Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li PayPal dolazi u Srbiju?

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Da li PayPal dolazi u Srbiju?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104695 | Odgovora: 443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 10:16 - pre 172 meseci
@mmix,

Inace, zanimljiv kuriozitet kad vec pominjes security i fraud-track preko geo-lokacionih servisa...

- Meni je kartica vise puta bila blokirana za neke online kupovine iz DE (dotle da sam im pretio da cu da raskinem ugovor ako to urade ponovo, i evo od tada vise nikad nisam imao problem ;-)

- Nikad mi se nije desilo da je fleguju dok sam bio fizicki u Srbiji, cak i kada su u pitanju bile vece svote novca
- Par puta mi se desilo da je fleguju u USA (?! Izuzetno frustrirajuce, jer onda moras da zoves broj u DE u prodavnici #@)&)
- Pri online placanju JAT-ove karte, momentalno su je blokirali (!!)

Tako da sticem utisak da "online" i "Srbija" verovatno imaju vecu "tezinu" u pravljenju skora nego "offline" i Srbija :)

Sto se PayPal-a tice, ne mogu puno toga da kazem osim sto sam vise puta koristio i USA i DE PayPal nalog iz Srbije, i nikad nisu pravili problem - vrlo verovatno se koristi zbir nekih faktora u odlucivanju da li je nalog "sumnjiv" ili ne, a sama IP lokacija nije dovoljna (inace bi i mene flegovali N puta)...

Mada, kao sto rekoh USA PP nalog sam koristio iskljucivo za prebacivanje novca na registrovani bankovni nalog - cisto sumnjam da to podize bilo kakav fleg, jer je operacija niskog rizika. Mozda ako se nesto >placa< sa tim nalogom sa IP adresom iz Srbije dolazi do uzbune.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 10:46 - pre 172 meseci
A postoji li bliza varijanta da se izvede, nesto tipa lihtenstajn llc + paypal europe?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 11:01 - pre 172 meseci
Pa verovatno moze bilo gde gde mozes da otvoris firmu bez da budes rezident.

Ne znam kakvi su uslovi za otvaranje firme u Lihtenstajnu, ali ako moze da se uradi za manje pare nego u USA, sto da ne. Mada obicno dosta tih evropskih zemalja ima neki minimalni osnivacki kapital i prilicno rigidne uslove (sve u vezi vlasnistvom mora da se radi preko notara, koji takodje hoce da kosta itd...) - Americki LLC je definitivno najfleksibilnija varijanta

Brza google pretraga daje samo jednu firmu:

http://www.csr-corporation.com...any/liechtenstein-company.html

Koja to radi za 9800 EUR. Sica :)

U Nemackoj moze od prosle godine da se otvori GmbH za 1 EUR. Ali ne znam da li mora postojati rezidencija ili bar jedan lokalni zaposleni - mada mogu da se raspitam ako nekome treba. Takodje, i Nemci zahtevaju notara za svasta tako da to uracunajte unapred u trosak :) Za DE firmu ciji sam suvlasnik sam morao vise puta da budem kod notara u 8 AM :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 11:32 - pre 172 meseci
Hm, nije samo to, pise "Please note that companies incorporated in Liechtenstein are subject to taxation, accounting and auditing". TO je onda bez veze, ako ces vec nekom da placas korporativni porez onda bolje da placas rezidencijalnoj drzavi. POenta je poslovati tax free a porez platiti na licna primanja. A uz sve to imati paypal, al izgleda da je delaware jedina opcija za to, uz taj nevidljivi i neprocenjivi rizik od blokiranog paypal racuna.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?22.02.2010. u 11:40 - pre 172 meseci
Ako postoje rizici za Srbiju, onda je HotSpot Shield tvoj prijatelj - time ces sigurno spreciti flegovanje tamo.

Time ne radis nista nelegalno ili protiv PayPal-ovog TOS-a tako da stvarno nemaju ni jedan jedini razlog da ti zamrzavaju nalog i traze kojesta na proveru.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 08:41 - pre 172 meseci
Evo i ja da postavim neko pitanjce...

Registrovao sam paypal u Italiji sa intesa karticom, na podacimo mog druga i poslovnog partnera, osim što se nalazi moje ime na nalogu, svi ostali podatci su njegovi. I karticu sam uspešno verifikovao za plaćanja. Čak sam i primao neke uplate na taj račun (tačnije više njih).

Sad me zanima, da li postoji mogućnost da mi on otvori račun u Italiji na naki način, i da ja na taj račun prebacuje novac sa paypall računa, i da se onda na taj račun veže neka kartica sa kojom bi ja mogao da podižem novac na nekom bankomatu... I slično...

