Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129606 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???02.10.2009. u 10:50 - pre 177 meseci
evo ispovesti jednog cobanina koji radi u banci :

Citat:
A kako ja zivim? Vozim auto star 20 godina, a sigurno bih mogao da izaberem novi koji hocu. Na kredit, naravno, ali nebitno, mogao bih sutra da se dovezem njim do kafica. Ali, cemu sve to kad i ovaj isto ima tockove, sedista i volan i uspesno me prebacuje od tacke A do tacke B? Mobilni mi vredi brat-bratu 5 EUR-a, nema kameru, nema kolor ekran, nema polifone melodije. Ali ima apsolutno sve sto mi treba - pricanje i SMS. Ne pada mi na pamet da ga menjam i tako podrzavam potrosacko drustvo i bespotrebno povecavam kolicinu elektronskog otpada na planeti. Ne pratim cene ali pretpostavljam da bih mogao da kupim najskuplji i bez kredita. Na meni farmerke, novopazarske, od 600 dinara... sluze isto kao i one od 6000 dinara, na kojima stoji nekakva etiketa koju ljudi iz neobjasnjivih razloga smatraju mnogo vaznom.... A bilo bi mi moralno neprihvatljivo da kupim te od 6000 dinara jer se za razliku u ceni moze platiti 50 obroka za gladnu decu Afrike, a svake 4 sekunde jedno od te dece umre od gladi... Ziveti raskosno za mene je veoma nemoralan, nesavestan i sebican gest. Drustveni zivot? Pa, volim recimo da sa drustvom odem do neke planine, pentram se po planini ceo dan i uvece se vratim... nas cetvoro potrosimo 1000 dinara za gorivo - zdravo, lepo, korisno i jeftno celodnevno druzenje. E, sad, za coveka koji ne voli da ga niko i nista u zivotu ogranicava, ometa i usmerava veoma je lepo biti sam, ali to je druga prica.
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???02.10.2009. u 11:16 - pre 177 meseci
i sto je coban po ovom postu?
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

zoomtronic
CRM administrator

Član broj: 61978
Poruke: 188
*.mediaworksit.net.

ICQ: 177966434
Sajt: zoomtronic.blogspot.com


+28 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???02.10.2009. u 11:58 - pre 177 meseci
Mislim da trebaš malo pozitivnije da gledaš na sve, koliko god to negativno bilo.
I koliko god to smešno izgledalo,sve na kraju dođe na svoje, jer duhovno materijalno siromaštvo nije ono što
što se ne može promeniti. Oplemeni sebe time što ćeš se družiti sa ljudima koji su ti pravi prijatelji,
i koji razmišljaju pozitivno. Mnogo je ljudi u ovoj zemlji koji su u daleko težoj situaciji od tebe, Hvala Bogu imaš roditelje ,
samim tim i podršku, ma kolika ona bila. Ne kaže naš narod bez veze "Samo da je zdravlja, a svega ostalog će biti"
Budi jak i istrajan, pre ili kasnije ukazaće se prilika da skočiš stepenik više.
Samo pozitivno

Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Mark Twain

http://www.codeproject.com
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???02.10.2009. u 14:27 - pre 177 meseci
Auuuuuuu, al se oduzi tema... Pa ovaj jos nije j*bo?
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???02.10.2009. u 14:57 - pre 177 meseci
Citat:
A kako ja zivim? Vozim auto star 20 godina, a sigurno bih mogao da izaberem novi koji hocu. Na kredit, naravno, ali nebitno, mogao bih sutra da se dovezem njim do kafica. Ali, cemu sve to kad i ovaj isto ima tockove, sedista i volan i uspesno me prebacuje od tacke A do tacke B? Mobilni mi vredi brat-bratu 5 EUR-a, nema kameru, nema kolor ekran, nema polifone melodije. Ali ima apsolutno sve sto mi treba - pricanje i SMS. Ne pada mi na pamet da ga menjam i tako podrzavam potrosacko drustvo i bespotrebno povecavam kolicinu elektronskog otpada na planeti. Ne pratim cene ali pretpostavljam da bih mogao da kupim najskuplji i bez kredita. Na meni farmerke, novopazarske, od 600 dinara... sluze isto kao i one od 6000 dinara, na kojima stoji nekakva etiketa koju ljudi iz neobjasnjivih razloga smatraju mnogo vaznom.... A bilo bi mi moralno neprihvatljivo da kupim te od 6000 dinara jer se za razliku u ceni moze platiti 50 obroka za gladnu decu Afrike, a svake 4 sekunde jedno od te dece umre od gladi... Ziveti raskosno za mene je veoma nemoralan, nesavestan i sebican gest. Drustveni zivot? Pa, volim recimo da sa drustvom odem do neke planine, pentram se po planini ceo dan i uvece se vratim... nas cetvoro potrosimo 1000 dinara za gorivo - zdravo, lepo, korisno i jeftno celodnevno druzenje. E, sad, za coveka koji ne voli da ga niko i nista u zivotu ogranicava, ometa i usmerava veoma je lepo biti sam, ali to je druga prica.


