Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Generalno najbolja zastita u 2010?

[es] :: Zaštita :: Generalno najbolja zastita u 2010?
(Zaključana tema (lock), by valjan)

[ Pregleda: 4491 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Filipenko666
kkk

Član broj: 237272
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Generalno najbolja zastita u 2010?02.01.2010. u 17:40 - pre 174 meseci
Koje je sve-u-jedan resenje najbolje za zastitu racunara (antivirus+antimalware+firewall) na Win7 x64 platformi?
 
0

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Generalno najbolja zastita u 2010?02.01.2010. u 18:16 - pre 174 meseci
bilo koji AntiVirus: koji god izaberes,neces pogresiti. Ovako ih ja rangiram:

BitDefender -jako mocan AV sa All in One resenjem,vrlo dobra detekcija i veoma mocan engine koji daje odlicno uklanjanje (mozda i najbolje po meni) malware-a
mana: mnogo,ali mnogo tezak sa system (pa cak i za one jace PC-e sa Dual Core processorom i 2Giga rama)

Kaspersky - Jos jedan mocan program koji takodje daje Allin One resenje (KIS),odlicna detekcija,i vrlo dobar engine,odlicno uklanjanje,nije tezak sa system...
mana: nije free , ponekad zna da napravi false positive..ali boze moj

ESET NOD32 - po meni odlicna detekcija malware-a na komjuteru,veoma lak za system,odlicna heruistika (Smart S.)
koja mu omogucava bolju detekciju malware-a ali ponekad (cesce) zna da omane u ukanjanju malware-a.
mana: pa nemogucnost da se izbori sa jacim malware-om,i mozda ta njegova heruistika jer zna dosta da pobrljavi.

Avast -stari avast necu da komentarisem dobar jeste..ima i mana... ali tu je Avast5 tako da...
Odlican buduci Besplatni AV ,solidna zastita,dobra detekcija,odlicno uklanjanje malwarea (po meni najbolja jer ima opciju "Boot Scan" sto je sigurna smrt svakom malware-u)
Dosta opcija,poboljsan,nov lep skin...itd
mana: za sad samo sto je beta

Avira -nisam je mnogo koristio tako da je nepoznajem dobro...ali znam da je i ovo solidno dobar Besplatni AV,ko ga instalira nece pogresiti.
solidna detekcija,solidno uklanjanje...

AVG -solidno resenje,solidan antivirus,solidno ukanjanje malware-a ...a besplatan...sta vise reci
................................

AntiMalware:

pa naravno..zna se Malwarebytes AntiMalware

zasto on? zato sto najiskusniji ljudi i helperi rede na njemu,odlicna detekcija,odlicno (vrh) ukanjanje...a besplatan

...............................

Sto se tice Firewall-a...dovoljan i neki koji ce doci uz AntiVirus.

Inace...ranije je najbolji bio najbolji,odlican HIPS... Comodo firewall..besplatan je ,da li je i sad najbolji ne znam ali mocan i dobar da jeste..jeste!.
Outpost Firewall - nisam ga koristio pa ne zelim da brbljam bezveze...ali znam da nije los.
Zone Alarm..je pre bio jako mocan firewall...sad ga ja rangiram kao solidno dobar. Odlican HIPS


eto..napisah se ja....sve ovo bi trebalo da rade i naX64 Windows7-ci ...to je po meni to...


[Ovu poruku je menjao magna86 dana 02.01.2010. u 19:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao magna86 dana 02.01.2010. u 19:27 GMT+1]
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.4.*



