Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

www.rixler.com - kako je moguce ... ?

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: www.rixler.com - kako je moguce ... ?

[ Pregleda: 1894 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EWalter
Walter Sarajlic
RajvoSa

Član broj: 81879
Poruke: 42
*.teol.net.



Profil

icon www.rixler.com - kako je moguce ... ?23.11.2009. u 18:29 - pre 175 meseci
Mislio sam da ponesto znam o kriptografiji, ali sad znam da nista ne znam !!! Nedavno sam slucajno naisao na ovaj sajt i ostao "otvorenih usta" . Za nepunih 10 sekundi ONLINE skinut password sa MSWord, MSExcell, Zip...... Jednostavno ne mogu da verujem. Moje razmisljanje o dekripciji ovih tipova files bilo je BRUTE FORCE i nista drugo ni trece....
Volio bih da mi neko kaze nesto o ovome sajtu i (eventualno) nacinu na koji ovi "tipovi" skidaju passworde, te da cujem misljenje kvalifikovanih strucnjaka.

Ocekujem zanimljivu diskusiju ....

Pozdrav ekipi ES
I don't understand !
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: www.rixler.com - kako je moguce ... ?23.11.2009. u 18:39 - pre 175 meseci
Sve su to exploiti slabosti u tim sistemima koji su mahom sada vec zastareli. Cik da skinu "password to open" sa docx-a ili da otvore AES encrypted zip.

U tim situacijama brute force je jedini nacin sto opet vodi ka slabosti lozinke kao izvora kljuceva a ne ka slabosti cyphera.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

EWalter
Walter Sarajlic
RajvoSa

Član broj: 81879
Poruke: 42
*.teol.net.



Profil

icon Re: www.rixler.com - kako je moguce ... ?23.11.2009. u 18:50 - pre 175 meseci
Tacno je da nema opcije skidanja "password to open" sa Office 2007 files, a takodje nema ni RAR files... Zanimljivo, a jos zanimljivije je to sto sam program za Word password skinuo sa ovog sajta, malo ga "popravio" i mislio da mogu beskonacno da ga koristim, kad ono - nema kredita. Imaju cenovnik i cene su po jednom otkljucanom fajlu !!!
Eh, sto bih volio da vidim da neko za ovako kratko vreme otvori rar arhivu na koju bih JA stavio pass ...
I don't understand !
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: www.rixler.com - kako je moguce ... ?23.11.2009. u 19:46 - pre 175 meseci
Citat:
Ima opcija za skidanje "password to open" sa Office 2007 ...
Word Password Recovery Master recovers all types of passwords for Microsoft Word documents (*.doc, *.dot, *.docx files).
Ja nemam 2007, tako da ne mogu proveriti....



Nema te opcije. Oni rade server-side brute force otkljucavanje na osnovu hash-a koji je u fajlu, kad je protect to open tog hasha nema vec mora ceo fajl da se bruteforcuje sto je malo mukotrpnije

Evo attached je mali docx zasticen lozinkom, ko ga otvori slava ga pratila


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EWalter
Walter Sarajlic
RajvoSa

Član broj: 81879
Poruke: 42
*.teol.net.



Profil

icon Re: www.rixler.com - kako je moguce ... ?23.11.2009. u 20:22 - pre 175 meseci
Svaka cast Miljane, sad mi je lakse.... mnogo ....
Pozdrav
I don't understand !
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: www.rixler.com - kako je moguce ... ?

[ Pregleda: 1894 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.