Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebacivanje sa .NET-a na Javu

[es] :: Java :: Prebacivanje sa .NET-a na Javu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4774 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
62.240.14.*



+768 Profil

icon Re: Prebacivanje sa .NET-a na Javu14.01.2010. u 16:17 - pre 173 meseci
Evo jos jedne stvari koju pokusavam da provalim:

U ASP.NET- u postoji Page_Load metoda koja se izvrsava uvek kada se ucitava strana. Ta metoda se obicno koristi za inicijalizaciju kontrola(punjenje drop down lista sa izvorom podataka, grid sa izvorom, postavljanje inicijalnih vrednosti u text box-ove itd). E sad, koliko sam se ja igrao sa JSF-om, u tu svrhu se koristi konstruktor backing bean-a. Ako se u faces-config podesi da se taj instanca tog bean-a kreira na svaki request posticicu isti efekat kao i ovamo sa Page_Load metodom. Medjutim, ono sto nisam provalio jeste pandam IsPostBack property-ja u jsf-u. IsPostBack(boolean) property omogucuje da se u Page_Load metodi razlikuje da li se radi o inicijalnom ucitavanju strane ili o kliku na dugme recimo. Tako na primer ako u konstruktoru backing bean-a inicijalizujem vrednost nekog inputText field-a na "XYZ" i ako tu vrednost promenim na "YYY" i kliknem na neko dugme, koje za rezultat ima ostanak na istoj strani vrednost tog inputText-a ce se ponovo setovati na "XYZ". Setovanje skope-a bean-a na session ne resava problem.

Zna li neko kako se ovo resava u jsf-u?

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Prebacivanje sa .NET-a na Javu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4774 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.