Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko kosta .NET oprema

[es] :: .NET :: Koliko kosta .NET oprema

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9777 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 10:12 - pre 174 meseci
A kako to funkcionise kod svn-a ?

Mislim ne bih da advokatisem na ms alate nego me interesuje ,
jer se i meni desavalo isto vise puta :)

Ako ti svn dopusti da menjas otkljucan fajl pa kad dodje kolega koji ga je otkljucao
ima da commit-uje preko tvojih izmena . U tom slucaju opet nikakva korist od toga.

Jedino ako svn sam moze commituje izmene user-a koji je otkljucao fajl i zaboravio
direkt sa njegovog hdd na server .



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.hermes-softlab.com.



+2 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 10:21 - pre 174 meseci
Citat:

A kako to funkcionise kod svn-a ?

Mislim ne bih da advokatisem na ms alate nego me interesuje ,
jer se i meni desavalo isto vise puta :)

Ako ti svn dopusti da menjas otkljucan fajl pa kad dodje kolega koji ga je otkljucao
ima da commit-uje preko tvojih izmena . U tom slucaju opet nikakva korist od toga.

Jedino ako svn sam moze commituje izmene user-a koji je otkljucao fajl i zaboravio
direkt sa njegovog hdd na server .

Pa u SVN-u nema zakljucavanja (ili bar ja ne znam za tu opciju) recimo ako se desi nekad da ja i jos neko menjamo isti fajl prijavi konflikte i onda proveris koje su linije u konfliktu i biras da li hoces da prihvatis tudje izmene, tvoje ili da custom nesto iscimas. Ali to se ne desava cesto jer se mi u timu dogovorimo sta ko menja pa ne diramo jedan drugog. A ovo kod VSS-a je zeznuto jer ako ja kod mene nesto promenim a ne komitujem a odem kuci i zakljucam komp ovi drugi mogu samo da bleje ;)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 10:43 - pre 174 meseci
Ok . Sad mi je jasno , skroz druga filozofija :)
Jer u vss-u podela posla ide jedan user po single fajlu , a u svn-u ide vise usera na jedan isti fajl ..

A sta sa ovim slucajem ?
http://www.elitesecurity.org/p2472276

Citat:
@tdusko
Problem je to sto te to nece spasti ako ti i kolega u isto vreme menjate xsd. Onaj koji prvi commituje (check in-uje) onaj drugi moze samo da se hvata za struju kada bude uradio update ili ako pokusa direk' da commituje. Dobice toliko konflikata da ce u vecini slucajeva morati sve ponovo da radi.


Sta znam , mozda bolje sacekati zaboravnog kolegu da dodje i da commit-uje fajl
nego da se svi hvataju za struju :)




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 10:58 - pre 174 meseci
Ako drzis fajl zakljucan i odes kuci dobijes upozorenje pa sledeci put otkljucas ili opet zaboravis pa onda ostanes bez 5% od plate sto ce ti sigurno pojacati koncetraciju pri izlasku iz firme; fallback na merging nije resenje za aljkavost i nemar A btw, VSS admin (ili alternativna osoba u ostalim sistemima) moze kroz VSS konzolu da uradi undo checkout-a pa ce se onaj koji drzi zakljucane fajlove naci u nebranom grozdju jer ce morati svoje izmene da retrofituje u novi sors fajl kad se isti oslobodi.

@deerber, proguglaj conflict merge, mada ja licno za .NET nikad nikome ne bih preporucio merge kontrolu jer se skoro uvek svodi na to da jedan covek merguje svoje i first-commit izmene i tada se zna cija je izmena vaznija, zar ne . Da ne pominjem scenarije za unmergable fajlove (npr binary fajlovi) ili fajlove koji su co-dependant (npr aspx+cs ili xsd+cs) ili samo kompleksne fajlove koje generise automatika (npr. *.design.*) gde ljudska greska pri mergeu moze da uvede build ili runtime greske ili cak da sors fajlove dovede u stanje da ne mogu da se otvore iz VS dizajnera i gde se gubi dragoceno vreme, sto na komparacije sto na naknadnu rezoluciju gresaka nakon testova. Situacija u kojoj se dva programera sukoljavaju oko fajlova je losa i taj problem treba da resava PM u situacijama kad je zakljucan fajl show-stoper i ubija producktivnost. A to sto ces da sacekas nekog 10 minuta da uradi minornu izmenu, who care, vise ces vremena izgubiti na merge promena nego sto ces cekati da se fajl otkljuca

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 11:41 - pre 174 meseci
Citat:
@Valerij Zajcev
Ali to se ne desava cesto jer se mi u timu dogovorimo sta ko menja pa ne diramo jedan drugog.

