Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prva šansa konkurs

[es] :: Vodič za posao :: Prva šansa konkurs

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67868 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

forestpk

Član broj: 205373
Poruke: 107
109.106.251.*



+2 Profil

icon Prva šansa konkurs01.02.2010. u 11:45 - pre 173 meseci
Ne znam da li ste čuli za ovaj program "prva šansa" koji organizuje služba za zapošljavanje. Tri meseca volontiraš kod nekog privatnika, zavod ti plaća 10.000 mesečno a onda te privatnik primi na godinu dana da budeš pripravnik, daje ti platu od 20.000 mesečno a njemu to refundira zavod za zapošljavanje. E sad da li neko zna da li postoje neka ograničenja u pogledu struke, tj da li preduzeće može da uzme samo pripravnika iz delatnosti kojom se bavi ili ne. Ja sam dipl.inž šumarstva, a kontaktirao sam jednu građevinsku firmu, treba im bilo kakav inženjer za neke kancelarijske poslove ali ne znaju da li mogu mene da traze. U konkursu koji je objavljen ne pise ništa o tome.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs01.02.2010. u 18:10 - pre 173 meseci

http://www.merr.gov.rs/dokumenta/Konkurs%20Prva%20sansa%202010.pdf
 
Odgovor na temu

forestpk

Član broj: 205373
Poruke: 107
91.148.87.*



+2 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs01.02.2010. u 22:58 - pre 173 meseci
Da, u konkursu pise isti ili srodni poslovi. Ko je merodavan da proceni šta su srodni poslovi i kako dokazati da nesto nije ili jeste srodni posao? Jedna koleginica mi je rekla da kada je ona pitala u zavodu u svom gradu, nisu znali da joj objasne kako tumace te slicne i srodne poslove, pa su joj rekli da podnese zahtev, pa ako joj odobre, odobre, a ako ne, nikom nista... Verovatno ce da zavisi od necijeg raspolozenja.

Osim toga, konkretno za moje zanimanje ne postoji ni jedna privatna firma?!


Sada se po medijima provlaci da ce poslodavac morati i posle pripravnickog da te zadrzi na poslu jos godinu dana sto u konkursu uopste nije jasno naglaseno, nego se mesaju termini: volonterska praksa, usavrsavanje, osposobljavanje, radni staz, pripravnicki radni staz... znaci strasno.

[Ovu poruku je menjao forestpk dana 02.02.2010. u 14:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

npnetwork
Nenad Mladenovic
Beograd

Član broj: 125691
Poruke: 137
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.divljina.rs


+3 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs12.05.2010. u 19:53 - pre 169 meseci
ta prva sansa je uzas nad uzasima.
moja devojka juri vec 4 dana da se prijavi na neko osiguranje u slucaju povrede dok je volonter i setaju je od saltera do saltera i niko nista ne zna.
juce je bila na salteru u rzzou i jedan lik joj je rekao da donese jedno a ona danas odnese to a drugi lik koji je na tom salteru danas bio kaze joj da joj to ne treba i da donese nove neke papire.

da ne pricam sto je upoznala devojku jednu koja je dosla da se odjavi jer je bila pripravnik prosle godine i sta su joj rekli?
DOPRINOSI I OSTALO JOJ NISU NI UPLACIVANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bem te drzavo!
DOKLE TAKO?

 
Odgovor na temu

temuchin
Beograd

Član broj: 180842
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs13.05.2010. u 07:16 - pre 169 meseci
Moje misljenje je, da je ovaj program mnogo losa ideja.

I kamo srece da mladi imaju bar malo ponosa i da ga izbojkotuju.

Znam da ce sada svi reci: "A kako mladi ljudi, koji su zavrsili fakultet, da pronadju posao u ovoj zemlji".

Ono sto ja zelim da kazem je da je tacno da ce ovako vise mladih dobiti posao. Ali da li je ovo posao.

Citam temu "Naplacujete li svoje informaticke usluge?" i <ivica77 Krusevac> kaze da je ponizenje formatirati hard i instalirati sistem za 20 evra,
jer informaticko znanje nije moleraj i mnogo truda treba da se stekne. A sta je onda sa nekim ko je zavrsio fakultet. Koliko tu treba truda. I taj neko, po ovom programu, treba da radi za 10000-20000 MESECNO. TO JE PONIZENJE!

