Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Domaci hosting i domen - pitanja

[es] :: Hosting :: Domaci hosting i domen - pitanja

[ Pregleda: 4428 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

imagine2

Član broj: 151588
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.videocv.rs


Profil

icon Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 16:48 - pre 172 meseci
Zelim da pokrenem sajt te imam pitanja vezana za domaci hosting i domen:

- zasto je domen .rs toliko skup?
- da li domen .rs mogu da hostujem kod stranih hosting kompanija?
- koje su prednosti/mane hostovanja kod domacih/stranih hostinga? pros/cons?
- zasto su domaci hostinzi toliko skupi?
- zasto je kod domacih hostinga "najjaci paket" tako bezobrazno mali a opet tako skup?

Meni recimo treba bar 500gb prostora i protok od 1500gb mesecno (u pitanju je video sajt). Nijedan domaci hosting nema ni slican paket, a dva provajdera koje sam zvao su me oduvali, jer ne mogu da izadju u sustret mojim potrebama... I vic godine - paket od 2gb prostora sa 100 gb mesecnog protoka - mislim, kome to uopste treba, i jos ako hoces da doplatis 1gb prostora, to ti je oko 4000 dinara... Pa za te pare kupim hard od 500gb????

Video sam kod stranih renomiranih hostinga pakete sa neogranicenim protokom i celom masinom koju dobijes za 15$ mesecno? Koliko je ovo sve pouzdano i da li je to zaista neogranicen paket? Voleo bih neko sa iskustvom da mi odgovori...

Jedini razlog zbog koga bih uzeo domaci hosting je da mi se sajt nalazi ipak na nekoj masini ovde gde mogu nekoga da uvatim za gushu ako nesto ne krene kako treba... Da li se neopravdano plasim? Da li je moguce hostovati isti sajt na vise hostinga, ili je to nemoguce?

Hvala unapred na odgovorima!
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 17:19 - pre 172 meseci
Domen .RS možeš registrovati i napolju i u Srbiji, treba ti administrativni kontakt u Srbiji (ako pita Đura iz Mup). Domeni RS su skuplji napolju, a i ovde su skupi.Zašto? Pitaj ovde www.rnids.rs.Oni su stručnjaci za kabl i proizvodnju domena.

Izbegavaj domaći hosting, sem par njih. Koristi karticu i kupuj napolju, MB, PayPal i slično. Ovde ti prodaju resurse koje ni sami nemaju. Domen ne kupuj nikada gde i hosting.Domen kupi kod Godady, CRI, Tucow i tih većih.


Citat:
Video sam kod stranih renomiranih hostinga pakete sa neogranicenim protokom i celom masinom koju dobijes za 15$ mesecno? Koliko je ovo sve pouzdano i da li je to zaista neogranicen paket? Voleo bih neko sa iskustvom da mi odgovori...


klasična obmana.Server je 100-200 dolara solidan.Možeš ti dobiti neograničen prostor, protok, ali čim prekoračiš ram i cpu, lupiće ti smrdljivi suspend. Čitaj, guglaj šta drugi pišu o njima.

U Srbiji niko skoro da nema servere, već iznajmljuju na zapadu. Ima jedna dve firme, ali usluga je skupa i nikakva.

Sajt hostuješ na jednom hostingu..ne vidim razlog šta će ti više.

Eto ukratko ti dadoh odgovor.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.52.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 17:20 - pre 172 meseci
Možeš koristiti .RS domene i na stranom hostingu, nema nikakve veze. Verovetno ti niko od domaćih nije izašao u susret jer ti želiš shared hosting sa tim karakteristikama, njima se tako nešto ne isplati. Više im se isplati da ti iznajme dedicated server, koji je uostalom za tako nešto i potreban. Naravno mesečni troškovi bi bilo veoma veći, ne verujem da bi se to tebi isplatilo. Tako nešto na mesečnom nivou bi koštalo oko 200 dolara, kao što reče Vlada. Neograničeni protok i prostor ne postoje, to je samo reklama.
 
Odgovor na temu

imagine2

Član broj: 151588
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.videocv.rs


Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 18:46 - pre 172 meseci
znaci cak ni domen da ne kupujem kod nas iako je .rs??

a koji su razlozi da ne kupim domen i hosting kod istog? pretpostavljam neka prevara?

jel moze neka preporuka za strani hosting?

sta mislite o ovom provajderu, preporucio mi jedan drug http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/eq4/
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.52.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 18:54 - pre 172 meseci
Citat:
znaci cak ni domen da ne kupujem kod nas iako je .rs??


Nisi dobro razumeo. Vlada je hteo da kaže da čak i ako živiš u inostranstvu možeš da registruješ .RS domen, samo ti treba neko iz Srbije za administrativni kontakt.

Citat:
a koji su razlozi da ne kupim domen i hosting kod istog? pretpostavljam neka prevara?


Preferira se izraz "Maketing" ! A razlozi su više nego očigledni. Ne postoji ništa unlimited.

Citat:
jel moze neka preporuka za strani hosting?


Reklamiranje na ovom forumu je zabranjeno! Pogledaj našu listu domaćih i stranih hosting provajdera.