Isto tako se i u vss timu dogovorite ko ce da menja koji fajl i ne dirate jedan drugog .

Pa cak i ako se desi da radite na istoj klasi koja je u jednom fajlu ,
u .NET-u postoji kljucna rec partial class koja dozvoljava prosirenje iste u odvojenom sors fajlu .





Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 13:41 - pre 174 meseci
Ako se dobro secam, VSS takodje moze da se podesi da ne koristi lock-ovanje fajlova nego "sta bude" princip.

Btw, mmix, ti kao da si imao skrivenu kameru kod mene u firmi sa ovim sto si pisao... :/
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 14:09 - pre 174 meseci
Koji deo

Ma VSS ima open-edit-merge mod, ali to je tek uzas, sa vss2005 se malo popravilo stanje ali su krupni feleri i dalje prisutni. Da ne pomisli neko da ja branim VSS, isti ima felere ocajno mnogo, nesto je ispravljeno sa novim VSSom ali generalno je VSS los sistem, operacije uopste nisu transakcione (sto je narocito pakao sa merge opcijama kad oboje uradite commit i oboje prodjete bez greske a izmene jednog od vas nestanu ili ako commitujete vise fajlova prodje jedan tvoj, drugi njegov i slicni idiotluci), prestao sam da brojim koliko puta smo imali corrupted bazu, backup kroz arhiviranje je ocajan i pravi probleme pri restore-u, itd.

Bez'te ljudi od VSSa
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 14:13 - pre 174 meseci
Citat:

prestao sam da brojim koliko puta smo imali corrupted bazu, backup kroz arhiviranje je ocajan i pravi probleme pri restore-u, itd.

Zadnja 2 dana sam 2 puta radio analyze



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 16:26 - pre 174 meseci
Citat:
mmix: Koji deo :)


Onaj o komitovanju razlicitih verzija pa ispravljanju, takodje i o designer fajlovima, a bilo je tu jos kojecega i nepomenutog.. :)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema24.12.2009. u 19:11 - pre 174 meseci
Citat:
deerbeer: Pa cak i ako se desi da radite na istoj klasi koja je u jednom fajlu , u .NET-u postoji kljucna rec partial class koja dozvoljava prosirenje iste u odvojenom sors fajlu .

Hihi, deliš klasu na fajlove zbog retardiranog SCM-a...
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema25.12.2009. u 09:20 - pre 174 meseci
Ne koristim partial class, vec samo kazem da postoji mogucnost .

Po meni je izuzetno glupo da vise ljudi radi na jednoj klasi .
Ako ta klasa zahteva da radi vise ljudi na njoj ili ako je toliko glomazna ,
onda sigurno imas gresku u projektovanju tj. dizajnu .

A evo ti i primer na susednoj temi :
http://www.elitesecurity.org/p2472238

A da li je retardiran ili manje/vise retardiran u odnosu na ostale scm-ove
@mmix ti je dao detaljno poredjenje ...

Ono sto je u sustini je da su svi scm-ovi njesra ali se bez njih u timskom radu ne moze.
Razvoj bez njih bi bio totalna katastrofa koju ne bih ni da spominjem .





[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 25.12.2009. u 10:35 GMT+1]
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema27.12.2009. u 13:33 - pre 174 meseci
Citat:
deerbeer: Po meni je izuzetno glupo da vise ljudi radi na jednoj klasi .
Ako ta klasa zahteva da radi vise ljudi na njoj ili ako je toliko glomazna ,
onda sigurno imas gresku u projektovanju tj. dizajnu .

