Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronski fakultet u Nisu

[es] :: Vodič za učenje :: Elektronski fakultet u Nisu

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 60631 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 01:45 - pre 165 meseci
Pre svega HVALA puno na odgovoru. Nemoj misliti, ni ti ni bilo ko drugi da pitam ovo iz nekog loseg razloga ili omalovazavanja, pitam zato sto sam ja upisao Elfak i za 10ak dana krecem da studiram :)

Sto se tice posla ocigledno je da ga u Srbiji nema dovoljno, ali ovo sto kazes da ga u BGD ima me je fasciniralo. Da li to znaci da u Beogradu mozes naci posao u struci ali da zbog toga sto vise cene ETFovce imas poteskoca ?
Da li je onda resenje studirati na Elfaku do diplome a onda se prebaciti na ETF ?! Koliko se gubi, koliko dobija ?
Sto se tice inostranstva pitam zato sto meni otac 20-21 godinu radi u Austriji pa eto pitam radi sebe, mozda imam bar tu olaksicu... ko zna ?! :S
Oces reci da je perspektivnije programiranje i rad sa PIC i PLCima nego Energetika ? Cuo sam do sada da je energetika najperspektivnija grana... doduse PLC je nesto izmedju energetike i elektronike pa nekako i ima logike.

Koliko ja znam ja polazem po nekom "novom" programu koji obuhvata to da si na budzetu samo ako das 9 od 10 ispita koliko ih ima u I godini, da se ispiti mogu davati preko kolokvijuma i da je gradivo malo suzeno u odnosu na gradivo iz knjiga ranijih godina....da su OET i Matish najza*ebaniji predmeti i ako ih ne ocistis u roku kolokvijuma "mrtav si covek" ?!

E sad sta me jos zanima... koliko si godina studirao ? Cini mi se da to nisi rekao ako neces napisi mi bar u PP jer me to jako zanima, da li si bio na budzetu, koliko si imao slobodnog vremena tokom faxa, i koliko je zaista obavezno ici a predavanja i vezbe ?

Iskren da budem, cuo sam do jednog prof. sa tog faxa da su ujutru predavanja od 8-14h a popodne vezbe sto mi zvuci kao to da si CEO CELCATI dan na fakultetu...
Jel si Nislija ?!
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

acaelfak
Nis

Član broj: 268636
Poruke: 32
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 16:03 - pre 165 meseci
Pozdrav,

Hteo bih da iskoristim priliku da i ja pitam nesto. Upisao sam prosle godine Elfak u Nisu i ocistio godinu sa dobrim prosekom. Zavrsio sam Gimnaziju "Bora Stankovic" u Nisu kao vukovac.
Sada, na pocetku druge godine fakulteta, trebalo bi da izaberemo smer. Bas oko toga bih zeleo neki savet. KOJI SMER DA UPISEM???
Glavni problem je u tome sto mi nije bas poznato sta se radi na kom smeru. Jedino znam za Racunarstvo i informatiku, jer sam to radio u gimnaziji.

Na Elfak-u postoje sledeci smerovi:


Elektronika i mikroprocesorska tehnika - U sustuni, posto dolazim iz gimnazije, ne znam bas o cemu se radi i koliko je perspektivno. A postoji mogucnost da ga upisem, pa bih zeleo da mi neko da odgovor sta ovaj smer podrazumeva.

Elektroenergetika

Telekomunikacije

Upravljanje sistemima

Računarstvo i informatika - Za ovaj smer sam posebno zainteresovan. On mi je trenutno najblizi. Pretpostavljam da je to zato sto sam jedino to radio malo u srednjoj skoli i znam o cemu se radi.

Mikroelektronika i mikrosistemi - Ne znam u cemu je razlika izmecu smera "Elektronika i mikroprocesorska tehnika" i ovog smera.


Voleo bih da neko odvoji malo vremena i da mi neki savet. Jer nisam siguran sta hocu. Mozda ce mi vasi saveti pomoci da izaberem cime cu se baviti u zivotu.


Zeleo bih da mi malo bolje objasnite sta se radi na smeru Elektronika i mikroprocesorska tehnika i koliko je to pespektivan smer.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

acaelfak
Nis

Član broj: 268636
Poruke: 32
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 16:30 - pre 165 meseci
Iskoristio bih priliku da odgovorim i na neka pitanja koja je postavio ptak 13.

