Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projektovanje postrojenja za centralno grejanje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Projektovanje postrojenja za centralno grejanje

[ Pregleda: 6720 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedja.lecic
Beograd, Srbija

Član broj: 237291
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Projektovanje postrojenja za centralno grejanje25.10.2009. u 20:13 - pre 176 meseci
Dugo pratim ES ali sam se tek danas registrovao i ovo je moj prvi post. Mlad sam inženjer i interesuje me projektovanje HVAC sistema, pa ću vas zamoliti za odgovore na nekoliko pitanja. Svaka pomoć je dobrodošla obzirom da je svaki početak težak:)

1. Kako se kreće cena projektovanja instalacija CG u Beogradu? (Ja sam čuo da je to odokativno 1-1,5e po m2)
2. Kako dolazim do podataka iz građevinske fizike objekta vezanih za koeficijente prolaza toplote kroz zidove ukoliko fizičko lice nema AG projekat već samo građevinsku osnovu. Koje su iskustveni normativi i gde bih mogao više da saznam o njima?
3. Od literature koristim "Projektovanje postrojenja za centralno grejanje" od Brane Todorovića i "Mali termotehnički priručnik" od B. Živkovića i Z. Stajića. Šta mi još preporučujete kao kvalitetnu literaturu?
4. Postoji li neki software (po mogućstvu freeware) za proračun padova pritisaka u cevnoj mreži? (isto i za ventilaciju mada je to kompatibilno)
5. Preporuka za sajtove, tutorijale...
6. I za kraj... Kada se izvodi unakrsna veza kod radijatora? Znam da se radi kada je u pitanju veliki broj rebara ali ne znam gde je granica za njenu primenu.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao pedja.lecic dana 25.10.2009. u 23:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Projektovanje postrojenja za centralno grejanje

[ Pregleda: 6720 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.