Hehe, a MS brine da mi ne projektujemo naše klase loše (ne daj bože da dvojica rade na istoj) pa nam zato uvaljuje retardiran SCM...

Citat:
A da li je retardiran ili manje/vise retardiran u odnosu na ostale scm-ove
@mmix ti je dao detaljno poredjenje ...

Hvala lepo, koristio sam četiri različita SCM-a (i to na svom kodu, u jako dugim vremenskim periodima) i mogu da ti kažem da jeste retardiran. Bila je afera u MS-u pre par godina da čak ni njihovi koderi ne koriste svoje čedo... Mora da je zbog toga što su hteli da loše projektuju klase. :D

Citat:
Ono sto je u sustini je da su svi scm-ovi njesra ali se bez njih u timskom radu ne moze.

Ovo je apsolutno netačno. Postoji mali milion SCM alata i to sa razlogom. Neki su gori, neki su bolji. VSS sucks ass na veliko. Ima na Vikipediji baš dobar uporedni prikaz najvećih igrača. BTW, zar VSS nije pre par godina zamenjen nekim normalnijim alatom kao MS based standard?

Lično, najbolji koji sam ja koristio je komercijalni Perforce. To se svakako ne bi moglo nazvati sranjem, teško da bi se u suprotnom bilo koja firma ispružila sa $900 po programeru... ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema27.12.2009. u 14:25 - pre 174 meseci
Citat:
jablan: BTW, zar VSS nije pre par godina zamenjen nekim normalnijim alatom kao MS based standard?


Yup, Team Foundation i njegov TFVC. Samo jos da ga nisu izgradili na sharepointu :(
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema28.12.2009. u 09:22 - pre 174 meseci
Citat:

Hvala lepo, koristio sam četiri različita SCM-a (i to na svom kodu, u jako dugim vremenskim periodima) i mogu da ti kažem da jeste retardiran.

Ne branim vss uopste jer sam do sad samo njega i koristio jer nisam bas bio u situaciji da biram,
stoga ne mogu bas da polemisem mnogo na temu raznorodnih scm-ova.

Citat:

Bila je afera u MS-u pre par godina da čak ni njihovi koderi ne koriste svoje čedo... Mora da je zbog toga što su hteli da loše projektuju klase.

A otkud ti znas zasto su batalili svoje cedo ?
Osim toga vss ima i drugih mana pa da znas da su ga napustili bas zbog "loseg" projektovanja.
Daj neki link, clanak , sta god ...

Citat:

Hehe, a MS brine da mi ne projektujemo naše klase loše (ne daj bože da dvojica rade na istoj) pa nam zato uvaljuje retardiran SCM...

Ne radi se o tome ..
Ono sto sam zapazio je da se zloupotrebljava princip multiusera - single class jer im scm to dozvoljava ,
pa se desi u jednom trenutku da u projektu imas klasu od 10-20k linija koda i radi 5 ljudi na njoj ,
pa svako edituje svoju(e) member funkciju(e)
Divota prava .Pa ajmo onda da se vratimo u doba c-a ili pascal-a i bog da nas vidi

Cisto sumnjam da se u realnim slucajevima cak i da su u pitanju kompleksni i slozeni projekti
moze izabrati takva granulacija podele posla a da bude efikasna na duze staze ..

Ne sporim postojanje multiuser - single class principa ukoliko je dobro odradjena, vec njegovu "zloupotrebu" .







Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema28.12.2009. u 13:55 - pre 174 meseci
Citat:
deerbeer: A otkud ti znas zasto su batalili svoje cedo ?
Osim toga vss ima i drugih mana pa da znas da su ga napustili bas zbog "loseg" projektovanja.

Ima par linkova na Vikipedija stranici o VSS-u:
http://en.wikipedia.org/wiki/M...rceSafe#Microsoft_in-house_use

Iskreno, ne treba puno razmišljati na temu zašto ga je MS batalio, dovoljno je da neko radi na još nečemu pa da vidi kakva je VSS pušagija. Što se tiče lošeg projektovanja, bio sam ironičan, ne sumnjam da u MS-u umeju itekako dobro da projektuju (naravno, sa izuzecima). Samo što projektovanje ne sme da ima nikakve veze sa SCM alatima. Tj, to što je alat ovakav ili onakav ne sme da utiče na odluke u vezi arhitekture.

