Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sklapanje kita -pojacalo snage

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Sklapanje kita -pojacalo snage

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8770 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svr
VRACAR BEOGRAD

Član broj: 39137
Poruke: 172
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Sklapanje kita -pojacalo snage18.01.2010. u 02:14 - pre 173 meseci
Zainteresovan sam za pojacalo snage (oko 2x200W 8 Oma).
Koliko se to isplati?
Hteo sam da kupim neki inostrani kit i da nadjem nekoga da mi to sastavi i pusti u rad.
Kako se krecu cene, jel mozete da mi preporucite nekoga ko to radi, i dali ima ustede u odnosu na firmirane kupovne snagase?
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage18.01.2010. u 03:12 - pre 173 meseci
Pretrazi cene polovnih firmiranih marki , naziva poznatih i vidi da li se isplati , ja mislim da ne , cena novog trafoa , hladnjaka , kutije , itd .
Kupis sa nekim ko se malo bolje razume u kvalitet starosti i proceni to realno .
A zavisi i sta ti sve treba , da pravis nesto od toga mnogo para ce izaci .
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage18.01.2010. u 19:01 - pre 173 meseci
Cim ti druze pitas:"Koliko se to isplati?" odgovor je odmah - ne isplati se!
Samogradnja, hobi, audiofilstvo.... to su stvari koje se rade iz ljubavi a ne sa pozicije isplativosti. Bas kao i ribolov, mozes godinu dana da spartas celom Srbijom i da imas za gorivo, hranu i druge stvari troskove i do 5000Eura a da ne upecas nista znacajno... to je ljubav... tu te troskovi ne zanimaju, ali ako hoces da se isplati onda se uclanis u alase i kupis mreze i lovis pa prodajes da ti se isplati!
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage18.01.2010. u 19:18 - pre 173 meseci
Cim ti druze pitas:"Koliko se to isplati?" odgovor je odmah - ne isplati se!
Samogradnja, hobi, audiofilstvo.... to su stvari koje se rade iz ljubavi a ne sa pozicije isplativosti. Bas kao i ribolov, mozes godinu dana da spartas celom Srbijom i da imas za gorivo, hranu i druge stvari troskove i do 5000Eura a da ne upecas nista znacajno... to je ljubav... tu te troskovi ne zanimaju, ali ako hoces da se isplati onda se uclanis u alase i kupis mreze i lovis pa prodajes da ti se isplati![/quote]
upravo tako-i sam sam napravio nekolicinu-po mnogima PROMASAJA i po kvalitetu i po ceni izrade-mada su mi licno sva ta mojih ruku dela draza od fabrikanta kojeg imam-a nije los! ni jedna od opcija nije jeftina,pitanje je samo sta ti zadovoljstvo stvara,i koliko si spreman na odricanja zbog tog zadovoljstva.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 10:47 - pre 173 meseci
Pozdrav svima.!!


Ja mislim da se samogradnja u nekim slucajevima isplati.! ;) Jeste da nije jeftina, ima i jeftinije ali po onome sto ulozimo i dobijemo mislim da je sasvim ok.!

Polovno pojacalo slj klase ima da se nadje za 50e snage 2x50w, da napravis pojacalo takve snage trebace ti 100e ali time dobijas zadovoljstvo i uzivanje dok pravis a i sigurno dobijas visi nivo kvaliteta zvuka od polovnog fabrickog.!

To sto ces ti da napravis za 100e fabricki ces tesko naci ispod 200e pa po tome mislim da se isplati.!

A da se nikako ne isplati i da u tome nema zadovoljstva tesko da bi se neko zezao sa time.! ;)

U svakom slucaju moras da slusas kako bi video razlike, da kupis i najgore pojacalo a da pre toga nisi slusao nista osim zvucnika za komp ono bi ti bilo kao neko od 1000e, ali kada cujes nesto bolje onda ti to vise nije dovoljno, i tako u nedogled sve dok ne pocnes da trosis hiljade eura na lampase od 20-ak w koji ce da ti sviraju "dobro".! ;)

I ja sam usao u ove vode kao sto bi ti sad... Da napravim nesto za male pare a da sluzi... E a onda sam poceo da se time bavim i polako ucio pa mi je tako ovo sad hobi.! Ako ne zelis da se time bavis nemoj ni da pocinjes da pravis jer tako nigde neces stici.! ;)

Neko ode u kockarnicu i izgubi pare, mi kupimo trandze i pogorimo :) :), neko ode u kafanu i napije se...

Sve ima svoje.!


Veliki pozdrav.!
 