1)
Da, da bi mogao da ostanes na budzetu i u drugoj godini faksa, moras da skupis 48 bodova. Svaki ispit, a ima ih 10, nosi odredjeni broj bodova. I to:
Matematika I 7
Osnovi elektrotehnike I 7
Fizika 6
Drustvo i odrzivi razvoj 3
Uvod u racunarstvo 7
Matematika II 7
Osnovi elektrotehnike II 7
Algoritmi i programiranje 7
Poslovne komunikacije 3
Elektronske komponente 6

Ukupno 60 bodova na prvoj godini.

2) Svih 10 ispita se mogu dati preko kolokvijuma. Samo se jedam polaze iz dva dela(teorija i zadaci). Ali se oba rade pismeno. Stim sto zadatke radis preko kolokvijuma iz dva dela, a teorija se ne deli, vec se radi sve sto ste radili tokom celog semestra(polugodja). Toplo ti preporucujem da se potrudis da sve das preko kolokvijuma. Jer je tako mnogo lakse nego da ucis ceo ispit. Ovako ucis prvu polovinu, pa drugu. Dobijes 10 i to je to. Naravno, to nije lako. Ali ako se potrudis i ucis redovno, rezultati ce biti dobri. Elektrotehnike i Matematike su teski ispiti. Ali ako imas dobro predznanja iz srednje(kao sto sam ga ja imao, jer sam imao dobrog profesora u Gimnaziji Bora Stankovic), neces imati problema... Naravno ako pravis predavanja redovno.

3) Mozes da imas dosta slobodnog vremena ako redovno radis i ako se dobro organizujes. Mozes da izlazis i radnim danima, to nije problem, ako si dobro organizovan.

4) Nisu obavezna sva predavanja, ali BI TREBALO da ides... Iz razloga sto ces tako lakse shvatiti i savladati gradivo. Naravno, postoji par predmeta kod kojih dzabe ides na predavanja. Ali vrlo je malo takvih...
Sto se tice racunskih vezbi, one su obavezne, iz razloga sto prozivaju i vide da li si prisutan. Ako nisi bio dovoljan broj puta na vezbama, neces moci da dobijes potpis, a sami tim ni da polazes ispit. Mada mozda to mozes da platis, ali mislim da se radi o sumi od nekoliko hiljada dinara. Predavanja i racunske vezbe (citaj teorija i zadaci) su na prvoj godini od 8-14h. Imas i labolatorijske vezbe iz pojedinih predmeta, ali samo jednom u dve nedelje. Negde i svake nedelje, ali samo jedan dan. Zavisi od predmeta. Tako da si uglavnom na faksu do 14h, sto je dobro.

Govorim ti o prvoj godini fakulteta, jer sam ja za sad samo to zavrsio. Ove godine upisujem drugu, gde se bira i smer.
 
Odgovor na temu

190583
Nenad Nenad
nema
Niš

Član broj: 268646
Poruke: 6
93.184.82.*



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 18:15 - pre 165 meseci
Apsolutno je nebitno koji smer izabereš jer ćeš se u životu baviti onim čime moraš.

To što su tako iscepkali fakultet na te smerove je neviđena glupost. Ranije su bili smerovi ali je razlika bila minimalna među njima i to u 4. i 5. godini.

Elektronika i mikroprocesorski sistemi su ti uopšte elektronska kola, kako analogna tako i digitalna. Iskreno, smer nije loš i ima perspektivu.

Mikroelektronika (mislim da je sad taj smer ukinut) je slično kao elektronika samo se malo više uče komponente i njihova fizika (to sam ja završio i da me neko pita opet bih to upisao)

Telekomunikacije su ti analogna elektronika, obrada signala i po meni najteži i najnepotrebniji smer (ladno bi moglo da upadne u smer elektronika).

Energetika nije loše ali to su ti visoki naponi, mašine, transformatori. Mnogi upisuju taj smer nadajući se da će da nađu poso u nekoj državnoj firmi ali malo sutra

Računarstvo uvek preporučljivo samo što ne nude neko veliko znanje iz opšte elektronike (što nije dobro, naravno)

Upravljanje sistemima je nešto kao automatika i blage veze nemam šta oni tamo rade ali znam da je jedno vreme bio popularan smer.

U suštini, treba izabrati smer koji se lakše završava i gde je veće društvo. Sve što sam napisao je isključivo moje mišljenje i ne uzimajte kao nešto
potpuno tačno i provereno. Slobodno se raspitajte kod ostalih.
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 18:44 - pre 165 meseci
Citat:
Apsolutno je nebitno koji smer izabereš jer ćeš se u životu baviti onim čime moraš.