svaka cast na razmisljanju... drago mi je da ima istomisljenika...
Recimo pre tri godina sam zaradjivao dosta love... a nisam imao mobilni telefon,nemam auto a nosio sam bele majce sa buvljaka koje dolaze po 6 u pakovanju,za svaki dan po jedna... ljudi su mislili da se ne presvlacim... patike uvek nosim jedne(osim za fudbal), kupujem ih jednom godisnje i kostaju me od 3-5000 din... pritom ne mogu da shvatim da je moj ortak kupio patike od 18000 din??? farmerke kupujem u jager-u sa felerom 1000din isto jednom godisnje, majce i dukseve ne kupujem uopste posto san nakupio dosta iz "mladosti" a jednu jaknu nosim vec 14 godina... od 6og razreda osnovne, tada su mi kupili veliku da mi duze traje, jakna je izuzetno kvalitetna i draga mi je i ne zelim da je menjam... znaci odelo za mene ne cini coveka... mesecno sam sebe kostam oko 6000-8000din... i to iskljucivo za pivo(dosta pijem) i poneku pljeksavicu,pivo me kosta jeftinije kod mene u kafani ali idem i u druge kafane pa popijem. na odmore odem jednom u 2 godine na kopaonik zimi i to kosta oko 250 eura. na moru nisam bio 15 godina, ne zato sto nisam mogao nego sto ne volim. Moja zena je sada isla sama na more sa detetom, ja ne znam da plivam i jednostavno to sto svi vole to more ne mora da znaci da i ja treba da ga volim. Jedino gde sam znao da potrosim je tehnika... ali opet ne da bi se hvalio pred drustvom jer da to hocu kupio bi neku satro nokiu n90 a ne HTC touch pro koji mi sluzi sa neke poslovne stvari a ne da slikam i slusam muziku. Takodje sam kupio jak komjuter (1200e) ali je crko pa mi sad isto tako ne smeta da koristim stari od pre 8 godina... ako se neko pita sta to znaci dosta love koju sam zaradjivao pre tri godine - to je oko 2000e (a pritom sam sam i sve ide meni ;),malo pomognem roditelje posto oni nemaju ali to je minimalno) i mislim da je to ogromna lova.E sad,kad sam bio mali keva nigde nije radila a cale je imao tezgu na buvljaku, jedva smo sastavljali kraj sa krajem a bas u vreme srednje skole kad treba da bude najlepsi period u zivotu, i JESTE mi bio najlepsi bez dinara...besparica mi nije smetala ni da budem najbolji student na fakultetu,zasmetalo mi je nesto drugo a to je IMANJE para...bas sam u drugom semestru poceo da radim,pozajmio 2kila evra i usao u posao u diskoteci koja nije radila(pritom pre toga nisam izlazio u klubove vec na ulicu,sto mi nije smetalo da razvijem preduzetnicki duh i otvorim jedan),za kratko vreme dosao do lepe love i batalio fax...ali nema veze,bitno je da mi je uvek bilo ekstra i kad sam imao, i kad nisam imao, i kad sam ponovo imao itd. Sada imam porodicu i zaradim oko 800e mesecno, od toga dam 16000 zeni da raspolaze za dete i kucu i ja potrosim oko 8000din i za telefon i internet oko 4000 i to je 30000 dinara mesecno za EXTRA zivot.. meni je bar extra, ko me zna razumece. Posto sam morao da zbog porodice sredim staro potkrovlje da zivimo u njemu dosta sam se zaduzio i od ostatka vracam dugove a kad ih budem vratio moci cu da ustedim dosta dobro, pritom sve sto ustedim koristim iskljucivo za novi posao a ne za "unapredjenje zivota" jer nemam sta da unapredim parama, edukujem se na internetu,garderoba mi nije potrebna, jedino neko daleko putovanje je lepo priustiti... bolja kuca mi ne treba, kada budem kupovao auto kupicu juga(bolji mi ne treba, kada bi morao prelaziti 100tine kilometara dnevno kupio bi bolji)... Ovo moram reci zbog druge teme... Relativno lako sa malo para se moze napraviti lepa lova. Od sadasnjeg posla od kojeg zaradjujem oko 800e mi je bio potreban ulog oko 5000e, sada imam jos bolji posao pa cekam da vratim dugove i da sakupim jos 5000e za njega. Ovo govorim zato sto je jedan lik postavio pitanje za ideju za biznis jer ima 50000e a nezna sta da radi... boze... sa 50000 bih imao 1 000 000 za 2 godine... a posle bi ljudi pricali nelegalno stekao... zasto prosto ljudi ne gledaju svoja posla, postoje bogati kojima pare ne znace kao sto postoji lik kojima roditelji jedva sastave kraj sa krajem a on kupi patike od 18000din... bas sam se raspisao i moj zakljucak je: da je pare divno zaradjivati,obozavam da ih zaradjujem ali nakon ovih 30000 koje potrosim sledecih +beskonacno para mi nece bitno promeniti zivot,samo cu ih ulagati dalje i imati vise, ali za zadovoljstvo,zabavu,ljubav,zdravlje i edukaciju DEFINITIVNO mi nije potrebno VISE. ovo VISE kazem jer egzistencija je neophodna (i to nije samo 30000 vec i svoj prostor za zivot koji srecom imam)

