Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ping izmedju quest i host os-a na Virtual Pc 2007

[es] :: Windows mreže :: Ping izmedju quest i host os-a na Virtual Pc 2007

[ Pregleda: 1444 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Adnan37
Mostar

Član broj: 104030
Poruke: 14
62.113.6.*

Sajt: www.moinfomark.com


Profil

icon Ping izmedju quest i host os-a na Virtual Pc 200708.12.2009. u 01:10 - pre 174 meseci
Ako ima neko ljubazan da pomogne koji odabir mreznih adaptera, i kako da konfigurisem da se pinguju host os-a XP sa quest os-om Windows Server 2008,koji se nalazi na Virtual Pc 2007. Fizicka masina je iza Lynksis rutera.
Sa Shared Network NAT izabranom opcijom imam normalno internet na quest-u i pingam vani,ali me zanima ping izmedju quest-a i host-a ,pa i ako je moguce ping dva quest os-a razdvojena internetom na Virtual pc 2007.Dosta sam toga pokusavao ,zbunjen sam....
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: Ping izmedju quest i host os-a na Virtual Pc 200708.12.2009. u 15:23 - pre 174 meseci
Mrezni adapter na guest sistemu prebaci u bridge mode. Nakon toga bi trebao da prodje ping izmedju hosta i guest-a.
 
Odgovor na temu

Adnan37
Mostar

Član broj: 104030
Poruke: 14
92.240.35.*

Sajt: www.moinfomark.com


Profil

icon Re: Ping izmedju quest i host os-a na Virtual Pc 200709.12.2009. u 13:07 - pre 174 meseci
Hvala na odgovoru,medjutim kada pokusam sam da prebacim u bridge modu onda mi se pojavi neka poruka kao potrebna
su dva aktivna lan adaptera.
Na nekoliko sajtova sam nasao da je sa loopback adapterom i naravno mojim mreznim adapterom kojeg imam na fizickoj masini jedino moguca komunikacija virtualnih masina izmedju sebe ,hosta i questa i naravno out.
Jedina opcija za loopback je da pokrenem onaj sa host os-a.Npr.Virtual pc je ugasen,odem u settings,i izabiram mreznu ,jedino sto mi se nudi je loopback sa fizicke.Kako? Zato jer kad je loopback na host na disable onda mi se i ne nudi opcija za loopback iako ga imam i na quest os-u.naravno jer adapter je virtualni,a questo os jos nije ni upaljen:))Ok.ovo bi trebalo da kaze da se loopback pokrece sa hosta os-a.Koliko mreznih adptera da pokrenem u setting?Ako izaberem jedan,taj loopbac i guest os sepodigne, tada mi uopste ne pokazuje da jeloopback ,vec kao neki ethernet adapter(mozda je to i normalno)Pokusavao sam da tom loopbacku staticki dam adresu iz subneta na kojem mi je host mrezna.pa sam pokusavao da ostavim da dinamicki taj loopback dobije adresu od virtual pc-a ...bez uspjeha..Uh...fini cisco:)Svasta sam nesto probao,ali da ne morim ,ionako sam;)Ako neko zna oko ovoga thx....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Ping izmedju quest i host os-a na Virtual Pc 2007

[ Pregleda: 1444 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.