Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa

[ Pregleda: 16832 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draganilic82

Član broj: 205228
Poruke: 9
*.ptt.rs.



Profil

icon Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa29.08.2009. u 15:07 - pre 178 meseci
Zavrsio sam Stomatoloski f. u BG i med. srednju, staziranje, vojsku, drzavni ispit i vec godinu dana trazim posao na netu ili po oglasima, a i obilazio sam licno ordinacije u Uzicu posto sam iz Uzica. Poslao sam vise CV za bilo kakav posao koji je u vezi moje struke, i zakljucio sam da me nijedan infostud i agencija za zaposljavanje nece zaposliti. Posto znam engleski i pomalo francuski hteo sam da nadjem posao u Libiji i Alziru, i shvatio sam uslove, medjutim tu su agencije koje traze 1350e... pa do 2000e bez garancije da cu posle i da odem tamo, a citam i ovde da je to sve prevara koja obmanjuje ljude koji su nesrecni sto zive u ovoj zemlji i traze nesto bolje u inostranstvu.

E sada sta da radim ako nemam posao, godine radnog staza, prebijene pare, (ustvari mozda bih i nekako skupio teskom mukom), nikoga u inostranstvu da mi posalje garantno pismo i ostale stvari... kako da dobijem radnu dozvolu, vizu i ostalo i u kojoj zemlji mogu da odem a da me u startu ne udare po djepu, i ovaj redosled zemalja sam proizvoljno stavio u koju bih najpre otisao, posto sam shvatio uslove i kako je drugima bilo koji su bili vec tamo.

Ako postoji na netu ozbiljan konkurs za posao, hteo bih malu pomoc od gledaoca ovih redova, slanjem linka ili nekim kratkim obavestenjem gde treba sta da radim
 
Odgovor na temu

draganilic82

Član broj: 205228
Poruke: 9
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa29.08.2009. u 23:11 - pre 178 meseci
Ne znam mozda sacekam odgovor na moje pitanje sledece godine kada prodje ova SFK
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa30.08.2009. u 09:47 - pre 178 meseci
Ima neka sema za Norvesku za medicinare. Mada, cuo sam da to dosta kosta, prijateljica moje majke je morala da proda stan da bi poslala sina. Ali se isplatilo, dobio posao, papire, odlicna zarada itd. Isto sam cuo i za Italiju da traze taj kadar, ali price ljudi koji su otisli nisu bile toliko pozitivne kao Norveska.

Jedino resenje koje ja vidim je nostrifikacija u inostranstvu za sta treba podosta novca ili da nekako nadjes posao u Srbiji.
 
Odgovor na temu

draganilic82

Član broj: 205228
Poruke: 9
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa03.09.2009. u 13:25 - pre 178 meseci
Ako prodam stan to sigurno nece biti dovoljno novca za nostrifikaciju i da idem do pola nostrifikacije to bezveze. A posle toga sta da radim ako ne uspe, na ulicu posto ionako necu imati posao i para da placam privatni stan...

Stvarno ne znam sta da radim? Da trazim drugi posao, da kopam kanale, secem drva, najgore mi je sto sam svoj veci deo zivota i novca potrosio da bih radio posao koji hocu da radim a da u ovoj sugavoj zemlji ne mogu da nadjem i sto je jos gore ako trazis van ove zemlje nase Ministarstvo zdravlja ti uslovljava da moras da ides preko njih da bi nasao posao u inostranstvu i naravno da im platis 1350e, mozda bih mogao da otvorim temu nova prevara ministarstva zdravlja.

Ja bih krenuo i bez tih agencija za zaposljavanje u inostranstvo da znam da mogu tamo da se zaposlim pa makar i kao zubotehnicar pa cu vremenom nostrifikovati diplomu, ali mi je u ovom momentu potreban nekakav posao
 
Odgovor na temu

Nigerijac

Član broj: 138959
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa05.09.2009. u 13:04 - pre 178 meseci
Nisam iz ove oblasti ali ajde da pomognem koliko mogu.Najbolje ti je da dirktno kontaktiras nekog naseg koji je vec prosao kroz to.Takodje kontaktiraj i udruzenja stomatologa tipa ADA,trebali bi da ti pomognu.Kad sam ziveo u Engleskoj,moj prijatelj Litvanac mi je pricao da je neka njegova drugarica bez po muke dosla i radi za NHS,naravno oni su EU.Mislim da su plate stomatologa u Engleskoj oko 80K£.Pazi proces sigurno nije lak,sto se tice tehnicara tu isto bar u Engleskoj postji traznja mada su plate oko 25K£.
Ovo oko sece drva dizi ruke od toga,ne znam nikog ko se obogatio na taj nacin!!!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa05.09.2009. u 15:15 - pre 178 meseci
Pazi Dragane, ista situacija je bila i sa mnom, otisao sam u Australiju i ovde ista prica maltene. Nema posla u struci, cak i bilo kakav posao je problem dobiti. Stomatologija je vrlo trazeno i placeno zanimanje svuda, ali tebe najvise zeza ta nostrifikacija posto ti sa nasom diplomom ne bi dali radnu dozvolu.
 
Odgovor na temu

draganilic82

Član broj: 205228
Poruke: 9
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa22.09.2009. u 12:58 - pre 177 meseci
Nigerijac, hvala na informaciji, ucio sam o ADA i samo njihove sertifikate, ali nisam znao da rade zaposljavanje, a za NHS prvi put cujem. Sada cu temeljno procitati sve sto pise na njihovim sajtovima i ako nesto uradim pisem.

Dobio sam jedan br. nacionalne sluzbe za zaposljavanje Srbije, poziv besplatan, mada nicemu ne sluzi rekli su mi da nema posla za stomatologe nigde u Srbiji, evo pa ko hoce da se igra sa njima, nek ih gnjavi 0800 300 301. I naravno ko ima neku korisnu inf. neka je podeli ovde
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Libiji, Alziru, Eu i Norveskoj za stomatologa

[ Pregleda: 16832 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.