znaci zakljucak - za "duhovno bogatsvo" (ljiubav,znanje itd) pare su potrebne do sume koja je potrebna za suvu egzistenciju. sve posle toga novac ne znaci nista.
 
Odgovor na temu

halcyon82

Član broj: 181256
Poruke: 17
89.216.80.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???02.10.2009. u 20:46 - pre 177 meseci
Nemogu a da neprokomentarisem ovu temu jer mnogo toga slicnog imam sa doticnim deckom ali se neslazem sa njegovim malodusnim stavovima:

Ja zivim u jednom omanjem mestu koje je takodjer depresivno i neperspektivno, imam 27 godina, studirao sam u ns-u dok su moji mogli da priuste studije, (prve dve godine), rodjen sam u hr i 91ve smo izbegli u vojvodinu.

sto se tice sporta i razvoja: visok sam oko 180 cm i prilicno dobro gradjen a zamislite nisam trenirao ni u arsenalu ni u barseloni ni u la lakersima, decko jel imas noge i ruke, e pa uzmi pred sebe 7-8km trcanja svaki dan, sklekovi, zgibovi, plivaj leti, pici basket, mali fudbal, sve je to DZABE, 175cm nije ni tako malo, pa zamisli da imas 160 cm pa ti bi se ubio (e vidis lionel mesi ima toliko i jedan je od najpopularnjih ljudi na svetu)..

duhovno zaostajanje: zivis u bg? jel tako? koliko je clanarina u bibliotekama? 200-300 din godisnje, (mozda vise, nisam upucen ali nije 5000 eura), upoznaj svet kroz knjigu, kroz dobar film, preko interneta budi uporan i doziveces ga i sam, pogledaj cinderella man, shawshank redemption, phenomenon, amistad, ZIVOT JE MNOGO VISE OD DOBRIH KOLA, IZLAZAKA I SPONZORUSA....

