Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva stupca u jedan , word 2007 ? Kako ?

[es] :: Office :: Word :: Dva stupca u jedan , word 2007 ? Kako ?

[ Pregleda: 1740 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iggy-ar
Gorg Arandjelovac
AR - Shumadija

Član broj: 39596
Poruke: 665
93.87.229.*

Sajt: www.dmgstudio.ag.rs


+1 Profil

icon Dva stupca u jedan , word 2007 ? Kako ?17.12.2009. u 16:58 - pre 174 meseci
Imam dokument koji je napisan u dva stupca, kako da ga prebacim u regularan raspored na stranici ,tj. da text bude na celoj stranici bez stubaca ,ako se razumemo !? Sve što sam znao primenio sam i , ništa ,sve živo izmeša .....!!!?
Evo postaviću dokument dole ,hvala unapred !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Dva stupca u jedan , word 2007 ? Kako ?18.12.2009. u 10:25 - pre 174 meseci
Ako uključiš prikaz skrivenih znakova videćeš da je u dokumentu kucano ENTER - ručni prelom na kraju svakog reda u koloni i puno drugih grešaka. Sređivanje takvog teksta zahteva (malo) truda. Najčistije je selektuješ ceo tekst i prebaciš ga u novi dokument sa Paste Special kao neformatiran tekst. Onda obrišeš ručne prelome reda na sledeći način:
1/ Zameniš dva uzastopna pojavljivanja Pargraph Mark sa nekim tekstom koji se ne pojavljuje u dokumentu npr. ####
2/ Zameniš sva pojavljivanja Paragraph Mark sa praznim stringom (izbrišeš ih). Nemoj da se obeshrabriš kad vidiš kako dokument izgleda.
3/ Zameniš pojavljivanja #### sa Pargraph Mark.

Na taj način dobićeš relativno čist tekst bez formatiranja. Onda ti ostaju nabrajanja koja treba srediti, istaći naslove itd, ali onda bar znaš da je tekst ispravan i može se dalje obrađivati.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Dva stupca u jedan , word 2007 ? Kako ?

[ Pregleda: 1740 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.