Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Panasonic SDR-S7 video record support on 4GB SDHC card, still record supoprt on 16GB

[es] :: Digitalne kamere :: Panasonic SDR-S7 video record support on 4GB SDHC card, still record supoprt on 16GB

[ Pregleda: 2508 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
*.siemens.at.



+9 Profil

icon Panasonic SDR-S7 video record support on 4GB SDHC card, still record supoprt on 16GB22.12.2009. u 09:33 - pre 174 meseci
Zdravo svima,

kratko pitanje - u uputstvu mi piše da kamkorder može da snima video na karticu max kapaciteta 4GB, a fotografije na 16GB.

Meni je to u najmanju ruku sumnjivo - pa zar ne bi bilo logičnije obrnuto?!

Inače, nisam uspeo da nađem ni jedan jedini sajt na netu koji potvrđuje što piše u uputstvu (dobijenom uz kameru) - svi pominju vreme video zapisa na karticu od 16GB.

Da li je moguće uraditi neki Firmware upgrade u slučaju da ipak moja kamera ne može snimati video na 16GB SDHC karticu?


Hvala unapred na odgovoru.

Pozz,
Nenad
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

joggurt
Milan Petrovic
uNastajanju
Celebic

Član broj: 220812
Poruke: 25
79.101.183.*



Profil

icon Re: Panasonic SDR-S7 video record support on 4GB SDHC card, still record supoprt on 16GB11.02.2010. u 10:31 - pre 172 meseci
Trebalo bi da snima i video na 16GB karticu jer je to jedini medij na koji ova kamera snima. Mislim da firmware nije u pitanju.

Reci kakva su ti iskustva sa kamerom, znam da je vrlo mala i pogodna za nosenje,

kakav je kvalitet slike pre i posle DVD-a.

Savet: Nadji nekoga ko ima 16GB karticu pa probaj da snimas?

Pozz.
Ko se jedanput opece i u jogurt duva!
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
*.adsl.beocity.net.



+9 Profil

icon Re: Panasonic SDR-S7 video record support on 4GB SDHC card, still record supoprt on 16GB20.02.2010. u 00:36 - pre 172 meseci
Ubacio karticu od 8GB i snima i video na svih 8 gb. staje oko 2 sata u naj kvalitetnijem formatu.

Nisam siguran na šta si mislio rekavši "kakav je kvalitet slike pre i posle DVD-a."

Ovo mi je prva kamera - nisam koristio DVD kamkorder (mada sumnjam da si na to mislio) - pretpostavljam da si mislio kada snimak prebacim na hard, i posle rezanja na "kompakt cd" tj DVD?

Nisam primetio neku razliku, a to mi je nekako i logično. pa kako da se vidi razlika na digitalnom snimku?

Inače, nimak je ok, u potpunosti zadovoljava moje amaterske potrebe... - Nemam nekog iskustva - kameru sam kupio da bih snimao klinca (napunio skoro 2 godine) - i šta da vam kažem - lepo se vidi na ekranu

Šalu na stranu, uglavnom snimam u zatvorenom prostoru, i slika je ok dok ima dnevnog svetla. kada je mrak, pod svetlom i dalje je ok slika, a kada je polumrak - dosta loša.
Doduše, ima neki night mod, i tada se lepše vidi, ali se slika razliva pri svakom pokretu koji nije jaaaako spor.

Kada gledam snimke sa MiniDV Cannon kamkordera i Sony HDD kamkordera (od ortaka/kuma) - moje neizvežbano oko ne primećuje neku razliku.

Sad - kada bi smo sva trojica u isto vreme nešto snimali i u isto vreme reprodukovali - upoređivali - možda bi se videla neka razlika...


Jedna stvar koja mi jaaaako smeta (kao i na foto aparatu koji takođe ponekad koristim za snimanje video zapisa) je... Hm - tek sada vidim da nije lako objasniti - barem meni koji ne znam stručni izraz:

pretpostavljam da je u pitanju fokus sočiva ili tako nešto:
Kada snimam klinca iz bliza, i kada gledam golim okom imam utisak da bi i te kako trebao da stane u kadar, ali na žalost moram da se dosta odaljim da bi mogao da ga "uhvatim" celog. A nije mi ogromno dete

Baterija traje srednje žalosno, nekih sat vremena. Kada čovek vidi koje su joj dimenzije (manja nego na većini mobilnih telefona) - sve mu bude jasno.
Kupio sam na eBay-u za smešne pare 5xbaterije + punjač (ma on je i bio glavni razlog, baterije mu više dođu kao poklon) i - koliko para toliko i muzike. Smešno i drže. Navodno im je veći kapacitet a jedva prebace pola sata kada su raspoložene...

Toliko.

Pozz,
N
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Panasonic SDR-S7 video record support on 4GB SDHC card, still record supoprt on 16GB

[ Pregleda: 2508 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.