Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upad u moj racunar da li je moguce..

[es] :: Zaštita :: Upad u moj racunar da li je moguce..

[ Pregleda: 3971 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Batadjero
Batadjero
RACA K

Član broj: 87423
Poruke: 385
93.87.34.*



+1 Profil

icon Upad u moj racunar da li je moguce..17.10.2009. u 01:28 - pre 176 meseci
Posto imam wireless net koji ide preko Ip adrese koju kucam na lan kartici zanima me da li moze da neko preko te adrese uz pomoc telneta ili vec cega da vidi sta ja imam u svom racunaru...?Hvala
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Upad u moj racunar da li je moguce..17.10.2009. u 19:23 - pre 176 meseci
pa prvo...to nije tako lako kao sto vecina misli,i nije sve kao na filmovima...dva-tri klika i gotovo...
a kao drugo..koliko su stvarne sance da ce sad neko "hakovati" tvoj racunar i gledati sta ti imas na racunaru.
osim ako nisi bitna licnost koja ima sifru od trezora Srbije


 
Odgovor na temu

Batadjero
Batadjero
RACA K

Član broj: 87423
Poruke: 385
93.87.34.*



+1 Profil

icon Re: Upad u moj racunar da li je moguce..17.10.2009. u 22:51 - pre 176 meseci
Hahah zanimljivo pogotovo ono trezor Srbije ...pa imam svoje razloge sto pitam ali najvise informativno :))) u svakom slucaju hvala...
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Upad u moj racunar da li je moguce..17.10.2009. u 23:40 - pre 176 meseci
Nema to veze sa vrstom konekcije i kako unosis IP adresu i gde je unosis. Ako imas bilo kakav pristup Internetu, postoji mnogo nacina da neke informacije o tebi procure napolje. Ne zanima nikog da pretrazuje tvoj hard disk i pravi neki spisak svega sto ti imas, losim momcima su uglavnom zanimljive samo neke informacije o tebi (brojevi kreditnih kartica, PIN kodovi, i sl.), i to obicno znaju gde mogu pronaci, a vrlo cesto im i nevesti korisnici sami to dostave pa ne moraju ni toliko da se muce. Na modernim sistemima je jako tesko prici nekom racunaru spolja, tako da je sad glavna "fora" da se na sistem ubaci trojanac koji ce sam iznutra pokupiti ono sto treba i dojaviti svom gazdi, i zatim ukloniti svaki trag o svojoj aktivnosti na tom racunaru.
 
Odgovor na temu

drag1c
Djordje Dragic
Nova Pazova, Srbija

Član broj: 320286
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Upad u moj racunar da li je moguce..01.02.2014. u 16:26 - pre 124 meseci
Da li je moguce uci preko backdoora u neki udaljeni racunar? (racunar van mreze)
drag1c
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Upad u moj racunar da li je moguce..01.02.2014. u 21:11 - pre 124 meseci
Mogu zloupotrebiti tvoj komp da napadnu neki treći i tako prikriju trag...
u poslednje vreme su sve učestalija pitanja na ovu temu. Treba napraviti jednu temu o mrežnoj zaštiti koja bi se redovno dopunjavala sa korisnim savetima...
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Upad u moj racunar da li je moguce..02.02.2014. u 16:03 - pre 124 meseci
Podrzavam predlog u vezi mrezne zastite sa obaveznim korisnim savetima ili predlozima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Upad u moj racunar da li je moguce..

[ Pregleda: 3971 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.