Računarac sigurno neće moći da radi na mestu za energetičara ili elektroničara bez debele pripreme i ko zna koliko potrošenog vremena. Postoje i dva smera za neke multimedijalne tehnologije koji su čisto zamlaćivanje, to što oni rade za ispit klinci šaraju u fotošopu kad im je dosadno.

Citat:
Mikroelektronika (mislim da je sad taj smer ukinut) je slično kao elektronika samo se malo više uče komponente i njihova fizika (to sam ja završio i da me neko pita opet bih to upisao)

Još uvek nije ukinut, malo ih je ali i dalje postoje. Merenja su valjda ukinuta.

Citat:
Energetika nije loše ali to su ti visoki naponi, mašine, transformatori.

Vidi se da si završio mikroelektroniku :)

Citat:
Upravljanje sistemima je nešto kao automatika i blage veze nemam šta oni tamo rade ali znam da je jedno vreme bio popularan smer.

Radimo mikrokontrolere, SCADA sisteme, PLC kontrolere, simulaciju dinamičkih sistema i nešto malo C++. Smer je dobar samo što ginemo od merenja, ima ih koliko hoćeš a samo jedna mogu da se polože normalno.

Citat:
U suštini, treba izabrati smer koji se lakše završava i gde je veće društvo.

To i nije mnogo pametno, po toj logici bi svi trebalo da odu na multimedijalne sisteme i na kraju školovanja da ne znaju da zamene sijalicu.

Po onome šta sam do sad video ima smisla upisati upravljanje sistemima, energetiku, elektroniku i mikroelektroniku. Računarstvo je dobar smer ali ih ima koliko hoćeš, telekomunikacije su mnogo zaguljene a većinu njihovog posla mogu da rade (mikro)elektroničari. Bilo je ranije nekakvih banana smerova koje niko nije upisivao po 2-3 godine, ne znam da li još uvek postoje.
 
Odgovor na temu

190583
Nenad Nenad
nema
Niš

Član broj: 268646
Poruke: 6
93.184.82.*



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 19:16 - pre 165 meseci
He he. Neću više da učestvujem u forumu na ovu temu ali znam masu računaraca koji danas projektuju elektroenergetske mreže ili rade u komercijali električarskih materijala ili energetičare koji rade na bazama podataka i koji su vrhunski programeri!

Sve u svemu, živi bili drage kolege i sve najbolje ali se ne nadajte previše, ni u struku ni u život!
Verujte samo u svoju ljubav!

Poz ;)
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 19:33 - pre 165 meseci
Nije da nema ljudi koji rade potpuno suprotne stvari od onih za koje su se školovali ali je mnogo lakše da kao energetičar radiš sa motorima koji su ti manje-više poznati nego da dodješ sa smera koji nema ni elektroniku ni električne mašine i da onda treba da učiš razliku izmedju jednosmernih i naizmeničnih motora pa tek onda da radiš nešto sa njima. Isto tako energetičari nemaju ni jedno ozbiljno programiranje pa im treba silno vreme da postignu ono šta računarac koji je ispisao par kilometara koda skapira za deset minuta.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 20:50 - pre 165 meseci
Citat:
190583: Samo mi prosto nije jasno zašto ljudi koji žele da se bave aplikativnim programiranjem (naglašavam APLIKATIVNIM) i/ili web dizajnom upisuju ovakve fakultete. Te stvari se uče na tronedeljnim kursevima u Kalči ili Gorči ili u nečijem privatnom stanu i kao takve nigde u svetu ne predstavljaju akademski poziv!


Odakle ti ovakva zabluda. Na tim kursevima što spominješ, a u pitanju su Microsoft sertifikati, uopšte se ne uče osnove programiranja već se uči određena tehnologija (ASP.NET, WebForms, MVC, WPF, ADO.NET...). Da bi slušao te kurseve poželjno je čak i da imaš radno iskustvo, što i piše na Microsoftovom sajtu. Neko bez dobrog znanja objektno orijantisanog programiranja neće biti u stanju ništa da shvati.

