Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa DNS client servisom

[es] :: Windows mreže :: Problem sa DNS client servisom

[ Pregleda: 2162 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lynxbg
Boris Topalov
Beograd

Član broj: 194922
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa DNS client servisom10.10.2009. u 15:02 - pre 177 meseci
Cao svima,
Imam problem sa DNS client servisom na Win serveru 2003 R2, kao i na nekoliko XP SP2 masina. Naime, u pitanju je mreza sa jednim DC-em i AD-om, u mrezi je oko 150 racunara, svi koriste XP SP2. Vecina klijenata koristi http proxy za surfovanje po internetu, a odredjenom broju masina je pusten full net. Na nekoliko od tih masina i na samom serveru gde je takodje pusten full net javlja se problem, da odredjene stranice na internetu ne mogu da se otvore, iz bilo kog browsera (Firefox, Opera, Chrome, IE) prijavljuje gresku kao da sajt ne postoji, dok kad na tim masinama pustim proxy otvara sajtove bez problema (ne iz kesa). Probao sam da resetujem dns server na win serveru, dns cliente na racunarima koji su problematicni i nema pomoci. Medjutim, sasvim slucajno sam pokusao da otvaram stranice dok je stopiran DNS client servis na lokalnom racunaru i utvrdio da se stranice otvaraju bez problema (ukljucujuci i ove problematicne). Ovo resava problem otvaranja stranica, ali otvara novi problem vezan za automatski update antivirus baze sa policy managera koji se nalazi na serveru (mada sam i to resio ukucavanjem IP adrese umesto imena servera za update). Da li neko zna u cemu moze biti problem?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem sa DNS client servisom12.10.2009. u 10:45 - pre 177 meseci
Kako su podeseni DNS serveri u TCP/IP properties na tim problematicnim racunarima? Da li su na domenskom DNS serveru pravilno podeseni Forwarders?
 
Odgovor na temu

lynxbg
Boris Topalov
Beograd

Član broj: 194922
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa DNS client servisom14.10.2009. u 13:17 - pre 177 meseci
Hvala na odgovoru,
cini mi se da sam nasao u cemu je problem.

http://www.pallab.net/2009/03/...ido-downadup-downup-conficker/

Upravo sada pokusavam da ga uklonim sa sistema, problem je sto se vrlo brzo siri kroz mrezu. Da li je neko imao do sada iskustva sa ovim worm-om i uklanjanjem istog u mreznom okruzenju?
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
79.101.93.*



+3 Profil

icon Re: Problem sa DNS client servisom14.10.2009. u 14:27 - pre 177 meseci
ciscenje ide vrlo tesko. racunar koji cistis moras otkaciti sa mreze. ja sam koristio kaspersky rescue disk, kojim sam skenirao racunare otkacene sa mreze. zatim sam morao da iskljucim administrative share, blokirao sam port 445. Tako da sam tako resio probleme
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Problem sa DNS client servisom14.10.2009. u 14:30 - pre 177 meseci
Upotrebi search na forumu zastite pa ce ti samo kazati da li je neko imao problema. Evo ti jedna od njih, tj. moj post iz te teme: http://www.elitesecurity.org/p2328142
 
Odgovor na temu

lynxbg
Boris Topalov
Beograd

Član broj: 194922
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa DNS client servisom14.10.2009. u 16:47 - pre 177 meseci
Hvala, poz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem sa DNS client servisom

[ Pregleda: 2162 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.