Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EOIP tunel? Povezivanje 2 mikrotika tunelom

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: EOIP tunel? Povezivanje 2 mikrotika tunelom

[ Pregleda: 3516 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RRDrazen
Dražen Marjanović
SDNET Computers
Kiseljak

Član broj: 245366
Poruke: 4
62.113.10.*



Profil

icon EOIP tunel? Povezivanje 2 mikrotika tunelom29.12.2009. u 22:46 - pre 174 meseci
Pozz,

novi sam korisnik i treba mi pomoć.

Imam malo iskustva sa mikrotikovima no uspjesno sam konfigurisao prvi da radi ono sto mi je potrebno bilo do sada.
za konfiguraciju koristim WinBOX (verzija 2.9).

Imam postavljena 2 Mikrotika i imam namjeru i treći u skorije vrijeme
e priča ide ovako:

1 Mikrotik ima 2 wlan kartice preko jedne prima signal od interneta, a drugom proslijeđenjem nekolicini korisnika preko ppoe servera, a također imam otvorenu ppoe usera za drug baznu stanicu (Mikrotik 2). ( LINK ZNAČI ZA DRUGU BAZU JE ISTO KAO I ZA OBIČNOG USERA ALI SAMO ima VEĆU BRZINU OD OSTALI KORISNIKA).

2 Mikrotik također ima 2 wlan kartice i preko jedne prima signal a drugom salje dalje korisnicima.

E problem je sto uskoro postavljam i treci a mislim da to nece raditi dobro ako i njemu otvorim ppoe i samo dozvolim vecu brzinu.

Želim da napravim tunel od drugog mikrotika prema prvom i od trećeg preko drugog tako da prosljeđuje sve prema prvom mikro tiku,
a da ja mogu na prvom mikro tiku da vodim bazu users koji će se povezivati na bilo koji od mikro tikova tj da prvi mikro tik sve kontrolira.


Malo je duži opis problema, nadam se da će mi netko pomoći ili barem uputiti na pravu adresu.

Pokušavao sam da s kontam preko winboxove pomoći ali mi nije pošlo za rukom...

Molim pomoć.
 
Odgovor na temu

RRDrazen
Dražen Marjanović
SDNET Computers
Kiseljak

Član broj: 245366
Poruke: 4
62.113.10.*



Profil

icon Re: EOIP tunel? Povezivanje 2 mikrotika tunelom30.12.2009. u 09:00 - pre 174 meseci
pa jeli moguce da nitko nezna
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.blic.net.



+10 Profil

icon Re: EOIP tunel? Povezivanje 2 mikrotika tunelom30.12.2009. u 11:02 - pre 174 meseci
Za veze izmedju mikrotikova koristi posebne linkove, to sto radis je no no. Nikako, ali nikako ne povezuj svoj mikrotik na isti interface na kojem prihvatas klijente.
Dakle, prvo napravi point to point linkove izmedju mikrotikova, na posebnim interfejsima, sa posebnim antenama, pa onda ponovo dodji ovdje i trazi pomoc. Nisi procitao dokumentaciju vec si radio napamet. Uradi kako treba odmah na pocetku ako ne zelis da te kasnije boli glava...
 
Odgovor na temu

RRDrazen
Dražen Marjanović
SDNET Computers
Kiseljak

Član broj: 245366
Poruke: 4
62.113.10.*



Profil

icon Re: EOIP tunel? Povezivanje 2 mikrotika tunelom30.12.2009. u 15:59 - pre 174 meseci
smijem li pitati zasto posto je to privatna mreza na odprilike 20 korisnika tj mojih prijatelja... ako moze pomoć...
 
Odgovor na temu

RRDrazen
Dražen Marjanović
SDNET Computers
Kiseljak

Član broj: 245366
Poruke: 4
62.113.10.*



Profil

icon Re: EOIP tunel? Povezivanje 2 mikrotika tunelom03.01.2010. u 18:21 - pre 174 meseci
:(
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: EOIP tunel? Povezivanje 2 mikrotika tunelom

[ Pregleda: 3516 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.