Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon Powershot SX20 IS - test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Powershot SX20 IS - test

[ Pregleda: 2984 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
109.198.4.*



+1350 Profil

icon Canon Powershot SX20 IS - test18.12.2009. u 16:15 - pre 174 meseci
Mnogi koji su prevazišli klasu kompaktnih aparata a ne žele da se upuštaju u DSLR vode, sa negodovanjem prate nestanak prosumer linije. Imam razumevanja za njih, jer smatram da prosumer klasa treba da postoji. Razlog je jednostavan: jedan dobro urađen „all-in-one“ model može da zadovolji solidan krug ne previše zahtevnih korisnika, ali nekada da posluži i onim naprednijima. To je prvenstveno u onim situacijama kada neki događaj imate nameru da zabeležite, a ne želite da sa sobom nosite svoj veliki DLSR aparat sa nekoliko objektiva.

U toj klasi dugo je dominirao Fuji sa svoja dva sjajna modela čije ste testove imali prilike da vidite (S6500 fd i S 9600), koji su u međuvremenu čak dobili i naslednike. Međutim, čini se da je u poslednje vreme Fuji malo posustao sa povećanjem snage, a naročito brzine svojih prosumer aparata. Osim toga, ima značaja i činjenica da su Fuji modeli dosta velikih dimenzija. Time oni zalaze u DSLR zonu, što je i doprinelo tome da veliki prosumeri pred navalom novih jeftinih DSLR modela polako gube trku.

Zato u najnovije vreme sve više dobija na značaju klasa bivših ultra-zum aparata, koja je sada prepunjena najnovijim tehničkim rešenjima i mnogo snažnija nego ranije. Ona je zadržala prednost malih dimenzija, a u svojim poslednjim inkarnacijama sasvim se približila prosumer klasi onako kako je ja, verujem i mnogi od vas, zamišljamo: to su „all-in-one“ aparati, prvenstveno manjih dimenzija od DSLR modela, ali sa potpunim manuelnim kontrolama, optički stabilizovanim objektivom širokog raspona i kontaktom za spoljni blic čime im se omogućava rad i uslovima sa malo svetla.

Upravo takav je najnoviji Canonov top-ultrazum model sa oznakom SX 20 IS. On je sada već daleko prevazišao ultrazum klasu od koje je nastao (setimo se da je njegov čukundeda bio malecki S1 IS, prvi Canonov UZ model).

Svojim mogućnostima oličenim već u samim tehničkim podacima SX 20 IS daje do znanja da se radi o ozbiljnom aparatu. Objedinjuje najnoviji 12 Mp senzor za koga smo još u velikom testu IXUS modela videli da je odličan, zatim širokougaoni optički stabilizovan objektiv ogromnog raspona, snima filmove u HD rezoluciji sa 30 slika u sekundi i optičkim zumiranjem, ima najnoviji Digic IV procesor slike, potpune manuelne kontrole, kontakt za spoljni blic, obrtni ekran i štošta drugo.

Time on zaslužuje da ga detaljno ispitamo:

Canon Powershot SX20 IS - veliki test
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Canon Powershot SX20 IS - test18.12.2009. u 18:51 - pre 174 meseci
Vrlo sveobuhvatan test, nema sta. Ali mene nesto drugo interesuje sem optickih kvaliteta koji nisu bili losi ni kod SX10.
Ja sam kod SX 10 zamerao izradu nekih stvari koji nemaju veze sa klasom kojoj pripadaju vec obicnim nemarom.Dok su neke stvari bile manje vazne neke su bas smetale.
Ja cu citirati sebe od pre par meseci pa da vidimo koliko se poboljsalo u medju vremenu nesto.Ako nisu nista mrdnuli po tom pitanju to je onda bezobrazluk i nemar.
Ovo su bile moje zamerke kod SX10;

