Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-

[es] :: Office :: Excel :: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-

[ Pregleda: 2106 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

azzo-kSv
Aleksander Janjic
KoToR

Član broj: 21966
Poruke: 143
78.155.53.*

Sajt: srednjaskolakotor.users.c..


+5 Profil

icon Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-31.08.2009. u 09:51 - pre 178 meseci
Kada kopiram Radnu svesku i uradim RENAME na Radnom listu - ponište mi se sve adrese na Hiperlinku 'Place in This Document' tog lista. Šta da uradim?
Kingdom Saint Vraca
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-31.08.2009. u 13:39 - pre 178 meseci
Imenuj celije ka kojima ide link.

Pri promeni naziva lista azurirace se formule kao i imena ali ne i hyperlinkovi.

Tako da ce linkovi koji vode ka imenovanim celijama raditi i dalje normalno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

azzo-kSv
Aleksander Janjic
KoToR

Član broj: 21966
Poruke: 143
85.94.126.*

Sajt: srednjaskolakotor.users.c..


+5 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-31.08.2009. u 13:51 - pre 178 meseci
Timmy,
Uradim tako. Imam npr. Radnu svesku "Avgust" uredno funkcioniše sa nekim linkovima na istom Radnom listu, ali 'sakriveni' (van desktopa).
Kada tu istu svesku kopiram za septembar i napravim rename, svi linkovi 'odu' na A1, a ne na primjer BC18.
Ja hocu da se pri promjeni naziva lista azuriraju i hyperlinkovi, jer mi je to praktično novi list.
Šta se to desi? Hvala!!
Kingdom Saint Vraca
 
Odgovor na temu

azzo-kSv
Aleksander Janjic
KoToR

Član broj: 21966
Poruke: 143
78.155.32.*

Sajt: srednjaskolakotor.users.c..


+5 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-04.09.2009. u 07:32 - pre 178 meseci
Ima li neko da mi pomogne?
Kingdom Saint Vraca
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
93.86.105.*



+1 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-07.09.2009. u 09:38 - pre 178 meseci
Po meni reselje tvoga problema je:

Radna sveska je sam ekselov fajl *.xls a radni list je Sheet1,Sheet2.Pri promeni naziva radne sveske ne bi trebalo da ti se jave nikakvi problemi u vezi sa Hiperlinkovima iz radnih listova te sveske.Ko zna ... kod Microsoft-a je sve moguce :) sve lepo radi kada ono nesto neocekivano se desi ... hehe

1.U radnoj knjigi/sheet izvrsi izmene pre pocetka kopiranja.Kada ovo kazem mislim da promenis ime stranice.
2.Sa radnih listova (sheet-ova) iz druge knjige iz koje treba preneti podatke u novu selektuj bilo koju celiju.
!!!ovo vazi i za prenosenje podataka sa jednog radnog lista u drugi radni list iste radne knjige!!!

3.Posto si selektovao bilo koju celiju pritisni Ctrl+A - ovim izvrsavas selekciju svih celija u trenutno aktivnom sheet-u
4.Sa command-og menija Edit,sa padajuce liste izaberi Copy ili pritiskom dva tastera sa tastature ovo postizes Ctrl+C
5.Otvori knjigu u koju nameravas da prekopiras ove podatke/ucini aktivnim radni list u koji nameravas da prekopiras ove podatke,tj list na kome si izvrsio izmene NAZIVA RADNOG LISTA i ...
6.Sada veoma bitna stvar gde mnogi grese.Ako hoces da ti sve bude isto moras selektovati prvu celiju tj Celss(1,1) or Range("A1")
7.Kada si selektovao tu celiju sa "Worksheet Menu Bar-a" izaberi Edit i sa padajuce liste opciju PASTE SPECIAL
8.Posto si kliknu na PASTE SPECIAL pojavice ti se forma ove opcije.Tu izaberi sta treba da ti se kopira : samo formule,linkovi,formatiranja,fontovi,...

 
Odgovor na temu

azzo-kSv
Aleksander Janjic
KoToR

Član broj: 21966
Poruke: 143
77.222.10.*

Sajt: srednjaskolakotor.users.c..


+5 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-07.09.2009. u 10:08 - pre 178 meseci
Dakle ovako:
-Kada u Radnoj svesci (’Obračun') hoču da promjenim ime stranice ili kopiram list već podešene tabele (matrica za kopiranje) iz npr. ’Oktobar’ u ’Novembar’ Hiperlink će ostati na ’Oktobar’, odnosno, za vrijeme kada koristim Sheet Novembar crpiće mi podatke Hiperlinkom iz ’Oktobar’. Do sada sam se snalazio tako što sam ponovo radio sve linkove, ali ih ima mnogo ;).
Zakačio sam konkretan primjer tog fajla, pošto ne znam jesam li bio dovoljno jasan.
Hvala za trud!!