Odgovor na temu

svr
VRACAR BEOGRAD

Član broj: 39137
Poruke: 172
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 15:54 - pre 173 meseci
Necu da komentarisem pecarose (i golubare) ali takvo razmisljanje je verovatno navelo npr. Kragujevcane da prestanu da tove svinje, prave lopate,asove i da se uhvate za automobile i gle gde nas je to sve dovelo…
Znaci posto je ovaj deo foruma vezan za elektrotehniku interesovalo me da li neko vrsi ‘usluzno’ sastavljanje elektronskih kitova I koliko takva usluga kosta.
Znam da lemim I to je sve.
Ne znam nista o elektronici ( teorijski sam u stanju da shvatim sta kako radi) ali ne bi se sam upustao u sastavljanje.
Sam bih napravio kutiju.
Svi HIFI DIY projekti su vezani za CENU.
Znaci ideja je da dobijeni uredjaj VISESTRUKO po kvalitetu prelazi svoju cenu.
NPR ako pricamo o zvucnim kutijama u koje je ulozeno 1000 EUR – cilj samogradnje je da tako napravljene kutije budu u klasi fabrickih kutija od 5000 EUR. Isto bi trebalo da vazi I za snagas…
Druga je stvar sto graditelj ima dodatnu satisfakciju jer je to sam napravio.
....Ali zamisli da za pravljenje 'kit car'-a potrosis 5-6000 eur i napravis auto koji trosi 15 litra i pri tome 'razvija' 65 km/h.
Verovatno bi bio ponosan i zadovoljan zbog uspeha ali ne verujem da bi sa TIM negde otputovao.
Tako i ja -napravio bi nesto sto mogu da slusam..
Posto vidim da je ovde nabavka delova (uparivanje trandzi I delova) kao vadjenje trnja iz pi@ke narucio bih kit (ili sklopljene module) iz inostranstva pa ako znate neki sajt ili imate preporuku za neki, bilo bi mi od koristi.
Drugo ako znate nekog ko bi mi to (uz nadoknadu) sve sklopio.
Molim ljude sa konstruktivnim predlozima da se jave.

Pozdrav

p.s. Skoro sam gledao Yamaha P2500S.... 280EUR pa sta bi za toliko para mogao da dobijem samogradnjom?
npr http://www.quasarelectronics.com/ce0005.htm

[Ovu poruku je menjao svr dana 19.01.2010. u 17:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 16:38 - pre 173 meseci
Skoro sam gledao Yamaha P2500S.... 280EUR pa sta bi za toliko para mogao da dobijem samogradnjom?[/quote] brate,kupi ti tu Yamahu,niti su kit-kompleti za tebe,niti ce ti iko to sastaviti i jos garantovati da ce dugo i dobro raditi,a i tesko da ces naci sasvim kompletan kit-komplet sa SVIM potrebnim delovima. uz fabrikanta makar dobijas x-godisnju garanciju koju ces mozda i ostvariti. mani se DIY,po svemu sto si napisao rekao bi da ti nisi za to,i nije u redu vredjati kragujevcane ili ljude bilo kojeg drugog grada ili sela-izvini ako gresim ali odao si utisak kao da su oni glupi i da samo lopate i razna druga primitivna pomagala znaju da prave,i da tove svinje?! eto,jedan covek iz Cacka je uradio mnoga svetski poznata i priznata pojacala,a ima takvih SVETSKI priznatih ljudi u raznim oblastima i iz svih DRUGIH GRADOVA,a iz bas tog Kragujevca iznikli su mnogi umetnici raznih 'fela'! sve sto su ti ljudi ovde odgovorili-odgovorili su pitomo i u najboljoj nameri da ti pomognu(a narocito 10XB) a ti im odgovaras sarkazmom. kupi ti Yamahu,nisu kit-kompleti za tebe.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 17:13 - pre 173 meseci
Evo da pokusam da pojednostavim:
Ja se recimo osecam sposobnim da ti sklopim bilo koji KIT koji ti nabavis a moj radni sat je 100Eura. Za sklapanje i podesavanje prosecno komplikovanog KIT-a treba oko 5-7 sati rada a gotovo ni jedan KIT ne sadrzi i hardver tj. kutiju, dugmice, kablove...... pa i to treba dodati!
Mislim da je sada jasnije!? Stojim ti na raspolaganju ako se odlucis, a garancija za kvalitet uradjenog je moja rec!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 17:14 - pre 173 meseci
Za Yamahu P2500S pise "...P2500S outputs 250 watts per channel..." a onda pise "...Power Consumption 320W..."


Kako je to moguce.?


