Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209595 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

recumbent
nezaposlen

Član broj: 237203
Poruke: 36
*.w802.net.



+2 Profil

icon Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?11.12.2009. u 21:09 - pre 173 meseci
Pozdrav svima,

evo, nameravamo se zena i ja da uzmemo masinu za susenje vesa ( za pranje imamo staru jednu godinu Beko-vu ves masinu na 500 o/min ), pa neznamo koja je bolja. Naslusao sam se par "dobronamernih" saveta od odredjenih osoba, iako im nisam ni trazio savet, pa sad vise ne znam sta da mislim.

Znam, za ventilacionu treba da se omoguci odvod pare, za kondezacionu ne treba. E sad, zanima me, da li neko ima ventilacionu i kakva su iskustva sa ovim tipom masine? Tj da li su vlasnici morali da izbacuju odvod kroz prozor, ventilaciju itd.. Meni sada nije problem da je stavim u garazu, ili supu, ali treba da se selimo za 6 meseci i ne znam da li cu tada imati uslove da je drzim u posebnoj prostoriji. Pa eto, to me zanima.

Takodje me zanima da li kondezaciona i pored toga sto skuplja vaporisanu vodu iz odece u posudu, slucajno "izbacuje" vlagu iz masine?

Ovde kod nas mogu nabaviti na dva mesta polovne, tj na jednom mestu ima za 100 evra neka Bauknect TRKK 6630 ( prvi put cujem za tu marku , btw wvo njihovog sajta www.bauknecht.com, pa ako neko zna nesto o njima bio bih mu zahvalan ako pruzi par informacija) i Siemens Extraklasse TXL720K za 150 evra, obe kondezacione. Malo mi je previse da dajem za polonvu masinu 150 evra ( po mom misljenju ). E sad ovih dana, tj za dan, dva cu se informisati za drugo mesto pa cu videti sta imaju u ponudi, pa obavestavam.

Pozdrav!
...što nam treba u životu, jedan klik u PhotoShop-u, i već smo spremni za Evropu...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 01:33 - pre 173 meseci
Ja sam imao kombinovanu - pranje + susenje, neku Candy. Pranje ko pranje. Susenje se obavljalo ovako: izaberes temperaturu i vreme (valjda, odavno bilo, malo sam i zaboravio), ukljucis - ventilator duva vruc vazduh u bubanj, (u kome je 50% opranog vesa, mora tako) a kad taj vazduh izadje iz bubnja ide na hladnu povrsinu i tamo se vlaga kondenzuje i curi kroz neka creva prema pumpi (i tu ne znam vise tacno kako je bilo).

Uglavnom - svo vreme dok se ves susi, vrti se bubanj, RADI PUMPA, VODA MORA BITI OTVORENA (u masini su 2 ventila, jedan za pranje, normalan, i jedan za susenje, iz koga voda ide u kapljicama, a njihov rad regulise izabrana funkcija). Ta voda u kapljicama stvara onu spomenutu hladnu povrsinu, da bi se vlaga kondenzovala.

Ventilacione su mnogo prostije ali je crevo vrlo nezgodna stvar ako nemas neku jednostavnu mogucnost za njegovo postavljanje.

Moje "privatno" misljenje je protiv ovih susilica. Ako si u malom stanu, onda ce ti smetati njihova buka, koja god varijanta da bude + cev kod ventilacione. Ako si u velikom stanu, onda sigurno imas mesta da postavih one nogare, naredjas na njih ves i gotovo. Posto susilice gutaju energiju ima rezona da i ti pomognes nogarama u susenju nekim kaloriferom, da se brze osusi. A najvise me nerviralo ono sto mora pola vesa da se vadi. Jeste to logicno - ne moze da se susi puna masina, ali je ipak dosadno. Dok se prva polovina susi, onu drugu polovinu moras negde da cuvas, pa vadi prvu, stavljaju drugu, masina se vrti dva ciklusa, na kraju ispadne da imas isto onoliko rada ili cak i vise nego da ves naredjas jednom na nogare. Jedina prednost susilica je da se ves brze osusi ali i tu postoji kvaka - ako hoces da ti se sav ves brze osusi i saceka te suv kad se vratis sa posla recimo, onda moras da budes prisutan dok se osusi prva polovina, pa tek kad stavi drugu da se susi mozes da ides gde ti volja.

