Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: Server Application Unavailable

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Problem: Server Application Unavailable

[ Pregleda: 1801 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MRodrigez
Maxi Rodrigez
Beograd

Član broj: 100520
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem: Server Application Unavailable20.09.2009. u 18:04 - pre 177 meseci
Problem je sledeci:

Upravo sam instalirao Visual studio i napravio sam jednu .aspx stranicu i smestio je u C:\Inetpub\wwwroot\. Medjutim, kada sam hteo da je pregledam iz web browsera (http://localhost/stranica.aspx) izlazi mi sledeca poruka:


Server Application Unavailable

The web application you are attempting to access on this web server is currently unavailable. Please hit the "Refresh" button in your web browser to retry your request.
Administrator Note: An error message detailing the cause of this specific request failure can be found in the application event log of the web server. Please review this log entry to discover what caused this error to occur.


Kada sam pogledao u event log aplikacije pise Failed to execute request because the App-Domain could not be created. Error: 0x80131902.

Jel zna neko u cemu je problem? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

MRodrigez
Maxi Rodrigez
Beograd

Član broj: 100520
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem: Server Application Unavailable20.09.2009. u 18:51 - pre 177 meseci
U medjuvremenu sam nasao resenje:

Go to C:\Windows\Microsoft.Net\Framework\v2.0.50727 (u mom slucaju verzija v2.0.50727)
Now run the following command: "net stop w3svc" to stop web services.
Then use "aspnet_regiis.exe -ua" to uninstall all instances of ASP.NET from IIS.
Follow with "aspnet_regiis.exe -i" to install ASP.NET into IIS.
Now restart web services with "net start w3svc".

I proradilo je, e sad zasto je proradilo i zbog cega ranije nije radilo nemam pojma.....

 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
89.216.37.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Problem: Server Application Unavailable21.09.2009. u 10:41 - pre 177 meseci
Zato sto si prvo instalirao VS tj. Framework pa onda IIS, inace ide obrnutim redom ili tako kao sto si ti odradio
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

MRodrigez
Maxi Rodrigez
Beograd

Član broj: 100520
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem: Server Application Unavailable21.09.2009. u 17:25 - pre 177 meseci
Pazi kad jeste :). Hvala pl4stik. Zapravo, u mom slucaju je islo sledecim redosledom: prvo sam instalirao sp2 na Windows Home edition zbog Visual Studia, pa sam onda shvatio da Home edition ne podrzava IIS, onda sam instalirao W XP Profesional, pa zatim VS, pa zatim IIS. I posle svega je bila potrebna ona egzibicija u command promptu pri cemu proces stopiranja web servisa traje i traje, toliko da sam vec pomislio da je opet nesto zabagovalo.

Kod u mojoj .aspx strani pocinje sa <%@ Page Language ="C#" %> , a pre nego sto mi se javljala poruka "Server Application Unavailable" izlazila mi je jedna druga poruka:
"This page contains the following errors: error on line 1 at column 2: StartTag: invalid element name. Procitao sam da ovo znaci da je web browser pokusao da prikaze ovu moju .aspx stranicu kao xml fajl, jer IIS server nije prosledjivao stranicu ASP.NET-u vec je odmah vracao web browseru. Ispravite me ako sam pogresno shvatio...
Ovo sam resio tako sto sam otisao u Default web site properties u IIS i u tabu ASP.NET u polju ASP.NET version (koje je bilo prazno) selektovao ponudjenu verziju 2.0.50727. Posle toga sam dosao do gore opisane poruke Server Application Unavailable.

Sad me interesuje ako sam mogao da selektujem ASP.NET verziju u IIS-u zar to nije znacilo da je IIS svestan da ASP.NET postoji i da njemu treba da prosledi stranicu sa ekstenzijom .aspx? Zasto je potrebno dodatno registrovati ASP.NET na IIS-u? I da li sam mogao da prodjem samo sa komandom "aspnet_regiis.exe -i" bez stopiranja web servisa i deinstalacije?

Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Problem: Server Application Unavailable

[ Pregleda: 1801 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.