešetke i turbulatora kao i pepela iz pepeljare u posebnu kantu.
25KW smart još nije pušten u prodaju van teritorije BiH. Razlog ispitivanje. U maju ćim prođe sva ispitivanja u Beču izlazi i termofluxova 25 ca i 35 ca smart.
po izgledu je skroz drugačija od bilo kog kotla koji sam video. Čim dobijemo zeleno svetlo od proizvođača izbaciću slike i nove 20Kw kao i 25 i 35 smart. Mislim da će te se oduševiti kada postavim slike. Naravno o ukusima se ne raspravlja, mislim da dosada ovako niste videli.
Pozdrav.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 13:17 - pre 114 meseci
90-70C znači da je izlazna temperatura ka radijatorima 90C a povratna 70C.
Tako se ranije vršio izbor radijatora za taj režim. Mada i dalje se tako radi ali za Aerodrom Domadedovo u Moskvi. Projektuju se cevni izmenjivači za klima komore na ovom režimu.
 
0

alu.rs
Andrija Janković
održavanje
Politika
Beograd, Srbija

Član broj: 327013
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 14:13 - pre 114 meseci
Namestih sada mešni na sredinu, digoh t kotla na 75 za sada, održava u režimu 2-3. Ka radijatorima ide oko 50C. Napolju je oko +3.
Nemam alu, nego panelne radijatore, osim u kupatilu. Imam dnevni boravak koji je spojen sa kuhinjom i trpezarijom, sve zajedno oko 50m2. Tu su tri radijatora: 1800, 1400 i 1000, sve h600.
Na par fotografija se vidi koliko imam stakla u prostoru.
http://www.dodaj.rs/f/S/33/3YrtKBqY/03-balkon-1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3U/BL/1sOlPDKu/04-balkon-2.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3g/Jk/47x2JYzo/05-balkon-3.jpg

Ova dupla-dupla balkonska vrata su 2.1x2.8m. i tako dva puta. Plus ona treća sa prozorom 1.4x2.6m. To u prozorima i vratima bude oko 15-16m2.
ima li ko više? Dihtuje ok, ali opet na tu količinu... odlutah na temu o stolariji. Da se vratim

Sajkotava, Zmajdine, imam te rupe na piksli, vidi sliku, na njih mislite?
http://www.dodaj.rs/f/3q/I2/4eAMgDWd/02-pepeljara.jpg

Nego, ima li preporuka da se prešteluje kotao na ovaj ALM pelet. Vidite sliku, ima šljake po malo, i nije baš rastresit pepeo.
http://www.dodaj.rs/f/20/10Z/1nVxbLED/01-pepeo.jpg
Zmajdine, ti si probao taj pelet... šta kažeš, da li si nastavio da ga koristiš?

Izgleda da moram da promenim adresu foruma, da se prešaltujem na onaj o stolariji. Ima li ko preporuku za to?

Dosta za sada
 
0

LONG WAY
self
Serbia

LONG WAY
Član broj: 324906
Poruke: 118
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 14:42 - pre 114 meseci
Citat:
walper:


molim te mozes li mi reci koji ventil i koji motor koristis


Ventil je ESBE cetvorokraki , a motor je Seltron AVC 05 od 120 sekundi .

SELTRON


@ AluS da nije kod tebe problem mali promer cevi instalacije ?? To sam video na nekoliko mesta gde majstori stavljaju veoma mali i tanki precnik cevi da to nije normalno i takvo grejanje posle ne funkcionise dobro , cini mi se da je bilo nesto oko 12 ili 14 mm spoljni precnik.




IT`S A LONG WAY TO THE TOP
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 14:55 - pre 114 meseci
alu.rs

1. Sad još smanjite polaz ka radijatorima na najviše 45, ako ne i na 40.
2. Na te rupe sam mislio, blago serviseru.
3. Ono što su meni kao uzorak doneli nisam baš ocenio kao dobar. Za ovo sad ne znam da kažem dok ne probam - možda su se popravili. Za koje vreme je ta šljaka napravljena? Da li je šljaka, ili nesagoreli komadi? Mrve li se pod rukom i kako - lako ili uz veći stisak?
4. Po boji pepela, sagorevanje je (skoro pa) dobro, ama mi se ne dopada boja ložišta.

vasic74

Koji je sistem kog vas, kolega?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 15:00 - pre 114 meseci
alu rs.Da to su te rupe.Ja ih nisam imao pa sam izbusio 9 rupa.Inace koristim Bioenergi-point pelet.Jeste A2 ali je dobar,duzine 35mm,sto je vrlo bitno za rad puza,Mislim da ti je zbog slabije izolacije kotao na granici...sa poboljsanom izolacijom resavas tvoj problem.Inace ja evo drugu godinu kako ga imam i ni jedno neuspelo paljenje,nijedno zaglavljivanje,nikakav kvar.Malo povecani dimni gasovi,ali takvi su od starta.Mozda bi istaknuti clan ovog foruma Boree mogao nesto da ti sugerise posto je i on kolega po kotlu(doduse 20kw)
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 15:04 - pre 114 meseci
alu rs.imas srece evo i Zoran(Zmajdin)se ukljucio.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
0

Sve naopako

Član broj: 325843
Poruke: 37
109.122.124.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2015. u 16:02 - pre 114 meseci
@alu.rs

Ja imam isti kotao i grejem oko 100 kvadrata, prosecna potrosnja u decembru je oko 1.7 kg na sat ili 16 kg na dan (s tm da smo imali prolece tokom prve polovine decembra). Po ovom proslom minusu potrosnja je znacajno porasla i bila je oko 2 dzaka dnevno, ali za 15 sati rada kotla. Zbunjuje me ovo da tebi kotao radi 24h dnevno... Kod mene je preko dana 21-22 stepena, a nocu iskljucim kotao i temperatura padne do 18-19... nema potrebe da radi 24 sata... e sad, ne znam da li tako treba, samo prenosim kako je kod mene... ono sto je kod mene drugacije je i izgled pepela, nema ovih "gromuljica" vec je pepeo vrlo sitan i siv... da ti nije prejak ventilator, pa izbacuje nesagoreli pelet... a cini mi se da i loziste trazi jedno ciscenje...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7757632 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.