Inače, jedan student informacionih tehnologija u toku svojih studija obradi dosta stvari kao što su:
- proceduralno programiranje (kontrolne strikture tipa if i switch, petlje, algoritmi, ...)
- OOP (osnove, nasledjivanje, enkapsulacija, polimorfizam, interfejsi, design patterns, ...)
- funkcionalno programiranje
- baze (relacioni model, primarni i spoljni ključevi, normalizacija, ...)
- strukture podataka (stabla, grafovi, ...)
- modeli izrade softvera (waterfall, inkrementani razvoj, iterativni razvoj, ...)
i još mnogo toga

Za svaku ovu tačku mogao bi još mnogo toga da napišem, a u pitanju su kompleksne stvari koje se ne mogu naučiti za tri nedelje već sa pravom postoji fakultet za njih. Pored svega ovoga što je vezano za programiranje, student takođe na tim fakultetima nauči recimo osnovu funkcionisanja računarskih mreža (ruteri, svičevi, nat, dhcp, adresiranje, ...) što će mu itekako značiti.

A to da nigde u svetu ne predstavljaju akademski poziv je komedija za sebe. Pa evo ovo ti je recimo sa Stanford univerziteta:



Ja se inače ne kajem što sam završio informatički fakultet, a u pitanju je Fakultet Informacionih Tehnologija. 90% stvari koje sam tamo naučio koristim danas na poslu.

 
Odgovor na temu

190583
Nenad Nenad
nema
Niš

Član broj: 268646
Poruke: 6
93.184.82.*



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 21:28 - pre 165 meseci
Pa ti si komedija. Potvrđuješ moju tvrdnju. Završio si informatički fakultet, ne ELEKTRONSKI!!!
Ljudi dolaze na Elektronskom fakultetu i traže da ih uče MAYA i Photoshop. EJ!!!
Sve to što si spomenuo, te grafove i procedure uče se na niškom PMF-u odsek informatika! EJ!!!!
Na Elektronskom treba da se uči elektronika računara, koga to ne zanima neka ide na informatički fakultet!
Zbog tih svih stvari su upropastili Elektronski i još hoće i ime da mu menjaju! Upišu elektronski a kad im spomeneš
neki elektronski ispit oni svi u glas "ne spominji mi to!"
Stenford je Stenford, a Niš je čabar!
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 23:10 - pre 165 meseci
Ti si rekao da za razvoj aplikativnog softvera ne treba fakultet nego tronedeljni kurs. Ja sam samo hteo da skrenem paznju da je materija ipak znatno slozenija i da zasluzuje da postoji fakultet za nju.
 
Odgovor na temu

zurrben
nema

Član broj: 264859
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 23:12 - pre 165 meseci
Ja sam zavrsio smer RTI u nisu sa prosekom 10.0 i mogu vam reci da mi je najveca korist sto sam paralelno sa tim polozio i vozacki ispit za b kategoriju pa sad mogu da vozim taxi

Savet svima koji bi hteli da upisu Elektronski
HITNO SE PREBACITE NA NEKU VISU ZELEZNICKU I NAKON 2 GODINE RADITE KO OTPRAVNIK VOZOVA

Dva put dnevno voz dodje -> putnici udju -> dunes u pistaljku

Elektronski nikako ,to su vam 5 godine bacenog zivota gde umesto inzenjera oni prave zanatlije,a ako bas ocete php/mysql i sl. idite na neki 3-mesecni kurs

 
Odgovor na temu

zurrben
nema

Član broj: 264859
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 23:17 - pre 165 meseci
Citat:
Ti si rekao da za razvoj aplikativnog softvera ne treba fakultet nego tronedeljni kurs. Ja sam samo hteo da skrenem paznju da je materija ipak znatno slozenija i da zasluzuje da postoji fakultet za nju.


Za aplikativnog programera najvise sto je potrebno je neka visa skola,nista vise od toga
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 23:26 - pre 165 meseci
Citat:
[url=/p2697359]Savet svima koji bi hteli da upisu Elektronski
HITNO SE PREBACITE NA NEKU VISU ZELEZNICKU I NAKON 2 GODINE RADITE KO OTPRAVNIK VOZOVA

Nije računarstvo jedini smer, ima nešto i u radu sa hardverom.
 
Odgovor na temu

zurrben
nema

Član broj: 264859
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 23:29 - pre 165 meseci
Citat:
Citat:
[url=/p2697359]Savet svima koji bi hteli da upisu Elektronski
HITNO SE PREBACITE NA NEKU VISU ZELEZNICKU I NAKON 2 GODINE RADITE KO OTPRAVNIK VOZOVA

Nije računarstvo jedini smer, ima nešto i u radu sa hardverom.


