Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

joomla download previse konekcija prema sql

[es] :: Web aplikacije :: joomla download previse konekcija prema sql

[ Pregleda: 913 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

matrix99

Član broj: 138411
Poruke: 4
92.36.200.*



Profil

icon joomla download previse konekcija prema sql24.11.2009. u 23:19 - pre 175 meseci
Pozdrav

imam server na linux platformi sa plesk9

na njemu se vrti joomla 1.5.15 sa nekom download komponenta (probao joomdoc,jdownload... isti simptomi:)
stranica ima poprilican broj posjeta, download sekcija je dosta velika tako da ima dosta i downloada i klikova... u vecernjim satima kad je opterecenje vece dolazi do pucanja sql izbacuje poruku previse konekcija prema sql.. serer je dosta jak core2duo 2.4ghz 4gb ram.. nekih 60-70k ucitanih stranica klikova dnevno 400k brzina skidanja je uvijek odlicna..(statistika dviej stranice koje se samo vrte na serveru) jel to limit ove konfiguracije servera?

na plesku mogu ograniciti broj ftp konekcija kao i brzinu.. ali u modulima na joomli vecinom sve ide preko sql sto meni odgovara zbog skrivenih linkova ali onda ne mogu ograniciti broj istovremenih download...

postojil neki nacin da mogu optimizirati malo joomlu i ovaj download.. neki modul ili neka komponenta ftp menager koji radi sa joomlom.. mozda i nekom drugom skriptom samo daje to efektno rijeseno da imam kontrolu
ili se to moze na serveru nastimati u linuxu mozda bi mogao kontaktirati provajdera da ubaci neki dodatak...

malo sam vise googlao pa tamo nasao u vezi ovih koenkcija negdje daju prijedlog da se smanji timeout negdje da se poveca negdje da... nisam bas dovoljno linux potkovan pa ne znam sta i koliko je moguce napraviti sofversi kod ovog prbolema..


Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: joomla download previse konekcija prema sql

[ Pregleda: 913 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.