Hostovanje i održavanje ovakvog tipa sajta, koji ti želiš, je jednostavno skupo i bez neke veće sume neizvodljivo.
 
Odgovor na temu

imagine2

Član broj: 151588
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.videocv.rs


Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 19:06 - pre 172 meseci
izvinjavam se oko reklame...

pa dobro, koliko skupo? ako je tih 200$ o kojima pricate mesecno, ni to nije neizvodljivo u mojoj racunici, meni je najbitnije da to radi pouzdano. Veca steta mi je da mi ne radi sajt par sati ili ne daj boze dana ko ovi mucenici sa uniwebom.

aha, znaci domen ipak ovde da kupim ako ocu .rs?
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.52.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 19:10 - pre 172 meseci
A gde bi drugo?
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-3.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 20:15 - pre 172 meseci
Ne znam zasto vas dvojica coveku mazete oci. Vladimire mogao bi da prestanes sa tvojom teorijom "glupi suspend". Zasto covek da placa po 100e mesecno da bi mogao da ima svoj sajt? Ako se radi o sajtu koji ima 10 000 unikatnih poseta dnevno da preporucuje se da se zakupi sopstveni server. Ali do 3000 unikatnih poseta moze da se radi na deljenom hostingu. Pored tih poseta zavisi rad baze i obrada PHP stranica.

Posle ove cifre i u zavisnosti sa kojim sajt opterecuje server mozes uzeti neki reseller paket gde ce ti biti dozvoljeno malo vise da crpis resurse, ukoliko i to bude premalo VPS server ti ne gine, potom dedicated.

E kada dodjes u situaciju da imas previse poseta za prve 3 navedene stavke imaces para da sebi placas server. Srecno! :)
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.52.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 20:22 - pre 172 meseci
Citat:
Ne znam zasto vas dvojica coveku mazete oci.


Ne razumem? Mi ovde pričamo o 500 gb prostora i 1500 gb protoka. Ovako nešto sigurno neće dobiti na shared hosting nalogu! Reseller takođe. VPS bi mogao da dođe u obzir. Ali ako želi ozbiljno da radi ovakav tip sajta sopstveni dedicated server mu je potreban, a i poželjan.
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-3.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 20:23 - pre 172 meseci
Izvinjavam se vama dvojici, preskocio sam one zahteve sta coveku treba. Da moras svoj server svakako :) ni da pomislis da koristis 10gb prostora sa takvim zahtevima jer tebi treba puno alatki za preradu tih video fajlova watermark, kreiranje slika i slicno. Sto je preterano. Bez 100e u dzepu ni ne pomisljaj na takav sajt :)

Izvinjavam se jos jednom! :)
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 20:24 - pre 172 meseci
Niko njemu ne maže oči. Da bi imao 500 gb prostora i taj silni protok, a da sve bude realno to je mašina koja prosečno košta 200$ sa punom uslugom. Za 15$ je klasičan "marketing" (Jocke hvala za termin).

Druže evo ti ovde

http://web-server.rnids.rs/sr/node/22

Kod ovih možeš kupiti .RS domen u Srbiji, oni su ovlašćeni registri.

A hosting kupuj preko grane i ne okreći se u Srbiju.

Ja ću lično za par mesci kupiti od Hetzner-a jednu mašinicu od 12 gb ram, lično ću je instalirati i ima da free hostujem sve odavde koji žele. A zašto ? Može mi se...Ovde je filozovija čoveku za 20 mb prostora na disku servera uzeti dušu.

Danijel, suspend je glavno sredstvo rada domaćih hostera :)
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 20:29 - pre 172 meseci
Mada jednom kod Soloymija je server pokazao emocije i lupio mi suspend negde 2006 u jesen, jer mi je na sajtu pisalo da je hoster baraba :).

mod edit: obrisan offtopic
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-3.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja13.01.2010. u 20:33 - pre 172 meseci
Da to nije lepo od njega, tvoj sajt tvoj sadrzaj i nije njihova briga sta ce da pise. Predpostavljam da si ih izhvalio da su zlato nebi ti ni hvala rekli. Sve u svemu drzimo se teme. Pitaj sta ti jos konkretno zanima, ako placas van EU recimo iz Srbije cena za prvi EQ6 server iznosi ti 41.17e mesecno setup nekih 126e kusur ne znam napamet. Ukoliko zelis mozes si zakupiti neki kontrolni panel ili koristiti besplatni isp-control ( preporucujem ).

Da bi mogao takav sajt da imas potrebno ti je neko osnovno znanje kako i sta podesiti na serveru. Kod firme koju si naveo dobijas 4 IP adrese 1 momentalno i ostatak moras da trazis i da opravdas koriscenje jer u suprotnom ti nece dati.


http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

imagine2

Član broj: 151588
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.videocv.rs


Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja14.01.2010. u 05:03 - pre 172 meseci
Koliko sam shvatio, po vama je ovaj Hetzner sasvim ok?
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Domaci hosting i domen - pitanja14.01.2010. u 07:25 - pre 172 meseci
Za hosting ne znam, ali Peca koristi dva servera i kaže da su extra.Jeste da je setup 150e za servere ali je mašina jaka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domaci hosting i domen - pitanja

[ Pregleda: 4428 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.