Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu 9.10 minimal install

[es] :: Linux :: Ubuntu 9.10 minimal install

[ Pregleda: 1621 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
79.101.198.*

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Ubuntu 9.10 minimal install16.11.2009. u 13:10 - pre 175 meseci
Zeleo bih da instaliram- ubuntu minimal instal-verziju 9.10. Instalacija prodje manje vise bez problema, mudjutim kad se instalacija zavrsi, ulogujem se i zelim da instaliram bazicno gnome okruzenje putem komande:

sudo apt-get -y install gnome-core gdm network-manager-gnome fast-user-switch-applet \
human-theme x11-xserver-utils tangerine-icon-theme gnome-themes-ubuntu ubuntu-artwork \
jockey-gtk gnome-screensaver gnome-utils

napise mi: error package not found

Naravno ovo sam sve isprobao u virtualbox-u pre stvarne instalacije, pa mozda zbog toga nije proradio tutorial sa neta, ili ja komandu nisam dobro iskucao vise puta....haha. Tako, da me interesuje da li bi to moglo uz par komandi, tipa :
sudo apt-get install gnome-desktop.....itd.
Cilj mi je kao sto tema kaze optimizacija destopa, posto mi stvarno ne treba gomila stvari koja je instalirana kao default, a samim tim i usteda sistemskih resursa. Pa ako neko od iskusnih forumasa zna kako uz par komandi da odradim to, ili ima neki tutorial, bio bih mu veoma zahvalan.


[Ovu poruku je menjao combuster dana 16.11.2009. u 14:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Re: Tema za optimizacije i kompajliranje Linux kernela - pomoc oko pojedinih stavki16.11.2009. u 13:21 - pre 175 meseci
Pa ili ti sources.list nije lepo konfigurisan ili si omasio naziv nekog paketa ili omasio u kucanju...

Ako ti je do samo-ono-sto-ja-hocu-stripovano-do-bola sistema jesi li razmisljao o arch-u? Inace nemoj ovo da te udaljava od ideje sa ubuntu minimal, nego cisto da preporucim ;-)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
79.101.198.*

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Ubuntu 9.10 minimal install17.11.2009. u 09:41 - pre 175 meseci
Negde sam omasio, ali i ja sumnjam na omaseni naziv paketa ili kucanje, mada onda sam morao da ga omasim vise puta. Ali probacu sa razdvojenim komandama, deo po deo pa cu videti da li ce da upali. Zato sam mislio ako neko zna kako bi tio moglo u par koraka.....
Pa kolega Combuster, i te kako sam razmisljao o Arch-u, samo ne znam da li sam dorastao zadatku, pa sam hteo da probam prvo sa Ubuntu minimal da se praksam, pa deo po deo....haha. Mada, sad si samo dolio ulje na vatru, sto se tice radoznalosti :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu 9.10 minimal install17.11.2009. u 09:59 - pre 175 meseci
Slobodno pokusaj instalaciju Arch-a, nije to toliko tesko i komplikovano,
imas dobro Ivanovo uputstvo, korak po korak - samo ga odstampas i pici :)

Instalacija Arch-a je gotova za cas, i imas samo nesto malo osnovnih podesavanja
da sve radi u startu OK, e a onda posle ti sam dodajes sta ti je volja...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu 9.10 minimal install17.11.2009. u 10:01 - pre 175 meseci
Pazi, ubuntu povlaci i opcionalne dep-ove sa sobom. Recimo ako muzicki player ima opciju da submit-uje na lastfm on ce ti taj plugin i instalirati. Arch sa druge strane nece vec ce pacman da ti kaze da su opcionalni paketi ti i ti a ti ako hoces dodaj ih. Sta ce mi submitlastfm ako ne koristim lastfm? Eto samo je to u pitanju, tako da ako vec stripujes sistem totalno onda ti ubuntu i nije bas platforma za to.

A sto se tice toga da li si dorastao ili nisi nemoj da brines, onaj tutorial si video pa kreni polako od njega, ako zapne negde tu smo ;-)

A sto se tice ubuntu minimal on ti je lepo prijavio gde je problem:

napise mi: error package not found

Dakle ili pogresno otkucano ime paketa ili paket ne postoji u repozitorijumima koji su enable-ovani, dakle mozda moras da editujes sources.list i da ubacis odgovarajuci repo (znas da i na ubuntu po default-u nisu enable-ovani svi repoi kada odes u software sources).

Samo mi nije jasno sto ti nije izbacio koji package nije mogao da nadje?
make love - !war
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
93.86.174.*

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Ubuntu 9.10 minimal install18.11.2009. u 14:18 - pre 175 meseci
Na kraju sam ipak uspeo, instalirao sam neke osnovne stvari, gnome okruzenje i par programcica.......Moze se reci da dosta lepse radi, bar sto se brzine tice. Jedino se malo zaglupljuje s vremena na vreme (npr. zelim nesto da instaliram preko terminala, i ne prihvata mi sudo password...?, internet pokazuje neke sulude brzine, neke pakete nece da instalira preko apt-get, ali hoce preko synaptica itd.). Kazu ljudi da se ovo resava ili buducim update-ovima ili Debianom...:)
S, obzirom da sam otvorio temu, ukoliko nekog interesuje kako sve ovo uraditi, evo par koraka:
1.Skinutu mini-iso sa ubutnu sajta i narezati ga na malim brzinama
2.Pri pokretanju instlacije (znaci restart racunara, pa kad krene da boot-uje sa cd-a) ukucati CLI, i instalacija ide normalno kao i sa desktop cd-a (odabir tastature, jezika, paticije, nablizeg servera itd.)
3.Po zavrsetku instalacije racunar se restartuje, zatim je neophodno ulogovati se, i zatim u zavisnosti od okruzenja koje zelimo koristimo sledece komande: -sudo aptitude update
-sudo aptitude install x-window-system-core gnome(ili kde, xfce4)
-sudo aptitude install synaptic
-sudo aptitude install nautilus
- startx
Posle ovaga, po svojoj volji....Takodje, moze se i jednom komandom ovo sve instalirati:
sudo apt-get install gdm xorg xfce4 firefox synaptic - cime bi se dobio potpuno funkicionalna mini instalacija sa xfce4 okruzenjem, izbor kompenenti se naravno moze kombinovati u zavisnosti od potreba i zelja.

P.s Skida se Arch, pa cemo da vidimo kako ce da ide.....a, i uvek mogu da kukam na Ubuntu-srbija ako se opecem, eto nagovorili me neki sa elitescurity foruma, za sve su krivi Srdjan i Ivan...hahaha. Salim se naravno, cim se skine bacicu pogled na Ivanovo upustvo, samo jos neki ispit da odradim..
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Ubuntu 9.10 minimal install

[ Pregleda: 1621 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.