Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

novi item u bind-ovanom combobox-u, C#

[es] :: .NET :: novi item u bind-ovanom combobox-u, C#

[ Pregleda: 753 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kalu0986
student
Beograd

Član broj: 230491
Poruke: 7
95.180.15.*



Profil

icon novi item u bind-ovanom combobox-u, C#29.09.2009. u 22:56 - pre 177 meseci
Cao ,
Imam combobox koji je vezan za jednu tabelu u bazi. Zelim da dodam na pocetak dva polja, jedno je none(da omogucim korisniku da ne izabere nista) i druge new(da omogucim korisniku da doda novi objekat). Kada uradim combo.items.insert(0,"none) pre bindovanja, onda se jednostavno resetuje kad se binduje i nista se ne desava. Ako uradim posle dobijam exeption. Isto vazi i ako se koristi add metod. Trazio sam po netu i nisam nasao nikakvo prihvaljitvo resenje. Molim, ako neko zna kako da resi ovaj problem da mi napise. Mnogo hvala !

P.S Nisam napisao odmah, sem u subjectu, radim u visual C# 2008 express
 
Odgovor na temu

Kalu0986
student
Beograd

Član broj: 230491
Poruke: 7
95.180.15.*



Profil

icon Re: novi item u bind-ovanom combobox-u, C#29.09.2009. u 23:44 - pre 177 meseci
Smislio sam resenje ... Ako nekome slucajno zatreba... Treba dodati u binding source ( ako preko njega bindujete) prazan red... Tako da iako vasa tabela mozda ne dopusta prazan prvi red, mozete ga samo dodati u bindingsource i on ce biti tu samo za prikazivanje u comboboxu... Na taj nacin sve sljaka... Naravno za new isto tako samo umesto praznog reda dodate red sa nazivom new i nekom izmisljenom vrednoscu...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: novi item u bind-ovanom combobox-u, C#

[ Pregleda: 753 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.