Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li se zaraditi od PHP-a

[es] :: Vodič za posao :: Moze li se zaraditi od PHP-a

[ Pregleda: 2411 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sehaelvir
teacher
travnik

Član broj: 181998
Poruke: 13
92.36.179.*



Profil

icon Moze li se zaraditi od PHP-a03.12.2009. u 16:15 - pre 175 meseci
Poceo sam sa ucenjem PHP cisto osnove kroz web dizajn CSS iHTML , Photoshop, sve mi se vise svidjaju te stranice php-u(dinamicke), pa me zanima vase misljenje i iskustva da li se bolje moze zaraditi ili u AS3 tj. Flash

none
 
Odgovor na temu

hartmann
Milan Jovanic
Valjevo

Član broj: 243282
Poruke: 5
...83.170.wifi.dynamic.cat.rs.



Profil

icon Re: Moze li se zaraditi od PHP-a20.12.2009. u 18:54 - pre 174 meseci
po meni op php-a nema nesto para.... ja znam po nesto php,css i html...sad cu jos malo pa xhtml
sve je ok :)
 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
*.dynamic.sbb.rs.



+54 Profil

icon Re: Moze li se zaraditi od PHP-a21.12.2009. u 07:43 - pre 174 meseci
Moze.

Evo malo ilustracija:

http://www.elance.com/experts/...Zsb2NGaWx0ZXI9JmFtZXhGaWx0ZXI9

Covek je sertifikovani ZEND PHP Developper.

Poceo raditi septembra 2008-e nakon dobijanja sertifikata.

Vec inkasirao preko 33000+ hiljade US dolara cisto za nekih 13-14 meseci sto mu u evrima dodje oko 2000-2200 evra mesecno .Porez verovatno ne placa jer radi privatno.

Poslodavci su mu strane US i Kanadske kompanije.Od ovih nasih i ako ti daju 300-400 evra mesecno i to ko zna kad isplata-budi srecan.U sustini sve oko PHP se ne isplati raditi za srpske ili EX-yu poslodavce.

Samo EU i USA.Dokazano i provereno.

Evo necega sto bi trebalo interesovati i od velike vaznosti biti svim onima koji vole ovaj programski jezik i imaju sklonosti ka njemu za ucenjem i specijalizacijom.

PHP je trenutno no.1 jeziku Holandiji i Belgiji.Nedeljno se trazi blizu 500-700 PHP programera.

Evo ti sajta-poslovnog biltena,gde se prijavljujes za kontakt.Malo su tvrdji kada cuju da si Van EU ali ako im pokazes dovoljna znanja i vestine i pre svega PRETHODNE RADOVE mogu ti srediti vec za nedelju dve sve od papira,radne dozvole i plate:


http://www.itjobboard.nl/index...mp;Search.x=70&Search.y=14


Po meni pocetna plata junior PHP programera U Holandiji ne ide ispod 2500 evra bruto.Ispod toga znam da svako ko zna dobro PHP nece da radi tamo bez obzira bio iz EU ili istocne evrope.

U zakljucku:
Da bi te bilo ko dobro platio moras da prolijes znoj i dobro zagrejes stolicu kvalitetnim radovima.

Radi bilo gde kod neke od nasih kakvih-takvih firmi,samo da placaju redovno,plata je tu manje vise ne bitna i posle par meseci konkurisi za posao u Holandiji a postojecu firmu navedi kao referencu i to je to.Ides sigurno.HOlandjani su gladni za PHP programere kao SRbin za pljeskavice i burek.To je moj pogled na sve to sto se tice relaciji: PHP progamer-zivot u Srbiji-zarada od PHP programiranja u Srbiji.





 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Moze li se zaraditi od PHP-a

[ Pregleda: 2411 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.