Moguce je, jer je to ovo:
Citat:
1OXB: C... ali ako hoces da se isplati onda se uclanis u alase i kupis mreze i lovis pa prodajes da ti se isplati!



Ne prave oni to da bi se ti naslusao muzike nego da bi zaradili.!

Pa ti vidi.





Pozdrav.!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 17:21 - pre 173 meseci
I jos jedna stvar... u stvari vec ti je na neki nacin rekao 10XB...

U elektronici se ne prodaju delovi nego znanje.! ;) ;)



Pozdrav za sve.!
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 19:25 - pre 173 meseci
Ne rad se danas naplacuje po satnici , rad se naplacuje po zavrsenom poslu .
Profi ili ne profi , danas to nikoga nije briga , dal si doktor ili gajis sargarepe .
Lepa reklama ili dizajn , sminka itd. na kraju zavrsavaju na los trend koji se forsira za one novopecene u toj branshi , tako i ti .
Proveren proizvod nikad ne gubi .
Te cifre na 1000e eura pa 5-6000e sta je to , za koju snagu su takvi zvucnici , aj napisi sta ti zaista treba ? ili cemu ce to da sluzi ?
 
Odgovor na temu

ogylab
Ognjen Prica
Prijedor RS

Član broj: 105304
Poruke: 579
*.teol.net.



+59 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 19:51 - pre 173 meseci
Trgovci treba da prodaju materijal ,a strucnjaci da prave i popravljaju i da dobro naplate znanje ,ali to kod nas nije slucaj (bar kod mene). Trgovci najbolje zarade, a ja ako naplatim koliko je materijal - odlicno, jer je u poplavi raznoraznih "dundjera" koji ubodu par tranzistora i misle da su veliki strucnjaci , znanje degradirano, sto je vrlo zalosno.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 22:22 - pre 173 meseci
Citat:
peca26000: Ne rad se danas naplacuje po satnici , rad se naplacuje po zavrsenom poslu .
Profi ili ne profi , danas to nikoga nije briga , dal si doktor ili gajis sargarepe .


Nesto ne mogu da se otmem utisku Peco da je ovo meni (i meni slicnima) upuceno, a ako jeste tvrdim da nisi u pravu. Ti si ipak jedan od starijih i iskusnijih pa mi smeta da mladjima potvrdjujes logiku i mentalitet koji vec predugo zivi u nasem narodu. To se odnosi na stavove kao sto su:
-svi su skloni osljarenju, nikom ne treba verovati... svi varaju, svi muvaju...
-nema veze ko je ko, sve je degradirano, nema razlike - svi su vise manje isti...

To je filozofija i logika osrednjosti, primitivizma i prostakluka jer se takvim ljudima ne svidja cinjenica da je neko nesto vise postigao ili je bolji i sposobniji u necemu. Ako uspeju da sve ispljuju i svedu na vise-manje isti nivo, uspeli su jer su onda i oni tu negde po vrednostima, a to je daleko od istine. "Profi ili ne profi , doktor ili sargarepar - danas to nikoga nije briga" ... e, pa tuzno je ako je tako, a trebalo bi sve nas da je vrlo briga! Kada to sve nas bude zanimalo i kada nam svima bude vazno, bice mnogo bolje!
Ovde smo da makar malo pokusamo kroz ova nasa druzenja, da na bolje promenimo taj sistem vrednosti i nacin razmisljanja i ocekujem od svih starijih i iskusnijih drugara ovde da svoje stavove i postove pokusaju da usklade sa tim ciljem, jer nase savete i postove , a kroz njih i odredjeni sistem vrednosti i razmisljanja, citaju i mnogi mladji drugari.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage19.01.2010. u 23:28 - pre 173 meseci
Odavno se zna da je poremecen sistem vrednosti uopste u bilo kojim vidovima tehnike , ne bitno koliko ima neko staza u poslu , to se promenilo .
Za to da li je ko kakav i mentalitet to ne spori cinjenicu da je svuda isto , osim ekstrema u danasnje vreme koje iskace od normalnog od onog sto je nekad bilo !
Materijal , logika , razmisljanje , jednostavnost , doveli su neke ljude u veliko razocarenje za sutra , kako dalje ?
Nije bitno kome se obracam ali je bitno sta je realno , zato sto je javno !
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage20.01.2010. u 12:54 - pre 173 meseci
Proslo je to vreme 90-tih kad je moglo to da se govori i radi normalano u svom poslu .
(drugacije su se vrednovale stvari po sveckoj filozofiji , ne ovde samo kod nas , dolazak kineza , nove tehnologije i promena vrednosti )

Javno kad se napise sta ko radi za pare , tu se zaista treba zapitati ? Mozda toliko debeo obraz za ono sto jesam ili nisam zavrsio skole ili kupio diplomu ! Koga to zanima ?
Mozda ljude sa stvarno zavrsenom skolom , inzinjeri bez posla ? Otkazi , firme koje propadaju ?

