Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mali problem-kako da zastitim download page

[es] :: Security :: mali problem-kako da zastitim download page

[ Pregleda: 3368 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
*.panet.co.yu

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon mali problem-kako da zastitim download page03.01.2004. u 07:15 - pre 247 meseci
Potrebna mi je pomoc.Naim imama sajt koji se bavi prodajom knjiga i postavljen je na Apache serveru.U direktorijumu gde mi se nalaze sve stranice postoji i stranica za download ali posto nisam uveo nikakva ogranicenja njoj moze skoro svako pristupiti preko browsera.
Ja zelim da uradim da toj stranici moze da se pristupi tek posto se prodje sistem za naplatu odnosno da stranica bude nedostupna preko browsera a dostupna posto je korisnik izvrsio uplatu.Nadam se da se me razumeli.Kako to da uradim.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: mali problem-kako da zastitim download page03.01.2004. u 11:38 - pre 247 meseci
Moras malo da zongliras.

Kao prvo skloni sve datoeke iz direktorijuma koji su vidljivi sa Interneta ili ih smesti u direktorijum za koji ces zabraniti pristup .htaccess datotekom. Takoniko nece moci direktno da dodje da o datoteka i da ih preuzima.

Onda napravi skript koji ce nakom izvrsenog placanja da prosledi korinsiku trazenu datoteku. Taj skript, s obzirom da se pokrece na serveru imace pristup datotekama.

E sad, tu imas komplikacije... ne4 mozes da napravis samo skript kome kao parametar das info koju datoteku da proslei jer onda opet mogu da ti drpaju knjige pozivajuci direktno taj skript. Treba da napravis mehanizam koji ce da pamti sta je korisnimk platio pa da mu to i prosledjuje kad god to zatrazi. Moras voditi racuna o tome da korisniku moze da puken veza pa da moze da pokusava vise puta da preuzme knjigu i ima tako jos gomila sitnica...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: mali problem-kako da zastitim download page03.01.2004. u 13:22 - pre 247 meseci
http://membership.cgi-central.net/scripts/amember/

Jako lepa skriptica, a ima i free verzija.. Smarty je podrzan pa vizi i uzivaj
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: mali problem-kako da zastitim download page

[ Pregleda: 3368 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.