Citat:
Ono sto sam zapazio je da se zloupotrebljava princip multiusera - single class jer im scm to dozvoljava ,
pa se desi u jednom trenutku da u projektu imas klasu od 10-20k linija koda i radi 5 ljudi na njoj ,
pa svako edituje svoju(e) member funkciju(e) :)

Malo mešaš stvari koje ne moraju da imaju veze jedne sa drugima. Sasvim je moguća i uobičajena situacija da više od jednog kodera radi na istoj klasi (i što da ne, na istom fajlu). To ne mora ništa loše da znači, niti da je klasa ogromna, niti da je loše isprojektovana. I jadna je ta firma kojoj treba loš SCM da obuzdava programere od loše prakse... :)

Takođe, ne postoji pojam multiuser klase. :) Potpuno je irelevantno da li na klasi radi jedan čovek ili 10 ljudi. Takođe, sasvim je regularna situacija da dođe do konflikata prilikom merdžovanja izmena od strane više programera (zapravo, to može da se desi i samo sa jednim programerom): mi npr. delimo brenčeve po funkcionalnostima, tako da je sasvim uobičajeno da pravim izmene na različitim delovima iste klase u dva različita brenča, pa da SCM ne ume da se snađe prilikom merdžovanja, takvi konflikti se rešavaju rutinski.

BTW, jedno zapažanje iz prakse: timovi koji koriste retardirane alate samo zato što ih proizvodi/koristi/preporučuje firma XYZ obično imaju prilično loše tehničko vođstvo.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema28.12.2009. u 14:31 - pre 174 meseci
Citat:

Malo mešaš stvari koje ne moraju da imaju veze jedne sa drugima. Sasvim je moguća i uobičajena situacija da više od jednog kodera radi na istoj klasi (i što da ne, na istom fajlu).

Ne razumes me. Mislio sam na istovremeni rad vise ljudi na jednoj klasi a ne da je klasa zabetonirana na single usera .
Uvek ce se naci situacija da se nesto ispravi na klasi na kojoj je radio neko drugi .
Ja pricam o konkretnom razvoju kao organizacionoj celini .

Citat:

mi npr. delimo brenčeve po funkcionalnostima, tako da je sasvim uobičajeno da pravim izmene na različitim delovima iste klase u dva različita brenča, pa da SCM ne ume da se snađe prilikom merdžovanja, takvi konflikti se rešavaju rutinski.

Upravo to i jeste sustina u organizacionom smislu ,
Na primer: neko iz tima koji radi GUI layer ,nece sigurno morati konstantno da rade na necijim DataLayer klasama.
Isto tako tim koji radi na GUI layer-u nece raditi na istoj formi istoj ili web-stranici istovremeno nego svako na svojoj.
A tokom rada doci ce do slucaja gde ce morati da uskacu u dvoriste nekog drugog :)

Ali kad je u pitanju konstantno istovremeni rad vise ljudi na istim klasama i konfilkti koji se mogu desiti (@mmix je opisao , @Shadowed potvrdio )
kao i ona susedna tema , dobijas overhead u resavanju tih konflikta , pa se onda zapitaj koliko te kosta razvoj takvog softvera ,
cena sata resavanja tih konflikta i merdzovanja a na kraju i sama njegova finalna cena.

Citat:

BTW, jedno zapažanje iz prakse: timovi koji koriste retardirane alate samo zato što ih proizvodi/koristi/preporučuje firma XYZ obično imaju prilično loše tehničko vođstvo.