Ili je najbolja varijanta ova sa otvaranjem firme u USA. Nego kada smo kod toga, jel postoji neka jeftinija verzija otvaranja offshore firme. nebitno gde, samo da može da se kaže da ona posluje? A da je neko imao pozitivna iskustva. Sve ovo sa putem u Ameriku mi je malo mnogo... Dok dobijem američku vizu ima da se otelim...
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 09:02 - pre 172 meseci
Da ti otvori bankovni racun u Italiji bez tvog odlaska tamo (plus ostali potrebni papiri za otvaranje racuna) ne verujem da je moguce. Zavisi od italijanskih zakona i od same banke. Evo recimo hoces da otvoris devizni racun u Srbiji. Sta ti sve treba? Licna karta i svojerucni potpis na 10 papira. Recimo, tebe pita taj Italijan da mu otvoris racun u Srbiji? Da li bi mogao? Ne bi mogao nazalost.

Firmu u Americi mozes da otvoris bez odlaska tamo (kosta $1050 gde sam ja nasao, plus $300 godisnji troskovi), ali racun firme se nece voditi na tvoje, vec na ko-zna-cije ime, a ti ces eventualno samo biti ovlascen. Tj. bices na milosti i nemilosti tog coveka koji je otvorio racun za tebe.

BTW, PayPal mi jos nije odgovorio na drugi email. U medjuvremenu sam pokusao da otvorim i authorize.net nalog, ali vidim da je (pored svih podataka o firmi) potreban i SSN, tako da sam poslao pitanje i njima da je otvaranje authorize.net naloga moguce u ovom "nasem" slucaju.
 
Odgovor na temu

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 09:16 - pre 172 meseci
Pazi što se mene tiče može on da otvori i račun na njegovo ime... I da uzme karticu na njegovo ime, pa da je meni pošalje, kako bi ja mogao ovde sa bankomata da dižem novac...

Inače nije problem ni malo otići u Italiju... Malo odeš u alpe, čist vazduh i ostalo... Čak je i autom na par sati odavde...

Samo me zanima da li je takva mogućnost moguća. Da odem jednom, otvorim račun na moje ime, uzmem neku običnu karticu sa kojom mogu da podižem novac na bankomatu i to je to... Ili da sve to bude na njegovo ime...
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 09:38 - pre 172 meseci
Nije bas tako jednostavno. Cak i da odes tamo i otvoris racun, i dalje nisi ni Italijan ni stranac koji radi u Italiji. Dakle, i dalje si Srbin kome je zabranjeno da ima paypal (od ove godine ce mozda biti dozvoljeno, ali samo za placanje).

Ti s tim racunom mozes da otvoris paypal, mozes da upises partnerovu adresu, i podizes pare na nasim bankomatima. To ce sve da sljaka bez greske. Ali, paypal moze (a ne mora) da ti kad god pozeli ugasi nalog i zadrzi novac koji ti je na paypal racunu zato sto si upisao adresu na kojoj nisi prijavljen (tu u Italiji).

Cak da odes i korak dalje... prijavis se u Italiji, dobijes dvojno drzavljanstvo, sta god... Ili otvoris firmu tamo kao sto mi ovde razmatramo otvaranje USA firme. Vratis se u Srbiju. Da li paypal i sada moze da ti ugasi nalog zato sto si mu pristupao odakle je to zabranjeno?

E pa to pitanje sam i ja njima postavio, i prvi put dobio odgovor u stilu, da paypalu pristupam samo dok sam u USA (tebi ce isto da kazu za Italiju) a da dok nisam u USA ovlastim nekoga. Dakle, nisu mi izricito rekli, DA, MOZES DA PRISTUPAS IZ SRBIJE. Poslao sam opet mail (vidi prethodne postove) ali posle 2 dana nema odgovora.

Naravno moguce je sakriti IP da oni nikad ne provale odakle se konektujes, ali opet... piece of mind je piece of mind.
 
Odgovor na temu

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 10:09 - pre 172 meseci
Sve to ja razumem. Ali ne vidim svrhu plaćanja hiljadu dolara za nešto što će mi koristiti par puta mesečno. ne bavim se tim toliko da mi je potrebno svve to još uvek. Ako napredujem u poslu, možda budem i ražmišljao, za sada moram da razmišljam o manjim varijantama, a isto tako i jeftinijim....
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 10:14 - pre 172 meseci
Onda je moj savet tebi da das $50 i otvoris 2checkout.com nalog. S njim mozes da primas novac neograniceno od ljudi, mogu da ti plate paypalom ili karticom. Dalje, mozes da zaradjeni novac podizes na nasim bankomatima (dobices mastercard ako trazis) ili wire transferom prebacujes na racun u nekoj nasoj banci. Od svake uplate ti uzimaju 5,5% plus $0.45.

A ako ti treba paypal da nesto placas, sacekaj da dodju u Srbiju ili se snalazi kao mnogi (imas gomilu postova na tu temu).
 
Odgovor na temu

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 10:41 - pre 172 meseci
Pa ja sam se snasao već duže vreme za plaćanje... Jedini je problem naplatiti pare u srbiji... I kako to što bezbolnije uraditi...

