Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa virusom

[es] :: Zaštita :: Problem sa virusom

[ Pregleda: 1552 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
93.86.97.*



+26 Profil

icon Problem sa virusom06.01.2010. u 14:11 - pre 174 meseci
Na jednom od kompova mi se pojavljuje sledeca poruka pri startovanju jednog programa

themida File corrupted!. This program has been manipulated and maybe it's infected by a Virus or cracked. This file won't work anymore.

verovatno je neko uneo neki virus preko usb-a. Instalirao sam avast , skenirao komp ( iz boot moda ) i on je nasao virus Slasty ( bar mislim da se tako zove ) i uklonio ga.

Nakon toga ponovo sam pokusao da pokrenem program ali se javlja ista greska ( pogledao sam i utvrdio da je program menjan danas pise modified today iako nije menjan sigurno danas , verovatno je virus menjao )

Takodje taskmenager, registryedit su onemoguceni ( verovatno jos brdo stvari ) ali sam okolo naokolo uspeo da oba osposobim. Da li ima neke lake pomoci da uklonim ovaj promlem ?

unapred hvala
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.1.*



+89 Profil

icon Re: Problem sa virusom06.01.2010. u 19:02 - pre 174 meseci
Lepo si nagrabusio... :))) Pokupio si Sality,polimorfni virus,njega je poprilicno tesko ukloniti zato sto siri zarazu veoma brzo...skini DrWeb CureIt i uradi Complete scan sa njim,on bi trebao da ga izoluje...takodje,predji sve sa Malwarebytes-om,on ima definicije za Sality,ja sam ga se licno otarasio pomocu njega...skini HijackThis,preimenuj ga u bilo sta (recimo radovan.exe),pokreni ga,zatim log iskopiraj ovde da vidimo sta se desava...valjalo bi uraditi i pregled sa ComboFix-om pa iskopirati log file ovde,ali to ce ti objasniti @kristi1,on je iskusan po tom pitanju,ubacice se u temu sigurno...ne bih da ti ja objasnjavam zato sto nisam preterano iskusan sa ComboFix-om,retko ga radim...uradi prvo kako sam ti rekao da vidimo sta se desava...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Problem sa virusom07.01.2010. u 13:31 - pre 174 meseci
ne moze tu mnogo sta da ucini Combofix...
ako stvarno imas neki file infektor ( Sality),onda to neces resiti iz aktivnog windowsa.

najbolje resenje je formatiranje C particije i instaliranje novog Windowsa,poa posle instalacije pogurati
neki Live CD.. Dr.Web Live CD npr.

http://www.freedrweb.com/livecd/


kad to odradis onda postavi log od DDS programa da bi videli jesi li ga se resio.

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/dds.scr

Dvoklikom pokreni dds.scr

Kad zavrsi, DDS ce otvoriti dva loga:
1. DDS.txt
2. Attach.txt


Kopiraj mi DDS.txt

 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Problem sa virusom

[ Pregleda: 1552 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.