Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NX Nastran 7 problem sa pokretanjem

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: NX Nastran 7 problem sa pokretanjem

[ Pregleda: 1652 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon NX Nastran 7 problem sa pokretanjem23.11.2009. u 18:52 - pre 175 meseci
Pozdrav svim forumašima i ljubiteljima CAD/CAM tehnologija,

evo imam jedan problem, prvi put sam instalisao program NX NASTRAN verzija 7, krekovao ispravno i pokušao da ga startujem al on neće da se pokrene već mi traži da selektujem nekakav NX Nastran Input File (nemam pojma šta mu je to al ekstenzija takvog fajla je dat ili bdf) al nađem ja u njegovom folderu na C particiji neki od fajlova sa ekstenzijom dat ili bdf i kliknem open, onda mi se javi dijaloški okvir gdje u gornjem prozoru (NX Nastran Input file) stoji putanja selektovanog fajla, a u donjem prozoru (Optional keywords) opet nešto treba upisati al šta?

Kako pokrenuti program?
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

floyd.s
Beograd

Član broj: 13445
Poruke: 24
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NX Nastran 7 problem sa pokretanjem26.11.2009. u 21:08 - pre 175 meseci

Ti si pokrenuo Nastran solver koji trazi Nastran input fajl. Mozes slobodno da nastavis bez dodatnih parametara i uz malo srece dobices rezultate.

Rezultati inace dolaze u dva oblika. Tekstualnom (f06 fajl) i binarnom (xdb ili op2 fajl).

Posto ti sve ovo izgleda verovatno konfuzno, probacu jos malo da pojasnim.

Ono sto se obicno podrazumeva pod Nastranom se u stvari sastoji iz dva odvojena programa. Prvi je sam Nastran solver koji se pokrece iz komandne linije i koji zapravo izvrsava FE analizu.

Drugi deo je pre/post procesor, obicno Femap ili Patran. To je program koji po mogucnostima i interfejsu podseca na savremene 3D CAD programe. U njemu pripremas model, zadajes granicne uslove i opterecenja. Zatim izvezes Nastran fajl (bdf ili dat), izvrsis analizu i ucitas nazad rezultate (xdb ili op2). Post procesor ti omogucava da prikazes pomeranja, napone, sile...

Ako hoces da vidis model, moras da importujes nastran fajl u pre/post procesor. Ako imas Patran instaliran, to mozes da uradis preko menija File -> Import, pa pod Source izaberi Nastran.

Slicno rade i ostali mainstream programi (Abaqus i Ansys), samo je to kod njih malo lepse upakovano, pa korisniku izgleda da je u pitanju jedan program.
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: NX Nastran 7 problem sa pokretanjem27.11.2009. u 07:28 - pre 175 meseci
svaka čast...to sam čekao da netko objasni

sada je mnogo jasnije

još jednom i s moje strane hvala
CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: NX Nastran 7 problem sa pokretanjem

[ Pregleda: 1652 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.