Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Likvidacija ili stecaj, odgovaranje, kazne...

[es] :: Vodič za posao :: Likvidacija ili stecaj, odgovaranje, kazne...

[ Pregleda: 3445 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nekodrugi999
Nebitno

Član broj: 129098
Poruke: 88
79.143.162.*



+1 Profil

icon Likvidacija ili stecaj, odgovaranje, kazne...21.10.2009. u 12:50 - pre 176 meseci
Pokrenuo sam postupak likvidacije preduzeca jos u martu ali jos mi nisu ni prvu kontrolu izvrsili
Nesto me interesuje... ako u procesu likvidacije i svih tih kontrola nadju nesto sto nije bilo po propisu sta se desava (Recimo nisam nikad kupio fiskalnu kasu jer mi za moju djelatnost to nije potrebno ali u bosni od dimnjacara do autoprevoznika svi moraju imati kasu). Da li ja kao vlasnik treba da platim kaznu posto je u pitanju DOO i koliko sam upucen odgovaram do visine osnivackog uloga?
Je li ista drugacije kad je u pitanju stecajni postupak. Preduzece se bavilo usluznom djelatnoscu - programiranje, te nema bas nista od imovine.
 
Odgovor na temu

gocat
Beograd

Član broj: 237714
Poruke: 2
93.87.122.*



Profil

icon Re: Likvidacija ili stecaj, odgovaranje, kazne...29.10.2009. u 08:40 - pre 176 meseci
Vaš knjigovođa je morao da napravi prvo stečajne bilanse, da donesete odluku koliko dugo traje stečajni postupak; sve to se objavi kao oglas u APR a zatim se pokrene likvidacioni postupak za koji isto postoji zakonski rok i sa odlukom u koliko se niko od poverioca nije pojavio podnosite zahtev APR za brisanjem iz evidencije privrednog društva. Sve u svemu ključno je da knjigovođa i stečajni odnosno likvidacioni upravnik odrade dobro sve što Zakon nalaže.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Likvidacija ili stecaj, odgovaranje, kazne...

[ Pregleda: 3445 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.