Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko projekta baze podataka

[es] :: Baze podataka :: pomoc oko projekta baze podataka

[ Pregleda: 2357 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jejazz
web masterka
bg

Član broj: 163132
Poruke: 2
89.216.37.*



Profil

icon pomoc oko projekta baze podataka29.01.2010. u 10:15 - pre 172 meseci
ovo bas nije vezano za sam dizajn baze podataka, mada trebace mi i tu pomoc
vise je oko skupljanje potrebne dokumentacije
Treba za neki projekat iz baza podataka da obradim neku funkciju u preduzecu
(tipa nabavka, prodaja...)
fora je sto ne mogu da pronadjem potrebnu dokumentaciju i kad krenem da se raspitujem
svi mi pricaju svasta tako da mi nista nije jasno
treba mi jednostavno da mi neko objasni sta bi sadrzao osnovni proces na primer nabavke
koja dokumenta se tu ukljucuju i jos NAJBOLJE ako neko moze da mi prosledi fotokopije
tih dokumenata
Na osnovu tih dokumenata treba da napravim model objekti veze i na kraju samu bazu podataka

pliiiiizzzzzz neka mi neko pomogne
hvala
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: pomoc oko projekta baze podataka29.01.2010. u 13:50 - pre 172 meseci
Code:
fora je sto ne mogu da pronadjem potrebnu dokumentaciju i kad krenem da se raspitujem
svi mi pricaju svasta tako da mi nista nije jasno

Nazalost tako je. Life is a bitch, really. Deo procesa skolovanja je da naucis kako da postavljas pitanja, koja pitanja i da dodjes do odgovora koji ti omogucuju da nesto uradis. I da prikupis dokumentaciju i primeke zivih dokumenta. Ako ti mi to uradimo, propustices najvazniji deo obuke.

Drugo, svi smo mi na pocetku prosli kroz fazu "svi mi pricaju svasta tako da mi nista nije jasno". Kad smo prevazisli tu fazu postali smo "neko" i neke od nas placaju zato sto upravo to znamo. Ti sada trazis sve to mukom steceno znanje i iskustvo na tanjiru, bez muke i truda, besplatno. Verovatno ce se nazalost naci neka dobra dusa na forumu da ti objasni i "NAJBOLJE ako neko moze da mi prosledi fotokopije tih dokumenata". Kazem "nazalost", jer ce s tim ukradenim znanjem proci ispit i poceti jednog dana da radis. I neces znati sta treba da znas. I time ces obrukati celu profesiju i uciniti da korisnici nasih usluga imaju nisko misljenje o celoj profesiji, pa i o nama koji nesto zaista znamo. To dovodi do niskih cena rada (a i mi imamo porodice i decu koje treba hraniti).

Sve u svemu, pomazuci ti da uradis domaci zadatak na ovom nivou odmazemo sebi - sami sebi kopamo jamu.

:-(
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: pomoc oko projekta baze podataka

[ Pregleda: 2357 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.