Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...

[ Pregleda: 3172 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlaniKamen
Miloš Slankamenac
Novi Sad

Član broj: 247301
Poruke: 29
79.101.182.*



Profil

icon Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...02.02.2010. u 23:19 - pre 173 meseci
Prvo da se indirektno zahvalim svima onima koji su postavljali razna pitanja i/ili davali korisne savete i odgovore na ovom forumu jer mi je zaista mnogo pomoglo. Doshlo je vreme i za moje prvo pitanje! :)

Bavim se produkcijom tech-minimal, drum'n'bass, experimental i "tako josh po malo svashta" muzike. Do pre koji dan sam koristio fruityloops, bo'me teshko sam se odvojio od njega... Na njemu sam nauchio vecinu tehnichkih stvari koje su uglavnom iste na svim DAW'ovima. Trenutno uchim da baratam cubase peticom, toplo ga preporuchujem svima poshto je zaista jako dobar (********).

Treba mi pomoc oko odabira externe zvuchne kartice sa kojom planiram da privezhem midi kontroler m-audio oxygen 49___nadam se da mi je odabir dobar za te novce, znam da nije za ovu temu ali ako neko ima preporuku za bolji (mozhda za neke sitne novce skuplji) bio bih zahvalan za komentar. Pored midi kontr. trebao bih da privezhem slushalice i elektrichnu gitaru.

Budzhet mi je 200e.

Koje firme su dobre pa da im preshaltam sajtove i vidim shta imaju?
Na shta trebam da obratim pazhnju prilikom odabira ext.zvuchne kartice pa da se ne prevarim i dobijem ono shto mi je potrebno uz kvalitet koji opravdava cenu?

To bi bilo to za sada :) Nadam se da sam bio jasan i konkretan, za neke mozhda i opshiran ali smatram da je pitanje pikantno pa zahteva da bude sveobuhvatno.

Hvala!






[Ovu poruku je menjao acaradio dana 03.02.2010. u 00:53 GMT+1]
Samo polako.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...02.02.2010. u 23:52 - pre 173 meseci
Ukratko: M-Audio Fast Track Pro.
Ono sto konkretno tebi treba - mogucnost prikljucenja MIDI kontrolera, rad sa malom latencom, univerzalni XLR/TRS ulazi na koje direktno mozes da prikljucis instrument (gitaru) ili mikrofon, poseban ulaz za slusalice sa odvojenom kontrolom...sve je tu. Cena je negde u okviru tvog budzeta.

Inace, izbrisao sam ti onaj deo poruke "gde se u poslednje vreme moze naci Cubase", jer tome ovde nije mesto. Procitaj Pravilnik.
 
Odgovor na temu

SlaniKamen
Miloš Slankamenac
Novi Sad

Član broj: 247301
Poruke: 29
79.101.182.*



Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...03.02.2010. u 01:03 - pre 173 meseci
Hvala na brzom odgovoru! Savrsheno mi odgovara tako da se kandidovala za kupovinu, jedino shto malo probija budzhet ali strpicu se josh koje vreme.

Shto se tiche dela "gde se u poslednje vreme mozhe naci Cubase5" ... bilo je iz najbolje namere poshto znam koliko njih ga je trazhilo i chekalo da postane dostupno nama smrtnicima :) u svakom sluchaju, necu vishe davati informacije tog tipa.
Samo polako.
 
Odgovor na temu

SlaniKamen
Miloš Slankamenac
Novi Sad

Član broj: 247301
Poruke: 29
79.101.183.*



Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...05.02.2010. u 10:04 - pre 173 meseci
M-Audio Fast Track Pro USB nadjen za 180e nov i kupljen 8-)
Hvala Aco josh jedared, makina radi posao
Samo polako.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...05.02.2010. u 20:18 - pre 173 meseci
Odlicno!