Ovaj program je najgori za one diplomce koji su kvalitetni i koji bi i bez njega nasli posao. A neki poslodavac ce, izmedju toga da 3 godine moze da ima nekoga za dzabe ma kakav on bio, i nekoga ko je zaista kvalitetan, ali koga treba da plati par desetina hiljada, izabrati toga koji je za dzabe. I ne krivim ga i ja bih.


Zato mislim da ovaj program ne treba da se zove "Prva sansa" vec "Diplomirani siromasi".
 
Odgovor na temu

sashadpb
Sasha Lazarov
South Banat

Član broj: 104047
Poruke: 160
195.252.79.*



Profil

icon Re: Prva šansa konkurs23.06.2010. u 09:20 - pre 168 meseci
Slazem se sa svim sto je rekao @temuchin, ali tu postoji jedan veliki problem - ogroman broj nezaposlenih fakultetski obrazovanih ljudi. Ja sam prosle godine zavrsio masinac u Bg-u i konkurisao sam na brdo konkursa i slao sam CV svim firmama u okolini i nista. A i realno, zasto bi zaposlili mene koji, realno, nemam pojma kad mogu da zaposle nekog ko ima 3-4 godina iskustva, i mozda cak, i licencu? Jedina opcija je da pogazis svoj ponos 15 meseci i radis za male pare i nakon toga je ta firma obavezna da te zaposli jos godinu dana za normalnu platu. Nakon toga ces imati ili stalan posao ili 27 meseci radnog staza sto ce ti mnogo pomoci u nalazenje sledeceg zaposlenja.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs23.06.2010. u 11:33 - pre 168 meseci
Zasto mislis da ces posle toga imati normalnu platu? Nigde ne pise da firma mora da ti isplati vecu platu od minimalca!

Ovaj program je nacin da velike firme ne plate nista za obicne radnike vec drzava - a oni gledaju svaki dinar.
Sa druge strane, moja sestra je prosla kroz taj program prosle godine u jednoj manjoj firmi, u kojoj im nisu placali doprinose, pa im drzava nije placala platu! Znaci, zloupotrebe na sve strane..

A onaj ko misli da ce bojkotom ovakvog programa nesto se pozitivno menjati.. pogotovu za diplomce, mnogo se vara.
 
Odgovor na temu

misadjole
radim na sitno...
provincijalac

Član broj: 178852
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.saobracajac.tk


+2 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs24.06.2010. u 19:50 - pre 168 meseci
Bojkotujem ja, pa sam vec 2 godine bez posla!!! Evo mog diplomskog prezentacija diplomskog, saobracaj-transport-inzenjerstvo-novi zakon-koridor 10-policija-skolstvo... Kakve mogucnosti, pa ipak nista... I tako i ja servisiram neki komp, nastelujem neku satelitsku-a sta imam od toga. Zove me `poslodavac` i otvoreno, od tog fakulteta se neces leba najesti, a mozes da dodjes kod nas na prvu sansu, jer za platu nemamo, a samo da ti kazem mnogo se radi-pa sad ti vidi.
 
Odgovor na temu

sashadpb
Sasha Lazarov
South Banat

Član broj: 104047
Poruke: 160
195.252.79.*



Profil

icon Re: Prva šansa konkurs24.06.2010. u 21:55 - pre 168 meseci
Ja od prvog krecem preko "Prve sanse" da radim u Rafineriji u Pancevu, pa cu videti sta ce i kako biti...
 
