Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?

[es] :: Digitalna Televizija :: PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?

[ Pregleda: 6180 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
92.36.221.*



Profil

icon PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?02.12.2009. u 21:02 - pre 174 meseci
Možda nisam najjasniji u pitanju ali evo ovako:

Dakle dva LAN porta na ruteru su spojeni na dvije mrežne kartice računara.
Jedan port je mapiran za IPTV, a drugi za PPOE konekciju Interneta. IPTV gledam na VLC playeru.

Sve je dobro konfigurisano i svaki port kao i pripadajuća mrežna kartica funkcionišu ispravno, ali samo pojedinačno. Znači kada isključim UTP kabl od IPTV-a funkcioniše internet, i obrnuto, kada isključim kabl od porta predviđenog za Internet radi IPTV. Poenta je da neće da rade simultano.
Jesam li nešto ispustio u konfigurisanju rutera, ili možda to nije ni moguće da radi?

Hvala ...
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
92.36.221.*



Profil

icon Re: PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?02.12.2009. u 21:05 - pre 174 meseci
Evo probao sam i sa programom MulticastTV i ista stvar.
Evo na ovom linku ima i slika konfiguracije o kojoj pričam.

Izgled konfiguracije

Radi se o prvoj slici sa linka.
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?02.12.2009. u 22:23 - pre 174 meseci
Potraži pomoć u delu foruma koji se bavi mrežama. Na prvi pogled deluje mi kao da Windows ne kapira preko koje kartice da se konektuje na net... Probaj da napraviš konekciju (new connection to internet ili tako nešto iz Control panela)...

U svakom slučaju više će ti pomoći neko ko se razume u Win i mreže nego neko ko se razume u kamere i predajnike ;)
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
79.101.252.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?02.12.2009. u 22:28 - pre 174 meseci
Meni je upravo tako namešteno s tim da mi je pppoe konekcija na routeru, a ne računaru.

Prva mrežna je povezana na običan port routera, ima podešenu statičku IP adresu i IP routera kao gateway.

IP druge mreže je podešen na 10.113.1.xx (zbog IPTV-a tako treba), ali gateway i DNS-ove nisam uneo.

Internet radi savršeno (jer postoji samo jedan gateway, a to je gateway routera), IPTV mogu da gledam samo preko pametnijih programa (kod kojih može da se izabere preko kog interfejsa da otvaraju multicast). ProgDvb je jedan od tih: www.progdvb.com

VLC otvara IPTV kanale samo kad onemogućim prvu mrežu.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Re: PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?03.12.2009. u 07:24 - pre 174 meseci
@night-shift

Hvala ti puno na odgovoru. Vidim skontao si tačno o čemu govorim. I stvarno kada onemogućim jednu karticu druga funkcioniše.
Inače i kod mene je modem u router modu a karticu sa koje izlazim na Internet ima podešenu statičku IP adresu i IP routera kao gateway.

E sad nisam znao za ovaj progdvb, znači sa njim to sve radi simultano ako sam dobro shvatio ?
Nego, pošto vidim da ima obična i pro verzija, vjerovatno je neophodno koristiti pro verziju ?
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
93.86.117.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?03.12.2009. u 12:18 - pre 174 meseci
Mislim da nije potrebno koristiti Pro verziju. U podešavanjima IPTV modula izabereš preko kog mrežnog interfejsa da pristupa multicastu. Može da skenira kanale u opsegu IP adresa i portova koje mu daš.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

arlekin
Pancevo

Član broj: 84480
Poruke: 25
93.86.136.*



Profil

icon Re: PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?08.12.2009. u 01:54 - pre 174 meseci
Moze da se podesi vlc player, da ne treba da se uradi disable mreze.
U vlc-u treba uraditi sledece:
tools->preferences; zatim (dole u levom uglu) u show settings-u treba cekirati all; zatim otvoriti stream output i kliknuti na access output. U polju IPv4 multicast output interface address ukucati 10.113.1.xx (xx je broj koji ste sami dodelili)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: PPOE Internet i IPTV na jednom racunaru ?

[ Pregleda: 6180 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.