sto se devojaka tice moje skromnto misljenje je da za svakog na ovom svetu ima neko, nepale se sve na pare i kola, moja uziva u setnji, dobrom filmu, takmicimo se u warblade-u (jede malu decu spici 600 miliona dok si reko piksla), razgovaramo o svemu i svacemu, toliko toga interesantnog se desava na ovom svetu a nesvodi se na pare, kola, nakit itd....

drustvo: moje naprimer je olicenje proseka, neko ima malo vise neko malo manje ali se svi medjusobno postujemo i pomazemu, postovani smo u mestu u kom zivimo ne zato sto smo bogatasi (a nismo) vec zato sto smo DOBRI I POSTENI LJUDI,


mlad si, zivot je pred tobom i ono sto ces dobiti od njega moras uzeti sam, niko ti nista nece dati na tacni, za pocetak poslusaj moj savet, kada ti dodje crna minuta i citav svet ti se srusi uzmi i trci, nije vazno koliko ali daj sve od sebe, dok ti pluca ne izadju na usi i veruj mi da ces stvari sagledati iz jednog drugog ugla...


e da, umalo da zaboravim, nadji nesto sto te ispunjava, ja recimo skupljam filmove, igre, stare racunare, sve to nekosta nista a pricinjava mi veliko zadovoljstvo, umetnost zivota je u uzivanju u malim stvarima, moji drugovi pecaju, pikamo fudbalicu (i pravu i pes), ponekad bacimo nesto na rostilj, kotlic, i veruj mi da nas sve to nekosta nista a ispuni nam zivot i cini ga lepsim...
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???03.10.2009. u 10:30 - pre 177 meseci
Anakin14, tako i ja razmišljam.
Nosim jednu jaknu deset godina, patike menjam na dve tri godine pošto ne
trčim i ne trošim ih puno i ne plaćam ih više od dve tri hiljade, ali, lako
je tebi da govoriš o nekim stvarima.
Znaš onu, sit sa gladnim nema šta da priča.
Osam stotina evra, e da je meni barem pet šest stotina. A da imam kućicu,
bilo bi mi dosta i 400 500...
Jer ja sa 800, 1000, 2000, ne znam ni šta da radim...
Kako ti kažeš, 30000 din za egzistenciju, ali kad imaš svoj krov...
Mislim da se baš nebi lepo osećao sa samo 150 EUR mesečno koje ti preostanu
za ekzistenciju...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???03.10.2009. u 16:48 - pre 177 meseci
ja sam upravo to i napisao >>> krov nad glavom i jos 30000 = vazno, sve preko toga ne menja bitno stvari. (nekom naravno menja, ali drzim se teme i govorim o tome da ne menja mogucnost za ljubav,zabavu,edukaciju,bavljenje sportom,"duhovno bogastvo...)

e sad sa obzirom da decko studira u beogradu i izdrzavaju ga roditelji, znaci da vec neko vreme zivi u beogradu (nije umro od gladi niti se vratio u zavicaj) sto potvrdjuje da mu je egzistencija na mestu, iz cega sledi da njegova zelja za vise para zivi od njegovih kompleksa koje mu je verovatno nabacilo drustvo ili neka cura koja se njemu mnogo svidja a otisla za frajera - koji je verovatno visok,sportista i pun love pa mu to smeta.

moram jos nesto da dodam. svi smo se rodili jednaki, i pred svima nam je ista sansa da se obogatimo. ovo kazem jer mi ide vise na k***c kad neko cim ima lovu il je tatin sin il je "nelegalno stekao". Znam decka koji je od 20te godine stekao bogastvo u raznim biznisima i to sve sam. Tako da ako bi otvarac teme ipak zeleo da bude vozac besnih kola koji vozika sponzoruse i koga maze da nema nikakvog duhovnog bogastva onda nek pocne neki posao i nek zaradjuje, a ne da maze ljude koji se trude da zarade pare.