Odgovor na temu

axavexa
aca miha
nezaposlen
Paracin

Član broj: 256702
Poruke: 37
212.200.65.*



Profil

icon Re: Prva šansa konkurs24.06.2010. u 23:09 - pre 168 meseci
Ja se nisam leba najeo od prve sanse!
Radio sam kao volonter u jednoj firmi, polozio pripravnicki i to je to
U firmi mi rekli da nemaju para za mene, niti to radno mesto na kome sam radio dok im drzava i opstina ne daju da zavrse projekat, e onda ce da me zovu, i da me zaposle, znaci na sveti nikad!!
Niti su me zaposlili, niti sam imao koristi od tog iskustva, a proslo je 1 godina od tada.
Informatika - kazu ima posla, a ja saljem cv na 100 mesta, i niko ni da pozove, nigde ne upadnem ni u 2. krug, a kamo li na razgovor...
Dokle tako
Ne znam
Al ima i nekih alternativa, do duse ne u struci pa cemo videti.
Srecno svima, i vredi pokusati, bar osetis kad primis prvu platu, pa makar bila ona i tih 10000. Ali ne znam koliko sve to vredi
Mozda je neko i imao dobru stvar na pameti kad je smislio tu prvu sansu, al privatnici se ne daju. znaju oni sve da iskoriste, kad nije smisljeno do kraja kako treba, da bi se zastitili interesi radnika - a ne privatnika.
Ali sta cete, ovo je srbija
axavexa
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs24.06.2010. u 23:31 - pre 168 meseci
axo, pa ti si mogao da volontiras i bez pomoci prve sanse, nije mi jasno kako nisi primao platu?

drzava uplati novac poslodavcu a on tebi .... tako bi trebalo da ide
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs25.06.2010. u 08:39 - pre 168 meseci
Halo ljudi, o čemu vi ovde pričate?

Pa svi ste kao neki silni 'stručnjaci' sa zvršenim fakultetima, a ne možete da nađete posao... Tj. možete da nađete posao kakav odgovara vašem znanju i iskustvu, ali ne, neko vas je slagao da time što ste završili fakulet su firme obavezne da vam daju 1500 evra platu i sisatu plavušu za sekretaricu.

Malo povucite ručnu, sednite sami sa sobom i razmislite. Zašto možete da nađete samo posao za minimalac? Verovatno zato što iste te vaše kvailfikacije poznaje brdo nezaposlenih ljudi koji su voljni da rade za minimalac. Jel vi smatrate da što znate da otkucate mail, ili neku tabelu u Excelu, da je to neka ultra-mega sposobnost? Pa takvih ljudi u Srbiji ima na stotine hiljada, i prilično dosta nezaposlenih. Ako ste stvarno stekli neko znanje na tom fakultetu, onda nema šta, pravac u firmu koja se bavi vašom oblašću - kuc kuc, dobar dan, ja sam taj i taj, znam to to to i to, za vas bi mogao da radim to i to, unapređenje posla i veći profit bi mogli da ostvarite tu i tu. I time prodaješ sebe. Ako ti nemaš jasnu i konciznu predstavu šta bi tačno mogao da učiniš za neku konkretnu firmu, i kako bi mogao da joj zaradiš više novca ili unaprediš poslovanje, sorry ali onda ti nemaš te kvalifkacije koje misliš da imaš.

Ja da sam na vašem mestu, ozbiljno bi stavio prst na čelo, seo i razmislio o dve opcije:
a) Da radim za minimalac, stičem iskustvo i kroz par godina eventualno imam veću platu/bolji posao na osnovu iskustva
b) Da ne radim ništa, i kroz par godina sam u potpuno istoj situaciji kao i danas, bez ikakve šanse da nađem dobar posa/platu jer nemam nikakvog iskustva.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs25.06.2010. u 09:47 - pre 168 meseci
@ventura, lepo si rekao. Slazem se!

@axa, pa ima posla u informatici ali pitanje je KOJI deo.. i pitanje je da li je to nesto sto ti znas ili sto se uospte uci na faxu.
Ja mislim da je 90% kolega sa RAF-a ima radno mesto sada, i vecina je pocela pre nego su i trecu godinu upisali.
Proslo je, srecom, vreme gde je dovoljno imati diplomu i dobio si posao. (sem u drzavnim i asociranim firmama)


Nego.. mene zanima kako uopste poslodavci mogu da ne isplate doprinose toliko dugo??? Kako ostanu u poslu, zar niko to ne kontrolise?:)
 
Odgovor na temu

gorko
nezaposlen
srbija

Član broj: 252941
Poruke: 53
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs25.06.2010. u 13:09 - pre 168 meseci
Citat:
Ja od prvog krecem preko "Prve sanse" da radim u Rafineriji u Pancevu, pa cu videti sta ce i kako biti...