U principu, i na nogare mozes da naredjas 50% vesa, brze ce se susiti nego ako stavis sve, a preostali mokar ves mozes ostaviti u masini neko vreme.

Kondenzacione imaju jos jedan problem, narocito ako su u sastavu kombinovane masine pranje + susenje. Posto je unutra prostor ogranicen, onda je tu natrpana gomila delova i desava se da se nakupe delici vesa - razna vlakna i tu moze da bude i neki problem. Ja ga nisam imao, samo sa video te delice kad sam masinu rasklopio. Mozda su samostalne kondenzacione susilice jednostavnije, ne znam.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2773
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 13:35 - pre 173 meseci
Preporuka je za kondenzacionu susaru.Glavni razlog je manja potrosnja el. energije jer kondenzaciona stalno vrti jedan isti vazduh (koji je uvek topliji od sobne temperature),a ventilaciona uvek uzima svez (hladan) vazduh.Drugi razlog je crevo za odvod vazduha,a treci je sto se ventilacione neretko (zbog propalih dihtunga) iznutra napune dlacicama i ostalim cudima pa zbog toga zna da dolazi do problema.Sto se tice povremenog "prljanja" vlaknima,kondenzator treba ocistiti (oprati pod mlazom vode) s vremena na vreme,to pise i u uputstvu.
Sto se tice kapaciteta,svaka susara moze da primi 5kg vesa bez problema,narocito ako ima senzor vlaznosti.
Bauknecht je brend nista losiji od Siemens-a,Bosch-a,AEG-a i ostalih "nemaca".
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4584
195.178.35.*



+308 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 14:48 - pre 173 meseci
Ventilaciona je mnogo prostija, jeftinija i sto je mozda najinteresantnije brze susi i manje ostecuje-kuva ves. Minus joj je crevo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 16:06 - pre 173 meseci
Citat:
gti2: Sto se tice kapaciteta,svaka susara moze da primi 5kg vesa bez problema,narocito ako ima senzor vlaznosti.
Znaci, ono za pola vesa vazi samo za kombinovane masine - pranje i susenje u istoj?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2773
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 16:12 - pre 173 meseci
Moglo bi se tako reci.Kod posebne susare,kolicina punjenja je ogranicena samo kod onih bez senzora vlaznosti (one koje imaju tajmer) npr za ves centrifugiran na 1000rpm=5kg,600rpm=2,5kg itd.
 
Odgovor na temu

recumbent
nezaposlen

Član broj: 237203
Poruke: 36
*.w802.net.



+2 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 22:14 - pre 173 meseci
Znaci, moram da jurim ove sa senzorom vlaznosti, i kondezacione ( tj prema mojim potrebabama ). Tj, hocu kada se ves opere, u prevodu pamucne pelene, da sve sto je oprano i stavim na susenje, a ne da delim ves na par puta ( jer mi je ves masina na cca 500 o/min ). Samo ne znam kako da prepoznam te sa senzorom vlaznosti? Kao sto je receno, one nemaju tajmer? Tj programator?

Jel su onda ove sa senzorom vlaznosti po principu ovih novih ves masina, tj samo tri dugmica i odabirom programa?
...što nam treba u životu, jedan klik u PhotoShop-u, i već smo spremni za Evropu...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2773
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 22:29 - pre 173 meseci
Ima senzor sigurno jer se one druge vec odavno ne proizvode.
Ovo bi trebalo da bude taj Bauknecht

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

recumbent
nezaposlen

Član broj: 237203
Poruke: 36
*.w802.net.



+2 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 23:13 - pre 173 meseci
Da, to je ta. izgleda da ce da padne kupovina. Tnx :) BTW, evo tek sad pronasao na netu da je Bauknecht, ustvari Whirpool-ov brend:

http://en.wikipedia.org/wiki/Whirlpool_Corporation

takodje, probajte da ubacite u www.google.com npr ovaj model masine, pa potom kad vam nesto izbaci od rezultata ( a svi na Nemackom ), kliknite na link da otovri, ali sa prevodom. Nepise Bauknecht TRRK 6630, nego Whirpool TRRK 6630.
...što nam treba u životu, jedan klik u PhotoShop-u, i već smo spremni za Evropu...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2773
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?12.12.2009. u 23:18 - pre 173 meseci
Tim bolje sto se tice podrske za delove.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
91.150.111.*



+6 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?14.12.2009. u 01:32 - pre 173 meseci
Koju god da uzmeš nećeš biti zadovoljan sušenjem, jer ti je mašina za pranje na 500 obrtaja centrifuge. Da je 800 pa i može. Elem, u tvom slučaju, s obzirom na mašinu za pranje, bolje uzmi odvodnu jer bolje suši. Ako uzimaš kondenzacijsku onda nemoj onu sa senzorima.


