Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pozivanje podataka sa dela stranice na sve ostale pomocu php-a

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: pozivanje podataka sa dela stranice na sve ostale pomocu php-a

[ Pregleda: 1203 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon pozivanje podataka sa dela stranice na sve ostale pomocu php-a03.11.2009. u 18:39 - pre 175 meseci
S' obzirom da se ucenje mog .php-a malo oduzilo, a deadline se blizi,
zelim da saznam kako da pozovem jedan deo stranice na sajtu [konkretno "diplomacy list"] tako da se podaci pojavljuju na svim ostalim stranicama, pomocu php-a?

Jednostavnije receno, zelim azuriranje diplomacy liste da odradim na jednoj stranici a da php komanda pozove te izmene i zalepi ih na odredene delove svih stranica ili na stranice po mom izboru? Probao sam sa "echo" varijantom ali nije islo, ..., mozda zato sto su podaci u formi tabele, a verovatnije zbog toga sto jos ne posedujem adekvatno znanje.

Da li mi treba MySql baza za to ili ne mora?

hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: pozivanje podataka sa dela stranice na sve ostale pomocu php-a03.11.2009. u 20:31 - pre 175 meseci
Ne mora baza ali je pozeljna. Da se ne mucis sa txt fajlovima. Upises lepo to sto ti treba u bazu i onda to procitas iz baze na svakoj strani na kojoj ti je to potrebno.
Evo ti i dva korisna linka : link 1 link 2
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: pozivanje podataka sa dela stranice na sve ostale pomocu php-a10.11.2009. u 20:39 - pre 175 meseci
našao sam rešenje, prevashodno zahvaljujući mom prijatelju.

upotrebio sam funkciju include ....

zahvaljujem i Milošu, takođe, na odgovoru i sugestijama
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: pozivanje podataka sa dela stranice na sve ostale pomocu php-a

[ Pregleda: 1203 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.