Slazem se :)




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema28.12.2009. u 17:11 - pre 174 meseci
Pazi, nije svaki softverski tim uređen tako da je svako zadužen za sopstveni _sloj_ aplikacije (po mom mišljenju, u pitanju je prilično neefikasna organizacija, al' kapiram da negde mora tako). Mi npr. delimo projekte na ljude, i onda je jedan čovek odgovoran za projekat, odnosno uslovno rečeno novu funkcionalnost na postojećem kodu, od baze pa sve do prezentacije. Taskovi (delovi tih projekata) koji su previše komplikovani ili previše kritični eventualno se poveravaju ljudima sa većim iskustvom. U takvom okruženju potpuno je uobičajeno da ljudi rade na istim fajlovima _u isto vreme_.

Ono što je bitno reći je da se i u takvoj situaciji konflikti dešavaju srazmerno retko, tj. ako su ljudi radili baš na bukvalno istim delovima istih fajlova. Ako smo ti i ja radili na različitim delovima nekog fajla, SCM to merdžuje i ne buni se. Iz iskustva govoreći, overhed kod sistema sa zaključavanjem ("e aj keve ti otključaj fajl taj-i-taj da nešto izmenim pa ga posle zaključaj" i "u, mika otišo a nije otključao fajl, reci peri adminu da ga unlokuje") je veći od onog sa merdžovanjem.

Doduše, s obzirom da smo u .NET temi, nisam pratio pa ne znam koliko je sors .NET projekata otišao u tom pravcu "to je izgenerisan kod, ne pipaj ga nikako", tu onda stvarno može da bude problem pri rešavanju konflikta. Mada, dugo sam radio i u .NETu sa merge-based SCM-ovima i ne sećam se da smo ikad imali probleme zbog toga. Sad sam daleko od MS tehnologija i radim u jeziku gde nema izgenerisanih XML-ova, sve se hvala bogu piše ručno, pa se ručno i rešavaju konflikti pri merdžovanju (opet, da ponovim, poprilično retki).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema28.12.2009. u 17:57 - pre 174 meseci
Citat:
jablan: Doduše, s obzirom da smo u .NET temi, nisam pratio pa ne znam koliko je sors .NET projekata otišao u tom pravcu "to je izgenerisan kod, ne pipaj ga nikako", tu onda stvarno može da bude problem pri rešavanju konflikta. Mada, dugo sam radio i u .NETu sa merge-based SCM-ovima i ne sećam se da smo ikad imali probleme zbog toga. Sad sam daleko od MS tehnologija i radim u jeziku gde nema izgenerisanih XML-ova, sve se hvala bogu piše ručno, pa se ručno i rešavaju konflikti pri merdžovanju (opet, da ponovim, poprilično retki).


Svi automatski generisani kodovi su u verziji 2008 VS-a u zasebnom fajlu. Nisam siguran za 2005.
To uglavnom znaci da ako menjas nesto u designer-u (bilo GUI ili npr. LINQ2SQL diagram) ti fajlovi su ponovo generisani. Ovo moze da bude i obicna promena tab-a u tab kontroli. Medjutim, i prilikom njihovog generisanja postoji izvesna pravilnost pa to moze pomoci u merge-ovanju (novo-dodata kontrola se deklarise i inicijalizuje na kraju dela gde su sve inicijalizovane, properties se postavljaju grupisano itd.).

Ja sam imao problem sa ovim jedino u jednom projektu koji sam nasledio i koji je ceo bio u jednoj formi sa gomilom tabova i kontrola i ogromnim code-behind-om (oko 7000 linija). Tu, sta god da malo promenis, potegne sve i svasta i ako to uradi jos neko, obavezno dodje do konflikta.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema28.12.2009. u 18:19 - pre 174 meseci
Citat:
Shadowed: Ja sam imao problem sa ovim jedino u jednom projektu koji sam nasledio i koji je ceo bio u jednoj formi sa gomilom tabova i kontrola i ogromnim code-behind-om (oko 7000 linija). Tu, sta god da malo promenis, potegne sve i svasta i ako to uradi jos neko, obavezno dodje do konflikta.

Koji je SCM u pitanju i kako se integriše u VS?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koliko kosta .NET oprema28.12.2009. u 18:35 - pre 174 meseci
Koristili smo samo Tortoise SVN koji se integrise u Windows Explorer. Nema integraciju sa VS-om.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Koliko kosta .NET oprema

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9777 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.