 
Odgovor na temu

servis_g
Dragan Micic
Doboj, BiH

Član broj: 239925
Poruke: 55
*.team.ba.



+4 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?14.12.2009. u 18:33 - pre 173 meseci
Baš zbog toga što ti je mašina za pranje veša 500rpm trebao bi da uzmeš senzorsku mašinu a ne onu sa vremenskim sušenjem jer za vremenske je potrebno najmanje 800rpm i opet suši 120 min (kond.) a 110 min odzračna i nije istina da je bolja sušilica kond. od ventilacone naravno kad se uzme isti model mašine samo je razlika u tome što kond. ima još pumpu, posudu i kondenzator dok je ostalo sve isto bila ona sa senzorima ili bez.
 
Odgovor na temu

recumbent
nezaposlen

Član broj: 237203
Poruke: 36
*.w802.net.



+2 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?15.12.2009. u 21:27 - pre 173 meseci
A koliko bih mogao cekivati duzinu susenja vesa iz 500 rpm ves masine u senzorskoj, kondezacionoj susilici? Znaci, izvadim, tipa odecu od tankog pamuka iz ves masine cntrifugiranog na 500 rpm, i ubacim u susilici na potpuno susenje.

Pitam ovo,nemojte zameriti, jer ako je susenje u fazonu tri-cetiri sata, onda nema vajde da uzimam susilicu.
...što nam treba u životu, jedan klik u PhotoShop-u, i već smo spremni za Evropu...
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
93.87.229.*



+6 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?16.12.2009. u 14:18 - pre 173 meseci
U senzorskoj, kondezacionoj susilici uz masinu od 500 obrtaja je pitanje da li ce u opste da ti osusi ves. Mozda ce da ga mulja 3 sata i...??? Nekoliko kupaca mi se zalilo na senzorsku (mada smatram da nisu bas umeli da je podese za potpuno suv ves), a posle smo zakljucili da je problem jer je kondenzacijska. Sve govori u prilog da su odvodne bolje za susenje.

Sto se senzora tice, nekako mi se cini sa su bolje one druge, vremenske. Malo je vece zezanje oko masine, ali mozes neograniceno sa joj nabijas vreme susenja (max. 140min x ......koliko zelis).


 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?16.12.2009. u 14:44 - pre 173 meseci
Gde si ti video senzorsku mašinu koja nema i opcije vremenskog sušenja? Obično imaš opcije nivoa "suvoće" veša, gde onda senzori odrađuju posao, a uz to imaš nekoliko vremenskoih opcija. To nije ili-ili.

Mašina će svakako raditi duže ako je veš manje oceđen ali će ga u svakom slučaju osušiti. Puna mašina veša koji je prethodno izcentrifugiran na 400 obrataja radiće minimum 2 sata.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.teletrader.com.



+10236 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?16.12.2009. u 15:05 - pre 173 meseci
Citat:
rewqrewq: Sto se senzora tice, nekako mi se cini sa su bolje one druge, vremenske. Malo je vece zezanje oko masine, ali mozes neograniceno sa joj nabijas vreme susenja (max. 140min x ......koliko zelis).

Čekaj, jel to hoćeš da kažeš da senzori nisu u stanju da detektuju nivo vlage ? Jesi li ovo prokomentarisao kao korisnik mašine ili kao prodavac ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
93.87.229.*



+6 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?16.12.2009. u 17:13 - pre 173 meseci
Ja koristim masinu sa vremenskim podesavanjem. Masina mi je 900 obrtaja pa zavrsi susenje za manje vremena nego sto mi je max opcija, od 140 min. Senzorsku, imam UTISAK, da korisnici ne nasteluju kako treba pa nekada ne budu zadovoljni susenjem?! Desavalo se da pozovem ljude koji su kod mene kupili da vidim da li su otklonili problem, a oni mi kazu da je problem bio:

1. zagrejana prostorija (nece masina da pocne da radi ako je preko 30C u prostoriji). A kako kondenzacijska sama stvara toplotu, tj. vise se greje nego odvodna, cesto ce da zagreje manju prostoriju na tu temperaturu.