sto se tice agasoft, ti si nazalost ispod egzistencije, i imas puno pravo da se zalis, a pogotovu zato sto i pored (ja verujem da je tako) tvojih odlicnih sposobnosti za odredjenje poslove nemozes dobiti posao zbog diskriminacije. Zao mi je ipak sto drzava ne intervenise za tako bitne stvari a intervenise za neke debilne. Ja sam dobro poznat po tome sto ne podrzavam porez za nezaposlenost i drzavne intervencije i pomoci nezaposlenima i po tome sto je za mene nezaposlen covek onaj koji u stvari nece da radi posto posla ima i na pretek, ali ipak za slucaje hendikepa drustvo mora uskociti u pomoc.


i jos nesto: otvarac je rekao da oni koji nemaju "duhovno bogastvo" mogu da ga kupe a "MI" koji ga imamo ga gubimo zbog nedostatka novca sto implicira da on misli za sebe da je "duhovno bogat"
Voleo bih da mi kaze sta je to on u stvari?


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???03.10.2009. u 18:54 - pre 177 meseci
Citat:
Pali zari: i sto je coban po ovom postu?

Verovatno zeli da me uvredi, ali u mom stanju svesti, ovo je veliki kompliment... Gde bi nam kraj bio da smo svi cobani... Zasto?
Pa eto, cobani su dobri, posteni i skromni ljudi, jedni od retkih koji jos uvek nisu zarobljenici potrosackog drustva. Najcesce bez formalnog obrazovanja, ali danas svaka budala ima formalno obrazovanje i znanje ravno nuli, tako da to i nije neki kriterijum... uostalom, sta reci o obrazovanju coveka koji smatra da je posteno zanimanje uvreda. Ako navedem cinjenicno stanje, zvucace kao uvreda, pa cu to samo da preskocim.
A sta je suprotno cobanima? Covek koji ili nista ne radi ili se bavi kriminogenim aktivnostima, koji kuka kako nema posla, koji misli da je nevidjeno pametan samo mu fali lova da je investira i postane milioner, koji je dosao do diplome nekakvog ultra-giga univerziteta pa sad ima dovoljno znanja da napise CV uz pomoc templejta sa interneta, kome je ispod casti sve ispod zanimanja piara ili advertajzing menadzera...
Evo, nek se javi onaj koji se nije prepoznao u ovom opisu, a misli da je biti coban nesto ruzno i uvredljivo pa ako zna da napise slozenu recenicu nek objasni zasto tako misli.
 
Odgovor na temu

goblin
Milan Aleksic
Gtech Belgrade, Sofware Engineer II
Beograd

Član broj: 4055
Poruke: 85
195.178.35.*

Jabber: milanaleksic@gmail.com
Sajt: www.milanaleksic.net


Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???03.10.2009. u 20:52 - pre 177 meseci
Skroz mi se dopala ova tema! Moram da dodam nesto posto osecam da dosta ljudi pricaju difuzno, nabacuju stvari koje mozda nisu netacne, ali ono sto ja mislim da fali ovom klincu, kao i mnogim drugima koji nisu postavili prvi post ali zato citaju ove ostale, jeste prosto i jednostavno - motivacija.

Moji roditelji nisu imucni, prve 2 godine faksa sam imao privatan smestaj (priznajem!), ali za po 80 evra verovali ili ne za nas trojicu (drug imao neke rodjake). Moji mi na kraju druge godine rekli da nemaju para da mi placaju dalje smestaj, ja presao u dom (naravno, studenjak). I dalje nije bilo bas lako, da nije bilo kredita ne znam kako bih izlazio sa racunom, nije bilo svejedno, 50-100 evra je bilo sve na sta sam mogao da racunam od roditelja (mesecno, naravno). I sta se desilo? Nisam odustajao, znao sam da sam odabrao pravu stvar (mislim na faks - etf) i nista nije moglo da me ubedi da odustanem i da padam u depresiju, radio sam (ali ne, nisam nocio sa knjigom). Jednostavno postavio sam prioritete tako da znam sta mi je najbitnije u tom trenutku, znao sam da ce ostalo doci. Ne samo od sebe, da cu i za ostalo morati da se bijem i tucem ali znao sam da ce doci. I to je ono sto sam hteo da kazem u sustini - brate, kada ustanes ujutru moras da znas zbog cega ustajes i sta te tera tog dana da se kreces, da mrdas! Momenta kad ne znas sta da radis -> postajes besan i tako u krug.
Spoenuo si sport - mene ama bas nikada nije htela lopta (pokusavao), ali sam pronasao svoju rekreaciju - bicikla (i ne, ne moras da dajes vise od 100-150 evra za nju da bi aktivirao organizam). Kada sam besan lepo se provozam ko blesav, vratim se mrtav umoran, divota jedna, otera ti sve brige (bar za neko vreme). Ili brate idi prosetaj, to je bar lako...

