Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12489 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 07:27 - pre 177 meseci
Mislio si da za 24 sata napravim pojacivac,pa bi valjalo da radi Non stop??....he,he, opasan si ti, ko bi rekao da imas samo toliko godina, ja bih pomislio da razgovaram sa deckom koji ima 25 godina, dobro ti imas samo 30, al to je to,pozdrav!!!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 11:57 - pre 177 meseci
Citat:
Pigoza: Mislio si da za 24 sata napravim pojacivac,pa bi valjalo da radi Non stop??....he,he, opasan si ti, ko bi rekao da imas samo toliko godina, ja bih pomislio da razgovaram sa deckom koji ima 25 godina, dobro ti imas samo 30, al to je to,pozdrav!!!


Nemoj da se vadiš!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 12:16 - pre 177 meseci
Uf,uf, ovo Mosfet/ 2SJ162/2SK1058 550din komad!, Zeon da nemas koji slucajno??( Das upola drugu?)
Kako li se uparuju mosfetovci,kako da im izmerim pojacanje??
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 12:32 - pre 177 meseci
Citat:
Pigoza: Uf,uf, ovo Mosfet/ 2SJ162/2SK1058 550din komad!, Zeon da nemas koji slucajno??( Das upola drugu?)
Kako li se uparuju mosfetovci,kako da im izmerim pojacanje??


Naravno da imam, ali ne znam kako da ih isečem na pola.

Kako se uparuju tranzistori, to da je neko drugi pitao pa ajde.

Ali Ti????

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 13:29 - pre 177 meseci
Zezuckaj ti cika Zeone,ja taman mislio da ponesem leblebiju sa Mastikom,malo ajvara i tako to...e sad nista,moze samo Viski, ako ti nije mrsko da ga pijes?

Pitao sam za Mosfet-ovce, a to za pola, pa preko pola, laserom....
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
93.87.137.*



+20 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 14:21 - pre 177 meseci
Citat:
Pigoza: Uf,uf, ovo Mosfet/ 2SJ162/2SK1058 550din komad!, Zeon da nemas koji slucajno??( Das upola drugu?)
Kako li se uparuju mosfetovci,kako da im izmerim pojacanje??


Kako ces bre da ih uparis, pa trebace ti vise komada za to, pogledaj samo cenu! Aj da ima vise parova tih lateralaca ali ima samo jedan par!Stavi ih samo na pcb a ako bas zelis da znas koliko se razlikuju potrazi na ovom forumu semu za uparivanje.Mislim da je bilo reci o tome? Za oko 100mA Id, Ugs ce im biti oko 0.7V cisto orijentaciono da znas dok je kod IRFP Ugs oko 3.8V!

Ovaj Zeon sve ima, da si ga pitao da li ima i bikloner za gemanzovanje sto se stavlja na pufnu da ne susnjaju vimbroni kod leve spelvrcne za restabulidzovanje na cincilatoru i to bi imao!!!

Zeone, imas hitacijeve ili renesans 2SK/SJ?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 14:39 - pre 177 meseci
Citat:
viktor1986

Ovaj Zeon sve ima, da si ga pitao da li ima i bikloner za gemanzovanje sto se stavlja na pufnu da ne susnjaju vimbroni kod leve spelvrcne za restabulidzovanje na cincilatoru i to bi imao!!!


Za sad nemam ali treba da mi stignu, i to u većoj količini!

Citat:
viktor1986
Zeone, imas hitacijeve ili renesans 2SK/SJ?



Imam samo ove nekih 30tak parova , ali ne prodajem!



Sad je ovakve tranzistore teško naći i zato ih i čuvam.

Pozdrav zeoN_Rider


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
93.87.137.*



+20 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 16:01 - pre 177 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Imam samo ove nekih 30tak parova , ali ne prodajem!



Sad je ovakve tranzistore teško naći i zato ih i čuvam.

Pozdrav zeoN_Rider


Sada sam gledao datasheet za ove trandze! U sustini je to isto sto i 2SK1058 i 2SK135...Kada su se proizvodili ovi Hitachi laterlaci?!
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?09.10.2009. u 17:39 - pre 177 meseci
Citat:
viktor1986: Sada sam gledao datasheet za ove trandze! U sustini je to isto sto i 2SK1058 i 2SK135...Kada su se proizvodili ovi Hitachi laterlaci?!


Odkud znam, davno!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

ELFI
Srbija

Član broj: 47580
Poruke: 574



+33 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?15.10.2009. u 23:12 - pre 177 meseci
@Boro koliko ja razumeh na izlazu bi mogli da idu 2SK135 i 2SJ56
taman imam dva para hitaci upareni na nekim modulima,takodje umesto zenerica
naravno mogli bi stabilizatori napona,plocica bi mogla i za TO-3 sa jedne
strane da se ne gledaju popreko kao ovi irfpxxxx gde naci toliki hladnjak,takodje ovi MPS
(gde li ih nadje) da se malo okrenu i malo priblize da bi mogli da se lepo zagrle
ili zajasu u onom bezobraznom seksi polozaju,napon bi mogao malkice nizi sa
jednim parom 2sk/2sj taman da snaga padne oko 20-tak wati sta ce nam vise
u A klasi kad vec ima regulisanu struju i kontrolu napona na izlazutaman ono sto fali
Hiragi i Passu.
Uh al sam bezobrazan ali oprostice mi Bora....pozdrav...
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?15.10.2009. u 23:48 - pre 177 meseci
Nisam siguran da ce to moci sa Hitacijevim FET-ovima!? Nisu svi FET-ovi samo FET-ovi! Glavni problem bi bio napon otvaranja gejta. Ostalo bi se jos moglo i progutati.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?15.10.2009. u 23:52 - pre 177 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Imam samo ove nekih 30tak parova , ali ne prodajem!


A meni bi valjala jedno dva para za razna testiranja prototipova, i uopste ne insistiram da mi ih prodas.... prihvaticu ih i kao poklon! ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Koji OP AMP ide u CALOR-Gold , i moze li da radi u AB klasi - Boro?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12489 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.