Ma nema bolje od otpravnika vozova 100%.Kakav hardver kakvi bakraci...
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu18.09.2010. u 23:59 - pre 165 meseci
Citat:
zurrben
Savet svima koji bi hteli da upisu Elektronski
HITNO SE PREBACITE NA NEKU VISU ZELEZNICKU I NAKON 2 GODINE RADITE KO OTPRAVNIK VOZOVA

Dva put dnevno voz dodje -> putnici udju -> dunes u pistaljku

Elektronski nikako ,to su vam 5 godine bacenog zivota gde umesto inzenjera oni prave zanatlije,a ako bas ocete php/mysql i sl. idite na neki 3-mesecni kurs


E jbg sad... sad ispade da je Elfak isto sto i menadzment u Zajecaru ?! :S Uz duzno postovanje premo tvom zvanju i uspehu ja mislim da si malkice preterao ovde a ?!
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

zurrben
nema

Član broj: 264859
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu19.09.2010. u 00:05 - pre 165 meseci
Ma nije isti GORI JE
Na menadzment u Zajecaru imas 6.0 ako ides na sva predavanja ovamo ni to
Veruj mi sto pre bezi od Elektronskog, bacices 5 godina zivota najmanje 100%
Ako oces da naucis to na tezi nacin samo izvoli
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu19.09.2010. u 00:19 - pre 165 meseci
Citat:
zurrben: Ja sam zavrsio smer RTI u nisu sa prosekom 10.0 i mogu vam reci da mi je najveca korist sto sam paralelno sa tim polozio i vozacki ispit za b kategoriju pa sad mogu da vozim taxi

S koj mozak si uspeo da napraviš dvocifren prosek a da ne skupiš dovoljno znanja da radiš nešto šta se plaća više od 200€ mesečno? Samo kod mene na smeru ima 3-4 čoveka koji sutra mogu da ostave knjigu i odu da rade neki lakši inženjerski posao a imamo još dve godine do kraja.
 
Odgovor na temu

zurrben
nema

Član broj: 264859
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu19.09.2010. u 00:24 - pre 165 meseci
Citaj pazljivije
Nisam rekao da ne mogu da radim nesto bolje ali iz mog posta ocigledno sledi da nisam imao korist od elektronskog tj. da tamo nista nisam naucio
Ako se bas interesujes za moj mozak poslacu ti pp
 
Odgovor na temu

acaelfak
Nis

Član broj: 268636
Poruke: 32
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu21.09.2010. u 15:14 - pre 165 meseci
Sada sam malo zbunjen. Neko mi kaze da je smer Racunarstvo i informatika preporucljiv, a neko drugi da niposto ne upisujem taj smer.
Sada se dvoumim izmedju -Racunarstva i informarike- i -Elektronike i mikroprocesorske tehnike-
Blize mi je to programiranje, iz razloga sto nisam isao u neku tehnicku skolu. Tamo bih mogao da naucim nesto o elektronici, ali u gimnaziji, koju sam zavrsio, nikako.
Provlacnije mi je programiranje. Na prvoj godini smo radili C programski jezik. Nije mi zadavao neke velike muke. Ali imam utisak da nemam sam ideju kako da resim neki zadatak, vec mi je jasno tek kad profesor uradi. Inace, sa srpremanjem ispita nisam imao problema.
Dok elektroniku nisam imao prilike da upoznam. Na prvoj godini smo imali predmet Elektronske komponente. Cini mi se da je taj predmet vise imao teorije nego zadataka. Tipa opis komponenti i njihove osobine... Tako da ni tu nisam imao prilike da naucim nesto o elektronici. Cuo sam da i na smeru Elektronika i mikroprocesorske tehnike ima programiranja. Ali ne znam u kojoj meri. Mozda bi me privlacila i elektronika, da sam imao prilike da se malo bolje upoznam sa tom oblascu.

Voleo bih da cujem vase misljenje.
 
Odgovor na temu

zurrben
nema

Član broj: 264859
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Elektronski fakultet u Nisu21.09.2010. u 16:23 - pre 165 meseci
Najbolji smer ubedljivo je mikroelektronika
Moj savet ti je da upises taj smer
A ako se dvoumis izmedju ova 2 pa elektronika je definitivno bolja ,Racunarstvo i informatika bi trebalo da ti bude poslednji izbor
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Elektronski fakultet u Nisu

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 60631 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.