Moja filozofija je uvek bila prosta do ekstrema - svi bi mi (ili bar ona normalnija vecina) hteli da budemo Vlade Divac (frajeri, miljenici miliona), ili da nam rodjaci iz inostranstva salju iPodove, HTC-ove i slicne dzidza-bidze ali nismo mi svi rodjeni u takvim uslovima. Pronadji u cemu si dobar i to furaj burazeru, ne fanaticno, ali moras da radis, nema ti druge. Gomilu ljudi znam koji su poodustajali od fakulteta, vratili se kuci ili padaju ispite, samo nas nekoliko je sebi stvorilo uslove za zivot (kakve-takve) u bg-u. Nema para za bacanje za nas vecinu. Cuti i radi i nadaj se u bolje sutra. Ako hoces da menjas svet, menjaj sebe svakodnevno i prilagodjavaj se situaciji (na prethodnom poslu mi kasnila plata -> ja pronasao nov za 3 dana, nece sa jednom curom -> trazis drugu, neces da sedis i razmisljas sta te snaslo).

Ali pronadji drustvo brate, skupi neko drustvo sa faksa pa u setnju kejom ako nista drugo (to je jos uvek besplatno). Ipak sve mora umereno, pobrkace ti se loncici.
Don't try to impress me... I'm good !
 
Odgovor na temu

xchillah

Član broj: 10119
Poruke: 165
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???03.10.2009. u 21:57 - pre 177 meseci
Meni lično, "radno mesto" čoban je jedno od boljih.
 
Odgovor na temu

milancle
Bg

Član broj: 45837
Poruke: 50
*.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???03.10.2009. u 22:44 - pre 177 meseci
Momak koji je postavio temu treba da bude srecan sto nema para. Jer kad bi ih imao bio bi isti kao i ovi na koje se zali, siguran sam.
Ovaj davitelj je kreten i njega necu da komentarisem.
Agasoft, ma koliko da ti je tesko sada nemoj se predavati. U nasoj skupstini se non-stop odlaze usvajanje zakona po kome ce svaka firma sa preko 50 zaposlenih morati da ima bar jednog zaposlenog sa hendikepom. Znam neke ljude koji su dobili posao kad je taj zakon tek najavljen (pre oko 2 godine). Postoje u ovoj zemlji i ozbiljne kompanije. Zalosno je to sto nisi uspeo da zavrsis fakultet, ali mislim da ce ti tvoje sposobnosti i bez njega omoguciti normalan posao a kad novi zakon stupi na snagu mislim da ce biti kraj svim mukama i za tebe i za gomilu ljudi slicnih problema. Sluzio sam vojsku civilno u Udruzenju studenata sa hendikepom pa sam upucen malo u ovo. Nama ostaje samo da se nadamo da ce ovaj zakon uskoro biti usvojen. Do tada pokusaj da ostvaris kontakte sa raznim udruzenjima oni ti mogu puno pomoci, a i bices u toku desavanja.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???04.10.2009. u 00:02 - pre 177 meseci
Milancle, zakon o zapošljavanju invalida je nedavno usvojen, no, to ne znači
da će biti tako i primenjivan.
Čak i da bude, na svakih pedeset jedan invalid, on može da zaposli nekog ko
nema jedan prst, ko nema jednu ruku, jednu nogu, na kraju i ko je u
kolicima, ali nas, nas jako teško.
Jedan moj stariji prijatelj je radio petnaest godina na telefonskoj centrali
i dibo je otkaz, centrala im više nije potrebna.
Što se udruženja tiče, nebih želeo da se bilo ko oseti prozvan i nastavlja
polemiku u vezi toga, ali je većina njih projektovana tako da sama za sebe
pribavljaju materijalnu korist na kontu članova.
Od više udruženja slepih uključujući i republički savez koji je najgori,
pomoglo mi je samo jedno i to potpuno besplatno pre devet godina koje me je
sprovelo kroz prve računarske obuke na Windows platformi.
Pre toga sam naravno radio u DOS-u.
Međutim, bilo je i jedno koje se nadalo tome da ću ja da radim kod njih za
nula dinara sve što treba i ne treba.
Shvativši da sam samo rob u očima njihovim, napustih ih bez i malo
premišljanja.
Hteli da me biraju za lokalnog odbornika u savezu u Prokuplju da uzimaju moj
glas, ja mu dođem kao mašina a da za to opet ne dobijem ništa...
I tako dalje i tako dalje...
Neko je pomenuo masažu, nisam završio za fizio-terapeuta iako mi je to bila
prventstvena želja.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???04.10.2009. u 21:01 - pre 177 meseci
@Agasoft:

Da je sve ovako "logično" kao kod Davitelja - nikad ne bi izašli iz kamenog doba. Čovjek se od životinje razlikuje po duši. Iz ove njegove izjave se može zaključiti i da je Hitler bio logičan .. :)
Za sve uvijek ima nade, ali samo ako je i sam budeš tražio i želio. Programiranje je super stvar, i mislim da bi još uz pomoć nekog specijaliziranog plug-ina za recimo Visual Studio - mogao dosta toga raditi (plug-in bi bio za zvučne obavijesti nekih vizuelnih sitnica, pomoć u debugging-u itd.. ).
Druga solucija bi stvarno bila muzika; i to nema veze sa XIX stoljećem, nego sa tvojom predošću da imaš daleko razvijenija čula sluha i osjeta od sviju nas ostalih. Vjerujem da bi gitaru naučio svirati perfektno za manje od godinu dana. Probaj - svidjeti će ti se!



@pokretač teme:

Sve i jedan savjet koji trebaš ti je ovdje iznesen već mnogo puta... Ako slučajno propuštaš bitnu stvar u ovome svemu, dopusti da ti je ponovim: smisao svega je motivacija, strast, želja. Pitaš za cure, nije ti jasno da ne treba imati niti centa u džepu, a da se lijepe za tebe - e pa stvar je u tebi kakav pogled imaš na svijet. Svi mi znamo kakvo je stanje. Svi znamo da ovo nije ni blizu idealističe utopije kakvu bi svi željeli. Taj što ga vidiš da plaća sponzoruše po kafićima - nije bit niti u njegovim parama, stvar je u tome da te njegove pare njemu toliko znače da sa njima može imati drugačiji pogled na stvari u život, i samim time biti veseliji, vedriji, "zanimljiviji" tim djevojkama bez mozga. Jesi se ikada zapitao zašto se cure ljepe na umjetnike (ne mislim na ekscentrične luđake), rock & roll zvijezde (pomisli samo na Kurt Cobain-a, ne znam čime se lik prije fiksao, ali džaba kad imaš stav da te boli dupe za svijetom), motoriste itd... U ogromnoj većini slučajeva novac nema veze sa tim.
Pronađi sebi hobi, idi treniraj nešto, nabavi gitaru - možeš naći nešto ispravno za početak i za 20€. Počni drugačije razmišljati, i sam ćeš se jednog dana začuditi kako si došao do toga.

Naravno, nemoj sada sve ovdje napisano uzimati kao crno-bijelo - svako pravilo ima svoje iznimke...
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???04.10.2009. u 21:08 - pre 177 meseci
@Agasoft

Ja o ideji, kad ono prva stvar na google... Pobjednik na Australia Imagine Cup-u 2007:

Team APA (Audio Programming Assistant)

My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.8.*



+6 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???04.10.2009. u 21:34 - pre 177 meseci
A gledaj tek ovo:

How can you program if you’re blind?

Neki od odgovora, za sve koji ne vjeruju:

"I know there are blind programmers who can program (such as T.V. Raman who currently works for google)."
"I'm blind, and have been programming for about 13 years on Windows, Mac, Linux and DOS, in languages from C/C++, Python, Java, C# and various smaller languages along the way."

itd...

