Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se vrsi deploy serverske aplikacije

[es] :: Hosting :: Kako se vrsi deploy serverske aplikacije

[ Pregleda: 1279 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.hermes-softlab.com.



+2 Profil

icon Kako se vrsi deploy serverske aplikacije02.10.2009. u 11:07 - pre 178 meseci
Dakle imam aplikacije:
1) Klijent(desktop)
2) Klijent(web)
3) Web service - cijim metodama pristupam sa klijenta (remoting)
4) Baza podataka sa kojom samo service komunicira kada mu klijent kaze

Zanima me kada hocu da postavim svoj sistem da bude dostupan svima treba mi host kod nekog provider-a. E sad jel ja njemu treba da
- isporucim Web Service sa kodom ili se nekako napravi release servisa pa im se to da?
- isporucim bazu podataka kao *.mdb fajl recimo?
- kako ja sada mogu da pristupim tom serveru, recimo promenio sam nesto u service-u i hocu da updatujem service od kuce?
- da li ce se baza i service nalaziti na istom serveru i ko je odgovoran ako se nesto dogodi bazi?

E sad ono za sta sam ovo stavio u Art Of Programming
- service je radjen u .NET-u. Framework je besplatan koliko ja znam. SQL Server express je takodje besplatan. Da li je legalno da predam moje fajlove ovako? Jer kolko kapiram kad se radi .NET VS je ono sto se placa, a razvoj je u SharpDevelop-u recimo.

I sta mi tacno to treba od hosting provider-a, ima li ime za neki paket nesto, da znam kolko kosta ovo?

Hvala
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2190
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Kako se vrsi deploy serverske aplikacije05.10.2009. u 16:08 - pre 178 meseci
Ovo pitanje bi trebalo postaviti u forumu Hosting

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.213.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Kako se vrsi deploy serverske aplikacije05.10.2009. u 16:41 - pre 178 meseci
Što se tiče web aplikacije, sve fajlove moraš prebaciti na server hosting provajdera (uključujući i bazu web aplikacije, sve to možeš samostalno da odradiš). Klijent (desktop) aplikaciju takođe okačiš na server i omogućiš klijentima download iste. Serveru možeš pristupiti preko FTP (File Transfer Protocol) ili preko SSH (ukoliko ti je provajder omogućio pristup). Za tvoju web aplikaciju ti treba windows hosting.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Kako se vrsi deploy serverske aplikacije

[ Pregleda: 1279 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.