2. ne podese nivo susenja na pravi nivo (nije mi jasno kako to uspeju)?!

Necu da kazem da senzori ne odrade posao kako valja, ali na njih, pretpostavljam, moze da utice X faktora. Vlaga i temperatura prostorije.... otkud znam sa jos. Vremensku mozes da namestis da ti ispece ves ako hoces. Moj je ovo utisak, i malo iskustvo, ne presudjujem nista.
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
109.93.190.*



+3 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?16.12.2009. u 19:04 - pre 173 meseci
1. Ne postoji senzorska mašina koja nema i opcije za vremensko sušenje. Tačnije, možda postoji ali je ja nisam video, a video sam ih mnogo u živoutu i jednu imam. Za Kragujevac nisam siguran, možda ih tamo ima.

2. Senzor nije idealan ali je tome kriva struktura veša. Ako je različit po strukturi (vrsta tkanine, debljina tkanine, veličina komada. na primer: debeli peškiri i tanke maramice, tanka majica i donji deo trenerke sa ranflom itd itd.)

U svakom slučaju je verovatnoća a omaneš mnogo manja kod senzorskog nego kod vremenskom sušenja.

Moj savet je - ako imate dilemu stavite na niži nivo suvoće (manje suvo tj, vlažnije). Kad program završi, ako vidite da nije dovoljno suvo povećate na sledeći nivo i tako redom. Vremenom ćete se ispraksovati ali problem sa vešom nehomogene strukture ne može potpuno da se izbegne.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
93.87.229.*



+6 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?17.12.2009. u 15:41 - pre 173 meseci
To si lepo rekao, mozdaih u KG-u nema. Niko i nece znati da objasni kupcu kako rade, a i serviseri ce da se vade da je prvi put vide pa ne znaju da je poprave.

Zato sam i vise puta pisao da ne kupujete neke Š marke.... jbg. kad smo selo.


 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?13.08.2010. u 12:48 - pre 165 meseci
Da li neko ima ovu masinu i da li ste zadovoljni njome? Mi imamo 6 godina staru wirpoolovu ves masinu sa 500 obrtaja...malo sam citala ovde na fourmu i cini mi se da bi to mogao biti problem...a da li mogu da ga otklonim tako sto cu jos jednom iscentrifugirati ves...? Takodje cini mi se da ima vise pobornika ovih ventilacionih i onih sa senzorima za vlaznost...ova candy ima sve to...jedino sto je energetksa klasa C, ali ima odlozen start pa mogu da susim po noci :)
Evo sprcifikacije masine:
* Candy mašina za sušenje veša GO DV 38
* Tip: ventilaciona
* Način rada: odvodna
* Energetski razred: C
* Kapacitet sušenja: 8 kg
* Ojačan bubanj od nerđajućeg čelika
* 115 litarski bubanj
* Ventilacioni sistem sušenja sa elektronskim senzorom
* Dvosmerno okretanje bubnja
* Dvosmerni elektronski programator
* LED prikaz odloženog starta (6-9 h)
* LED prikaz preostalog vremena trajanja programa
* Broj programa: 4
* Lako peglanje
* Poseban program za vunu
* Program za osvežavanje
* Tempirano sušenje - za manje količine
* Taster Uključivanje
* Taster Start
* Taster Odloženi start
* Taster Osetljive tkanine
* Indikator za uključivanje/isključivanje
* Indikator za začepljen filter
* Sigurnosni sistem: sigurnosno zatvaranje vrata
* Potrošnja električne energije: 4.5 kWh
* Godišnja potrošnja: 272 kWh
* Napon: 230V
* Maksimalna potrošnja: 2300 kW
* Snaga osigurača: 10A
* Dimenzije (ŠxVxD): 60 x 85 x 60 cm
* Garancija: 2 godine
* Zemlja porekla: GB

Cena mi se cini ok 25990...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Ventilaciona VS Kondezaciona masina za susenje vesa, tj koja je bolja?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209595 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.