 
Odgovor na temu

durante
andrjusha
student
beograd

Član broj: 251098
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...13.02.2010. u 14:00 - pre 172 meseci
Imam par pitanja u vezi sa opremom.Prvo...bavim se pevanjem i hteo bih u kucnim uslovima da snimam neke svoje stvari...Vrlo jednostavno...glas i jedan instrument(klav. ili ak.gitara ili harmonika).Imama dobru masinu(PC) i zvucnike ALTEC LANSING ATP3(DA LI SU ONI DOVOLJNI?) Preporucena mi je zvucna karta m-audio audiophile 2496...Koji mikrofon bi mi preporucili? Nemam za neku skupuopremu...i trazim nesto sto ce biti spoj solidnog zvuka i neke srednje cene...Hvala.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...13.02.2010. u 15:17 - pre 172 meseci
Ja bih (pošto imam) se držao dobrog, proverenog, legendarnog Shure-a 58
ili http://pro-audio.musiciansfrie.../Shure-Beta-58A-Mic?sku=270120

Računajući, da se neće koristiti samo za kućnu upotrebu...nego da ćeš jednog dana zapevati i sa nekim Band-om na nekoj sceni, svirci...a ovaj mikrofon je standard.
Moje mišljenje

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

durante
andrjusha
student
beograd

Član broj: 251098
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...13.02.2010. u 16:15 - pre 172 meseci
Hvala na brzom odgovoru.Neki savet i misljenje u vezi sa zv.kartom?Da li je preporucena adekvatna za moje potrebe?Moji zvucnici...dovoljni?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...13.02.2010. u 20:42 - pre 172 meseci
Mikrofon - za vokal moze Shure 58 (vec pomenuti) kao univerzalan i za scenu i za neke kucne snimke, za akusticnu gitaru bas i nije preporucljiv, kao ni za klavir (mada sa pijaninom daje solidne rezultate)...harmonika ce da zvuci veoma pristojno sa njim.
Mada i ono sto nije bas vrhunski, moze malo da se dotera ekvilajzerima.

Kartica - moze Audiophile 2496, ali neces moci direktno da prikljucis mikrofon na nju, vec preko preampa (mikrofonskog pretpojacala) ili neke male miksete. S obzirom da neces raditi zahtevne snimke, dovoljno je da uzmes miksetu Behringer Xenyx 502 koja ti je sasvim dovoljna za prikljucivanje dinamickog mikrofona kao sto je SM58.

U svakom slucaju, najbolje je da napises koliko ukupno novca mozes da izdvojis za svoju audio konfiguraciju, mozda moze da se iskombinuje i neka bolja opcija od ove.

Oni Altec Lansing zvucnici nisu za obradu zvuka, ali mogu da posluze dok se ne budes odlucio za neku bolju varijantu.
 
Odgovor na temu

durante
andrjusha
student
beograd

Član broj: 251098
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...13.02.2010. u 22:35 - pre 172 meseci
Hvala na odgovoru.Inace...citajuci teme sa foruma,saznao sam dosta korisnih informacija,obzirom da sam pocetnik u ovoj prici.Budzet mi je prilicno skroman,200 evra.Pitanje je sta sa time moze da se iskombinuje.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...13.02.2010. u 23:09 - pre 172 meseci
To stvarno jeste skroman budzet za pravljenje neke osnovne home-recording konfiguracije....ne vredi da preporucujem nista osim ovoga sto je vec pomenuto, cak i to premasuje 200 evra (Audiophile 2496 je 110 evra, Shure SM58 oko 100 evra, a mikseta Xenyx 502 kosta oko 40).
 
Odgovor na temu

caslavvl
caslav djokic
privatnik

Član broj: 160896
Poruke: 51
109.93.32.*



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...14.02.2010. u 04:52 - pre 172 meseci
m-audio audiophile 2496 Cena: 8.439,80 DIN

gde na pp, znaci malo manje od 110e
 
Odgovor na temu

durante
andrjusha
student
beograd

Član broj: 251098
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...14.02.2010. u 10:53 - pre 172 meseci
Hvala...ok,ustedecu jos malo pa cu da uzmem preporuceno.Javim kako sve to funkcionise.Pozdrav

[Ovu poruku je menjao durante dana 15.02.2010. u 14:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc oko odabira eksterne zvuchne kartice za...

[ Pregleda: 3172 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.