Jedan od alata koji se spominju je emacspeak, tako da je očito da opcije postoje...
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

agw.mile
Novi Sad

Član broj: 139974
Poruke: 157
93.87.159.*



+2 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???04.10.2009. u 21:34 - pre 177 meseci
Ja imam predlog koji nista ne kosta a moze da ti dosta pomogne.

Budi aktivan u u studentskoj organizaciji, ali strucnoj ukoliko takva postoji na tvom fakultetu.
Tu ces naci i drustvo.

Ako si u necemu dobar takmici se u tome na -ijadi. Ako si dobar ima ko da te zapazi.

Strucna udruzenja imaju evropske programe na kojima mozes dosta da naucis i to ti moze koristiti.

 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???04.10.2009. u 22:55 - pre 177 meseci
Sapphire, hvala na svim linkovima što si pomogao i meni i ljudima koji to
što sam ja pričao nisu verovali.
Taj moj školski drug je pravio i viruse za zezanje, napravio je va komada pa
ako neko ima virtuelni sistem mogu mu poslati.
Skoro bi trebalo da završi IRC client.
Što se tiče mene i programiranja ja imam volju,pokušavao je on par puta da
mi objasni, e sad da li on ne ume da mi objasni ili ja ne umem da shvatim,
jedno od ta dva jeste.
Što se tiče sviranja imate vi koji ste to predlagali delimično pravo.
Svirao sam ja Klavir klavijature harmoniku malo gitaru...
Instrumenti sa klavijaturama su ipak ostali najbolji za mene svirao sam
solidno, ali pevam odvratno. Glas je ipak svima isti.
Gitara mi nikako nije išla.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???05.10.2009. u 07:01 - pre 177 meseci
Ja mislim da ima istine u tome da covek duhovno moze da se upropasti zbog siromastva. Jednostavno, ljudima je potreban neki egistencijalni minimum, da se ne bi smarali sa mnogim zivotnim pitanjima. Covek se kada je siromasan bavi nekim sasvim bespotrebnim stvarima, i na taj nacin trosi svoje vreme uzalud i narodski receno - smara se, propada.

Da budem praktican... Kako se izvuci iz ove bede koja vlada Srbiji? Da bi stigao do plate od 60-70000 (sto je po meni minimum za iole normalnu egzistenciju, mada to sve zavisi u kojim uslovima u startu zivis...), moras da budes 1) strucan, 2) da imas dobru vezu da bi se zaposlio u iole dobroj firmi ili de krenes drugim putem, a to je privatna inicijativa. Mislim da je drugi put dosta laksi kada se sve sabere i oduzme - doduse, ne tako siguran kao klasicno jurcanje karijere po firmama.

Uciti na ozbiljnom fakultetu i raditi u isto vreme je izuzetno zajebano i skoro neizvodljivo, ako je taj posao vise na misice nego na pamet. Tako da... U tvom slucaju, ja bih pokusao da postanem veoma strucan za neku oblast i tu uzimam pare od tezge, dok ne zavrsis fakultet, a onda da se u istoj toj oblasti i zaposlis...

P.S. Sto se mene licno tice, kapiram da bih sa ovim sposobnostima na istim poslovima na zapadu imao bar 5x veci standard, ali eto ja ipak resio da ostanem ovde u ovoj rupcagi... bar je zanimljivo, svaki dan neke nenormalne vesti, non stop se boris sa nekim kretenizmima, ... al nije dosadno, u svakom slucaju ;)

P.P.S. Prcaj nesto pod hitno ;)

[Ovu poruku je menjao pyc dana 05.10.2009. u 08:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pyc dana 05.10.2009. u 08:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???05.10.2009. u 11:14 - pre 176 meseci
Citat:
pyc: Da bi stigao do plate od 60-70000 (sto je po meni minimum za iole normalnu egzistenciju


Kakav minimum, daleko je to vise od minimuma, gde ti zivis? Pogledaj koji je prosek plata u Srbiji, mnogi bi bili presrecni sa pola tog tvog "minimuma".
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129606 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.