Ne znam kako ide to sa 2co, jer su mi neki sugerisali na to da oni ručno proveravaju transakcije i da onda znaju da prave problema, ako se radi o istim IP adresama...
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 10:54 - pre 172 meseci
2CO je 100% pouzdano, sigurno i legalno resenje jer podrzava Srbiju. Radim s njim vec 4-5 godina i NIKADA mi nisu napravili nikakav problem. Novac salju svakog cetvrtka i vec u petak (najkasnije ponedeljak) je na deviznom racunu moje firme u Srbiji. Naravno, salju i na devizne racune fizickih lica. Mogu da ti salju u evrima ili dolarima.
 
Odgovor na temu

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 11:01 - pre 172 meseci
a ne prave probleme sako se prodaje vrše sa iste ip adrese, kao i kupovine?
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 11:03 - pre 172 meseci
Rucno proveravaju transakcije to je tacno, ali jedna ista osoba moze milion puta da ti plati sa istog IP-a (kao meni uostalom). Tad je verifikacija brza, za 15tak minuta dobijes status da je transakcija PASSED, i novac je na tvom 2CO racunu. Jedino ti odbiju transakciju kad ti neko plati ukradenom karticom. Tad ti za oko 24h jave da je status DENIED, tj. neko je pokusao da plati ukradenom karticom i da ne saljes proizvod (ili da ne vrsis uslugu). Zadrzavaju rezervu koju ne mozes da podignes odmah (meni je oko $500 u rezervi u proseku) i time stite sami sebe. Naravno i rezervu mozes da podignes kad istekne 2-3 meseca (ako u medjuvremenu nisi imao drugih uplata). Kolika je rezerva zavisi od toga koliki ti je promet i koliko si imao odbijenih transakcija (tj. pokusaja da ti neko plati ukradenom karticom).
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 17:35 - pre 172 meseci
Dobio sam odgovor od authorize.net-a da bez SSN-a mogu da mi otvore account ali samo ako je kompanija minumum 2 godine u biznisu. Od paypala jos nisam dobio odgovor. Poslacu opet pitanje veceras.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 17:41 - pre 172 meseci
Ima li razlike u uslovima za otvaranje naloga direktno kod authorize.net i preko nekog od njihovih preprodavaca? Da li se u oba slučaja dobija mogućnost naplate preko authorize.net SIM/AIM API-ja?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-1.sezampro.yu.



+74 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?23.02.2010. u 18:03 - pre 172 meseci
To ne znam zaista... Mene authorize.net ne zanima bas mnogo, otvoricu LLC vise zbog paypala. Cisto sam hteo da proverim kakva je situacija sa njima jer znam da su najrenomiraniji payment processor u USA, tj. mogu da zatrebaju. Dobro je sto je moguce otvoriti nalog, makar i nakon 2 godine.

Nakon inicijalnog sign-upa na authorize.net, otvara se velika forma gde je potrebno upisati SSN i jos mnogo toga. U medjuvremenu oni ti dodele nekog iz njihovog support teama i njega dalje mozes da pitas direktno za pomoc. Tako sam ja pitao ovog mog i dobio odgovor.
 
Odgovor na temu

dale85

Član broj: 250293
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?24.02.2010. u 16:58 - pre 172 meseci
Evo cisto da se ubacim malo u temu i da vam prenesem svoje iskustvo!Naime kao i vecina ovde prisutnih i ja sam muljao sa paypalom i sinoc mi se to konacno i obilo o glavi!Paypal sam koristio uspesno u proteklih 3 meseca iz Srbije a kao zemlju sam upisao hrvatsku,za transakcije sam koristio intesinu internet karticu!Uspesno sam prebacio 800$ na neobux i kada sam konacno sinoc pokusao da prebacim jos 60$ nisu mi dozvolili vec su me stavili na hold tj. pod nekom njihovom istragom aneobux mi je suspendovao account i samim tim zarobio oko 1000$ koje sam ulozio u njega.i sve mi se nesto cini da od tih para mogu da se oprostim nazalost,eto to je moje iskusto probajte da izvucete neku pouku iz moje greske!
Moja jos jedina nada je da im posaljem skeniran Svedski pasos posto imam Svedsko drzavljanstvo i da se vadim na pricu da sam iz Svedske ali da momentalno zivim u Srbiji!Mada mislim da je mrka kapa i od toga!
Ako je neko slucajno imao slicno iskustvo i misli da ima neko magicno resenje neka mi slobodno odgovori!
Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Da li PayPal dolazi u Srbiju?24.02.2010. u 17:17 - pre 172 meseci
Uplatiti skoro $1000 u piramidalnu šemu koja javno kaže If you're banned, you will lose all the money in your account! je neodgovorno.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Da li PayPal dolazi u Srbiju?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104695 | Odgovora: 443 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.