Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iz forme u excel - problem sa unosom

[es] :: Office :: Excel :: Iz forme u excel - problem sa unosom

[ Pregleda: 3222 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.110.*



+9 Profil

icon Iz forme u excel - problem sa unosom26.12.2009. u 01:18 - pre 174 meseci
Mislio sam da su ovakvi problemi proslost, ali sa VBA nikad nismo nacisto. Dakle, nekoliko sati mucenja nije dalo rezultata, pa iznosim problem, sa primerom. Podaci iz forme idu excel - u 2 sheeta. Kad se unose podaci koji se vec nalaze u bazi - sheetu, onda se sve odvija kako treba, ali kad treba uneti nov podatak, "iz glave", unos se obavi selektivno, tj. iz jednog CMB i jednog TXT se uopste ne upisu. Ali, da ne bih gnjavio previse, evo primera, i kompletnog dokumenta, pa ako ima pomoci bicu zahvalan. Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Iz forme u excel - problem sa unosom26.12.2009. u 09:52 - pre 174 meseci
Rekao bih da ti je problem u "merdzovanoj" celiji Kupci!A11.
Naime, celije B11 i C11 su prazne/preskacu se pa imas problem sa xlUP

Pozdrav
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.110.*



+9 Profil

icon Re: Iz forme u excel - problem sa unosom26.12.2009. u 11:32 - pre 174 meseci
Hvala na odgovoru, ali nije resenje. U A11 sam ja stavio napenu za primer. U "stvarnosti" ona je prazna, kao i B11 i C11. Moj problem je negde u makrou - deklarisanje promenljive "r" ili nesto slicno. Vise ni sam ne znam, jer se dva dana vrtim u krug. Probao sam sa deklarisanjem - i kao long, i kao string i integer i variant i nista... Pozdrav
 
Odgovor na temu

gvlaisavljevic
sluzbenik,osiguranje

Član broj: 194499
Poruke: 13
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Iz forme u excel - problem sa unosom26.12.2009. u 13:59 - pre 174 meseci
Problem nije u deklarisanju promenjve,vec u proceduri CMB1-Change,nedostaje uslov:

If CHK1.Value = False Then ' OVA PETLJA JE DODATA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.110.*



+9 Profil

icon Re: Iz forme u excel - problem sa unosom26.12.2009. u 15:27 - pre 174 meseci
Zaista sam prijatno iznenadjen ovim resenjem kolege GVlaisavljevica. Radi bas onako kako sam ja zamislio. Sve vreme sam bio na pogresnom tragu, pokusavajuci sa deklarisanjem. Medjutim, moram da priznam da mi "teoretsko - logicki" nije najjasnije zasto je ovo pravo resenje. Valjda zato sto se skoro dva dana vrtim oko iste stvari, pa ne vidim ono sto bi inace video. Da pokusam...
Ako je u cmb1_change (chk1 = false), odradjuje jednu proceduru. Ako je true - ne odradjuje. I to je to - End if
Ako je u cmd1_click (chk1 = true), odradjuje, ako je false - ne odradjuje - End if.

I kakve sad veze ima dogadjaj cmb1_change i cmd1_click u smislu chk1(true-false) ? Ocigledno IMA, jer da nema ne bi ni bilo ove teme i mog problema. Samo glasno razmisljam. Ako ima prostog objasnjenja voleo bih da ga cujem, jer je ovde ocigledno rec o "2 i 2 su 4", samo meni nije jasno zasto bas 4.
Jos jednom veliko HVALA i pozdrav.
 
Odgovor na temu

gvlaisavljevic
sluzbenik,osiguranje

Član broj: 194499
Poruke: 13
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Iz forme u excel - problem sa unosom26.12.2009. u 17:44 - pre 174 meseci
Procedura CMB1_Change() se aktivira kad se desi promena u list boxu CMB1
Promena se desila prvi put pri samom popunjavanju forme,ali promena u list boxu se desava i nakon zatvaranja forme,u momentu kada procedura CMD1_Click() dodeljuje vrednost
Sheets("kupci").Cells(r, 1).Value = CMB1.Value
(list box se prosirio za jedan red)
Znaci do promena je doslo u list boxu CMB1 i to pokrece proceduru CMB1_Change()

Pri ovom drugom prolasku kroz ovu proceduru nova firma se nalazi na listi firmi, upisana je istom onom linijom koda koja je i aktivirala proceduru CMB1_Change(),s tim sto su vrednosti tekuci i mesto prazni, jer procedura CMD1_Click() nije odrdjena do kraja jer je usledio dogadjaj koji je izvrsavanje prebacio na CMB1_Change() i sada text boxovi 8 i 13 uzimaju vrednost prve celije,odnosno druge od naziva firme.


Zato stavljamo uslov da proverimo da li je otkaceno polje novi unos,ako je u piatanju novi unos proceduru CMB1_Change() nema portebe uopste aktivirati.

Nadam se da je objasnjenje tek sada od koristi.




[Ovu poruku je menjao gvlaisavljevic dana 27.12.2009. u 03:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.110.*



+9 Profil

icon Re: Iz forme u excel - problem sa unosom26.12.2009. u 19:22 - pre 174 meseci
I vise od koristi, bar meni. Nadam se da ce ovaj trud koleginice GVlaisavljevic biti od koristi jos nekome. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Iz forme u excel - problem sa unosom

[ Pregleda: 3222 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.