1) Dosta je tezak sto uzimam kao plus, skoro sa baterijama 4xAA 550gr oseti se oko vrata solidno (ovo je konstantacija)
2) Poklopac za objektiv je najvece ????????, (sta da opsujem da me ne banuju). Tanka jadna plastika koja se uzasno grebe i koja NIKAKO nestoji tamo gde mu je mesto a to je na objektivu, odpada sama od sebe, krsina svoje vrste.Samo li je pipnete ode i objektiv nezasticen.
3)Kada se drzi grip od noktiju ostaju tragovi na plastici objektiva.
4)Kada se tek malko pritisne grip plastika koja je na njemu krs, se odvaja od lezista i deluje nesigurno.Odvajanje je mikronsko ali se vidi i oseca
5)Dugme za okidanje previse labavo hod 1 milimetar u svim pravcima
6)Osecaj izmedju pola pritisnutog dugmeta i do kraja los i nedefinisan
7)Prsten za zumiranje ekstremno osetljiv izmedju moda za sporo-brzo zumiranje.Kada se brzo zumira glasan zvuk motora i aparat vibrira ko da radi freza
8)Blic se dize rucno, ne smeta ali koliko su ustedeli na obicnom feder mehanizmu to samo Canonovi pametnjakovici znaju
9)Plastika na poledjini kod lcd dobra i solidna tu pohvala,eh da je bar svuda takva
10)Kruzni prsten za navigaciju obicna kozmeticka glupost, treba da se gleda u pasulj sa kojom ga brzinom okretati pa da se krecete po meniju prebrzo-presporo meni ne reaguje.Radi to ali jako aljkavo
11)Poklopcici na prikljuccima i mem.karticii solidni
12)Poklopac na bateri se jedva otvara zbog duplog jezicka loseg je kvaliteta a sarkica na bravici je jadno pricvrscena za plasticni poklopac.Poklopac i kada je zatvoren pomera se, u sustini beda
13)Stavljanje SD-SDHC kartice otezano jel mehanizam za njen prihvat ne prihvata je odma vec postoji neki ne definisani hod,kao da jezicak koji zaglavljuje karticu u fiksnom polozaju prokliza.Lose
14)Kais za foto aparat jad i beda sa nekom kozicom na sredini koja kada se jednom prelomi ostaju tragovi, i nekim bedno nastanpanim natpisom koji se skida noktom.Pritom je kais uzak za masu od 550 gr pa vise sece nego sto koristi
14)Uputsvo sam konkretno ja dobio na Madjarskom,Slovackom,Poljski i Ruskom pa sam jurio neke babe da mi prevode to.Pitaj boga odakle dobavljaci nabavljaju opremu.
15)Tockic za regulisanje dioptrije na viziru jad, beda i nepreciznost koja se valjda tako jadno vise nigde ne moze implementirati.
Precnika je 3mm, ne moze mu se nikako pristupiti i jako se tesko okrece.Pritom i ono malo mutne muke kvari.

Eto "samo" toliko...
 
Odgovor na temu

lazarovm
web development
Pančevo

Član broj: 163610
Poruke: 146
195.252.70.*

Sajt: www.bmfoto.rs


Profil

icon Re: Canon Powershot SX20 IS - test18.12.2009. u 22:53 - pre 174 meseci
SX 20 IS je po kvalitetu onoga sto se od njega najvise ocekuje, u prozumer klasi, jedan od boljih primeraka, sa 20x optickim zumom i HD video zapisom potpuno opravdava kupovinu.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
93.87.196.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Canon Powershot SX20 IS - test27.12.2009. u 09:22 - pre 174 meseci
Mozda je trebalo napraviti i neke komparativne snimke SX20 sa predhodnim SX10 da bi se konkretno uvideo napredak u kvalitetu fotografije sa SX20 (video mi je u drugom planu). Po uporednim snimcima na DV se vidi da je SX10 nesto osetljiviji pri slabijem svetlu, u sta ne zelim da verujem:

http://www.digitalversus.com/d...p;mo2=850&p2=6182&ph=2

Videcu narednih dana o cemu se radi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon Powershot SX20 IS - test

[ Pregleda: 2984 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.