+89 Profil

icon Re: Generalno najbolja zastita u 2010?02.01.2010. u 18:55 - pre 174 meseci
Eset Smart Security 4,lagan,brzo uklanja pretnje i ima odlicnu heuristiku (naravno,govorim o licenciranom AV-u,a ne o krekovanom,jer svi koji kazu da pobrljavi heuristika kod ovog AV-a verovatno koriste krekovanu verziju cija heuristika nije ni priblizna originalu)...od ostatka,sto se tice All in one izdvojio bih kao savrseno resenje i Kaspersky Internet Security 2010,izvanredan proizvod koji vlada na trzistu...sto se tice dodataka,magna86,slazem se sa tobom,Malwarebytes' je i vise nego kvalitetno resenje koje svako treba da poseduje pored AV-a...samo bih dodao SuperAntiSpyware na sve ovo,programcic je super,bas kao sto mu i u nazivu pise... :))) Ima bazu od 1.000.000 i vise definicija,a i nije skup jer je free... :)))
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

aleksandar.dragojlovic
Aleksandar Dragojlović
Kraljevo

Član broj: 142052
Poruke: 100
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Generalno najbolja zastita u 2010?02.01.2010. u 19:03 - pre 174 meseci
Norton Internet Security 2010
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Generalno najbolja zastita u 2010?02.01.2010. u 19:58 - pre 174 meseci
Za firewall outpost je sjajno sjajan firewall, ali ga ja ne koristim, iako
sam od nji dobio doživotnu licencu, ali ne misle na korisnike kao ja pa mi
je jako teško, a licenca stoji...
Sreća, doživotna je, a mogu i da se vratim na stariju verziju koju sam mogao
da koristim.
Što se antivirusa tiče, Avira premium. Da, besplatna završava posao, ali ako
se želi neki nivo, besprekorna ažuriranja bez nestabilnog servera i tako
dalje, premium svakako.
Za malwarebites se slažem kao i za super antispyware, ali opet je tu pro
verzija bolja...
Nod jeste lagan ali je i avira isto tako lagana. Nod mi je propustio puno
virusa, da se nadovežem, legalan nod sa legalnom licencom,
Avast, nekad neverovatno loš, sada prilično zadovoljavajuć, ali ima malo
više FP.
Norton i kaspersky zaista ne preporučujem.
Svaka čast, ali znaju dobro da ubiju sistem...

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 03.01.2010. u 14:03 GMT+1]
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.35.*



+89 Profil

icon Re: Generalno najbolja zastita u 2010?02.01.2010. u 23:00 - pre 174 meseci
Takodje,Kaspersky,jedan od najboljih AV-a nije za preporuku???Svako ima pravo na svoje misljenje ali opet...budalastina,bez uvrede!Kaspersky da uspori sistem?Ume,ali ljudi moji,pa kako se razvija hardware,tako se razvija i software...@agasoft,danas ti postoje procesori poput Core2Quad i DDR3 RAM memorije poput Geil-a recimo,koje mogu cetiri Kaspersky-a da teraju na jednom kompu...jedino ako neko ima "kombajn" koji pokrece Celeron,e za njih onda vazi ovo tvoje navedeno misljenje...evo Nod recimo dosta njih pljuje,a on na svim testovima u samom vrhu,uvek medju tri favorita!Koristim ga otkad znam za kompjuter kao pojam i nikada nisam imao ni najmanji problem iako volim da eksperimentisem,sto znaci da je veliki znacaj imati znanje kojim mozes da zastitis racunar i uz pomoc najgoreg AV-a...Smart Security 4 ili KIS 2010,svejedno je koji proizvod izabrati ako poznajes strukturu sistema...cak sta vise,neiskusnim korisnicima bih preporucio da instaliraju klasican AV,a ne kompleksno resenje,jer ko ne zna da barata Firewall-om i ostalim opcijama moze da pregreje vijuge... :)))

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 03.01.2010. u 14:03 GMT+1]
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Generalno najbolja zastita u 2010?03.01.2010. u 01:18 - pre 174 meseci
Mislim da je na ovu temu dovoljno receno ovde i nema potrebe za ponovnim prezvakavanjem iste materije, pa ako neko misli da nesto jos nije receno, neka nastavi tamo.
 
0

[es] :: Zaštita :: Generalno najbolja zastita u 2010?
(Zaključana tema (lock), by valjan)

[ Pregleda: 4491 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.