Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Funkcija za upis "najmanjeg jedinstvenog broja"

[es] :: Office :: Excel :: Funkcija za upis "najmanjeg jedinstvenog broja"

[ Pregleda: 2060 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.87.145.*



+9 Profil

icon Funkcija za upis "najmanjeg jedinstvenog broja"04.12.2009. u 18:20 - pre 175 meseci
Iako naslov teme asocira na neke aktuelne nagradne igre, moje pitanje nema veze sa tim. Naime, desava se cesto da se pri izradi faktura NE ISPOSTUJE princip "rastuceg broja" fakture, ili drugog dokumenta. Pa se desi da dodjemo u situaciju da su iskorisceni brojevi, npr. 1,2,3,5,7,10... a brojevi 4,6,8,9 ostanu trajno neiskorisceni. Isto se desava i sa sifarnikom kupaca-dobavljaca, robe, i sl. Ovo zbog toga sto svi programi najcesce "nude" prvi naredni broj, ignorisuci preskocene. A to je u ovom slucaju broj 11. Moje pitanje glasi - moze li se nekom kombinacijom funkcija dobiti rezultat - "4", jer je to u stvari - prvi najmanji slobodan broj. Ja sam probao nesto sa MIN i DMIN, ali bezuspesno. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Funkcija za upis "najmanjeg jedinstvenog broja"04.12.2009. u 23:36 - pre 175 meseci
Evo jedne ideje - u pitanju je matricna formula koja proverava da li su vrednosti u nizu (+1).

Probaj da ovo prilagodis.



Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.87.145.*



+9 Profil

icon Re: Funkcija za upis "najmanjeg jedinstvenog broja"05.12.2009. u 00:01 - pre 175 meseci
Prilagodio i radi ! Zaista originalna formula ! Hvala.
p.s. Ako jos neko bude hteo da iskoristi ovo Timyijevo resenje, samo da napomenem da se formula (posto je matricna) pise bez viticastih zagrada, a na kraju se zavrsi sa " CTRL+SHIFT+ENTER".
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Funkcija za upis "najmanjeg jedinstvenog broja"

[ Pregleda: 2060 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.