Iyvini ali moram da pitam, zar rafinerija pancevo nije drzavna firma? Koliko znam, a i meni su na zavodu rekli da prva sansa ne vazi za drzavne firme, samo za privatne subjekte?
 
Odgovor na temu

sashadpb
Sasha Lazarov
South Banat

Član broj: 104047
Poruke: 160
195.252.79.*



Profil

icon Re: Prva šansa konkurs25.06.2010. u 17:41 - pre 168 meseci
Citat:
gorko: Iyvini ali moram da pitam, zar rafinerija pancevo nije drzavna firma? Koliko znam, a i meni su na zavodu rekli da prva sansa ne vazi za drzavne firme, samo za privatne subjekte?


Nije drzavna firma. Ona je u okviru NIS-a u kojem vecinu kapitala imaju Rusi, tako da se vodi kao privatna firma. Kompletan NIS je primao dosta ljudi preko "Prve sanse" (cini mi se 70-ak). Uglavnom sa zavrsenim masinskim, tehnoloskim, elektrotehnickim i rudarskim fakultetom.
 
Odgovor na temu

gorko
nezaposlen
srbija

Član broj: 252941
Poruke: 53
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs25.06.2010. u 19:03 - pre 168 meseci
OK hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs25.06.2010. u 20:44 - pre 168 meseci
Prvo, prva šansa je jedan od načina da država prikrije realnu nezaposlenost. Drugo, prva šansa je samo to - šansa. Teško da će neko da se usreći, ali ipak dobija kakvo takvo iskustvo. Čuo sam da neke ljude koji su bili na prvoj šansi u Telekomu sada prebacuju na rad po ugovoru o privremenim i povremenim poslovima, tj na rad van radnog odnosa. Ovakav ugovor može da se potpisuje na najviše 120 dana, pa je pitanje kakve su prave namere i šta će biti sa tim ljudima.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs26.06.2010. u 08:23 - pre 168 meseci
Pa na privremene mogu da ih prebace tek kad istekne onih godinu/dve koliko vec a cim jesu znaci da su ih i posle toga barem malo zadrzali ;)
 
Odgovor na temu

axavexa
aca miha
nezaposlen
Paracin

Član broj: 256702
Poruke: 37
212.200.65.*



Profil

icon Re: Prva šansa konkurs26.06.2010. u 12:41 - pre 168 meseci
Ventura, hvala na dobrim savetima.
Primao sam platu, nije u tome problem, samo kazem da mi to sto sam radio i stekao "iskustvo " u toj firmi nista nije pomoglo, jer sam to stavio u svoj CV, ali niko to nije cenio.
Znaci ja se lepo pripremim za odredjenu firmu koja se bavi poslom koji je u mojoj struci, smislim lepo plan koji bi njima doneo profit, pokazem kako bi to moglo da se izvede, i onda oni kazu, sve je to lepo ali... pa navedu neki opravdan ili izmisljen razlog, i ne prime me, vec tu ideju iskoriste vec postojeci zaposleni, a ja dobijem krompirice.
Poznato je koliko se cesto ovakve stvari desavaju.
Ne znam, mozda gresim.
Jos gore sto ni za minimalac nema posla, bar znam da nije siguran, jer te poslodavac drzi 3,4,6 meseci, a onda te odpusti, ako ti nesto isplati - super...
Ima mnogo losi primera.
Mada opet mozda je to jedini nacin da nadjes dobar posao jos u struci, jos placen, i to redovno - pokazes sta znas pa kako bude.
A hvala bogu sto se posao ne dobija samo na osnovu diplome, tu tek nista ne bih uradio, jer imam samo VI stepen...

axavexa
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Prva šansa konkurs26.06.2010. u 15:19 - pre 168 meseci
Ako ti imas kompjuter i vec imas tako dobru ideju da bi je neko iskoristio, sta te sprecava da je sam napravis?:)

To nije proizvodja kikirikija ili zlatnih narukvica pa da je potrebno finansijsko ulaganje...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Prva šansa konkurs

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67868 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.