Boro radi svoj posao imas ime i znanje , niko to ne osporava , veruj mi zasto ovo pisem , zato sto kad bi ja dosao kao neko ko nema pojma kod tebe , ja bih te saslusao kao obican covek koji trazi uslugu , pazi ovo : ''Cuo sam da ti radis , projektujes , sastavljas i prodajes'' = cena , meni je to skupo , naravno kao obican kulturan i poluinformisan lepo cu reci hvala do-vidjenja .
Ljudi hoce sve jeftinije jer ima da se nadje , to je pojedinacno sta se kome svidja , kao sto je opisao ogylab , naravno tu se svi slazemo ? zasto se slazemo , tesko se zivi !
Ono sto sigurno ne valja , provokacija na pojedince kako ih mozda ti vidis ?
Time kvaris svoj ugled ali ne uvek , cesce pogodis , sto bi rekli .
Na taj nacin i takvo usmeravanje od tvoje strane ''tera'' drugu stranu da se svadja ili ulazi u raspravu koja nema uske veze , konkretan problem ''mentalitet'' ta prica dotice samo pojedince , to vise ne pije vodu u narodu .
Mora od necega da se zivi , postoje sajtovi sa reklamama , smernice , lopovi secikese i druge fele . Ovde protiv , nema sanse ni u oglasima , to bude smesno ili da ne napisem jos gore .
Cudi te sta sam pisao , mene isto tako jer ti mozda nisi cuo kako ljudi zive , u bajkama samo postoje sati , dani godine i i decenije , ali zavrsen posao , to je ono sto mnoge ''strucnjake'' nervira .
Da si mozda napisao , gotov proizvod imam i to kosta toliko , lakse se podnosi .
E tad dolazimo do PDV racun molim lepo .
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage20.01.2010. u 19:01 - pre 173 meseci
uh,od najobicnije teme dodjosmo na polemiku o kriznim vremenima...ne valja tako i nemojte dalje,je li tema u pitanju ili frustracija? radimo na tome da se situacija popravi i opustimo se ljudi...
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage20.01.2010. u 19:12 - pre 173 meseci
Ma valja ponekad da mladjima razjasnimo stvari, ali evo, necemo vise u OFFtopic!
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage20.01.2010. u 21:24 - pre 173 meseci
[quote]peca26000: Proslo je to vreme 90-tih kad je moglo to da se govori i radi normalano u svom poslu .
drugacije su se vrednovale stvari po sveckoj filozofiji(c=t+s) ... dolazak kineza... nove tehnologije i promena vrednosti...

....tu se zaista treba zapitati ....? Mozda toliko debeo obraz...... Otkazi , firme koje propadaju ?...

Boro radi svoj posao imas ime i znanje , niko to ne osporava , veruj mi zasto ovo pisem ... JE LI OVO ČAS PSIHOLOGIJE? ako jeste i sam bi mogao ispričati neke svoje patnje...prvi put sam tu-ao sa 22...smrc... neki stari na umoru zvuče optimističnije od ovoga,ako želite bolje budite deo procesa ili ćutite!i ako ne podsećate na ´93-4-5-6-7-mu OBOJITE ME U PLAVO I ZOVITE ME "ŽUĆA" :-) hajdemo sad ovako-da li neko želi kolegi što je postavio temu da za određenu svotu novca uradi kit-komplet koji bi ovaj naručio,i ako bi koliko bi to koštalo? kad date cenu i odredite garanciju kolega pokretač teme će napokon znati na čemu je. nemojmo se nadmudrivati već razmenjujmo mišljenja,oprečna i ona druga. pozdrav drage moje kolege!
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage20.01.2010. u 22:27 - pre 173 meseci
U prethodnom postu rekoh da treba da zavrsimo sa offtopic-om ?! Nemojte nastavljati da ne moram da intervenisem.
Inace, dao sam ponudu onome ko je postavio temu...
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: Sklapanje kita -pojacalo snage20.01.2010. u 23:45 - pre 173 meseci
ipak mislim da smo otisli predaleko...nazalost...ispada da je tema u stvari BITI ili NE BITI sam svoj majstor,a ipak je na svakom licno da se u tom smislu oseti. sto se mene tice ova tema vise ne postoji,uzivacu u mnogim drugim temama sa ovog foruma,bilo kog datuma. od mene veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Sklapanje kita -pojacalo snage

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8770 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.