Kingdom Saint Vraca
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
93.86.105.*



+1 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-07.09.2009. u 10:31 - pre 178 meseci
Zanimljivo...pazi stvarno kada se uradi Rename strane hiperlinkovi ne rade.Dobro ali i za ovo ima leka.

Ovaj problem mozes prevazici primenom VBA programiranja i Excelu.Morao bi u dogadjaj click da ispisujes par redova koda iza svakog teksta u VBA editoru.

Option Explicit

Sub hiperlink ()
Dim ws as worksheet
dim rg as range

Set ws=ThisWorkbook.worksheet(1) 'radni list Index
Set rg=ws.range("A4") 'celija koja tebi treba

rg.select

end sub

Ovo gore je bilo prvo resenje.

Drugo resenje je mnogo lakse od prvog,upotreba palete FORMS (komadna dugmad).Na ovu temu malo guglaj i brzo ces doci do resenja jer bi stvarno bilo tesko da ti pisem kako se sta radi.

Trece resenje je ovo dole opisano a pisao sam u predhodnom odgovoru (postu).

e sto se tice prebacivanja na drugi list jednostavno kilkni na bilo koju celiju pa zatim CTRL+C i na novo kreiranom listu sa vec promenjenim imenom tog radnog lista selektuj celiju A1 i sa Edit izaberi past special.Ovo sam proverio i radi 100%.

Kliknes na karticu,trenutnu i jedinu koju imas u radnoj knjigi desnim klikom misa,odaberes insert i pojavice se novi radni list sa imenom sheet1.Da si vec imao radni list sa imenom sheet1 pojavio bi se radni list sa imenom sheet2.Pre nego sto pocnes bilo sta da radis na novo kreiranom radnom listu PROMENI NJEGOVO IME i onda u radni listu OKOTBAR selektuj sve celije i pritisni CTRL+C a zatim u sheet1 kilkini na celiju A1 pa sa Edit->Past Special . i to je to.


[Ovu poruku je menjao unisoft dana 07.09.2009. u 11:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

azzo-kSv
Aleksander Janjic
KoToR

Član broj: 21966
Poruke: 143
77.222.10.*

Sajt: srednjaskolakotor.users.c..


+5 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-07.09.2009. u 11:04 - pre 178 meseci
Odmah sam odustao od prva dva rješenje, jer ih ne znam uraditi.
Treće mi izgleda jednostavnije, ali ipak ne funkcioniše ili ja ne znam to da uradim.
Ja ću te zamoliti da ti probaš na ovom primjeru pa zakači taj fajl da pogledam, jer meni stalo vrača na 'matricu'.
Kingdom Saint Vraca
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
93.86.105.*



+1 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-07.09.2009. u 12:38 - pre 178 meseci
Brate dizem ruke.O boze milion puta sam imao slucaj kopiranja sa jednog na drugi listi ali ovo sa hiperlinkovima nikada nisam radio.Koristio sam ja njih ali nikada kopiranje sa nekog sheet-a koji u sebi ima hiperlinkove na drugi sheet.

Googlah oko ovog tvog problema i naidjoh na jedno zanimljivo resenje.

Ekselova funkcija: =Hyperlink ( link, display_name ) primer: =Hyperlink("[Book1]!A50,"ovdeklikni") selektuje celiju A50.

Pravljenjem zaglavlja sa koga ce uzimati podatke ali i dalje ostaje jedan problem za cije resenje ( problem oko imena Sheeta: jun2009,jun2010 ... ) znam samo da uradim programskim putem.

to je upotreba VBA coda radi promene IMENA RADNOG LISTA.

Ne znam brate ali izgleda je jedino resenje da lepo poknes jedno 2000 do 5000din za kupovinu knjiga u vezi VBA u Excelu i polako krenes sa citanjem.Moj savet ako imas vremena a para,ne treba ti mnogo kupi knjige i polako pocni da citas ... zivot ce ti biti mnogo laksi.

26.oktobra SVAKE godne u Beogradu je sajm knjiga poseti ga i naces svu potrebnu literatru.

*************************************************************************************************dodato
uradio bih ti ja ovo u VBA editoru ali trenutno sam zauzet,spremam ispit koji ne polozih u junu RACUNOVODSTVO ... :)


[Ovu poruku je menjao unisoft dana 07.09.2009. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

azzo-kSv
Aleksander Janjic
KoToR

Član broj: 21966
Poruke: 143
77.222.10.*

Sajt: srednjaskolakotor.users.c..


+5 Profil

icon Re: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-07.09.2009. u 13:22 - pre 178 meseci
Ha, ha
Bravo, položi ti Računovodstvo pa ćeš mi to napraviti ;))
Srećno na ispitu!!!!
Kingdom Saint Vraca
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Problemi prilikom kopiranja Radne sveske.-

[ Pregleda: 2106 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.