Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[BCB] Stablo direktorija i datoteka

[es] :: C/C++ programiranje :: [BCB] Stablo direktorija i datoteka

[ Pregleda: 1671 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.tele2.carnet.hr.



+9 Profil

icon [BCB] Stablo direktorija i datoteka28.08.2009. u 17:58 - pre 178 meseci
Trebam nekako napraviti da korisnik odabere neke datoteke na disku i da zatim se one kompresiraju u CAB. Kompresija nije problem, no ono što nemam ideju jest kako da napravim sučelje za to. Korisnik može odabrati bilo koje datoteke na disku, ali za svaku od njih može odrediti gdje da se nalazi u CAB-u tj. u kojem (pod)direktoriju.

Ukratko, trebao bi napraviti isto što ima i Nero kada prži cd. Da korisnik može kreirati proizvoljne direktorije, te da u njih može stavljati datoteke s bilo kojih lokacija, i da na kraju sve to "spržim" u CAB.

Ne znam uopće koje komponente bi koristio.. Ideje?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [BCB] Stablo direktorija i datoteka28.08.2009. u 18:45 - pre 178 meseci
Ako sam dobro razumeo, treba ti prvo mogućnost da biraš fajlove.

To se postiže recimo sa TOpenDialog.



E sad, treba ti mogućnost da napraviš sopstvenu tree (drvo) strukturu, kao fajl/foldersku, kojoj ćeš priključiti prethodno selektovane fajlove/foldere.

To možeš postići sa TTreeView komponentom, koja ima mogućnost priključivanja ikonica koje liče na foldere, fajlove, štagod...

Zapravo ti izabrane fajlove NEĆEŠ stvarno kopirati u TTreeView, već u nekoj strukturi zadržavaš linkove ka originalnim lokacijama na disku, pri čemu TTreeView modifikuješ da samo liči kao da je stvarno prihvatila fajlove. Mislim da tako radi i Nero, ne sećam se više.

Pogledaj TTreeView::Items, tu je mini editor koji ti može dati ideju kako se dinamički kreira struktura drveta (stavke, podstavke).
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.tele2.CARNet.hr.



+9 Profil

icon Re: [BCB] Stablo direktorija i datoteka28.08.2009. u 18:59 - pre 178 meseci
Upravo mi je prva ideja i bila TTreeView, ali ne znam kako da sačuvam lokaciju tog fajla nakon što njegovo ime prikažem na stablu, a glupo mi je da u stablu prikažem cijelu putanju do fajla.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [BCB] Stablo direktorija i datoteka28.08.2009. u 19:35 - pre 178 meseci
Mislim da je najjednostavnije uraditi subclass-ing na TTreeNode-u (napraviti novu klasu izvodjenjem iz TTreeNode) tj. dodati jedan UnicodeString koji će recimo čuvati apsolutnu putanju. Treba pogledati gotove primere na tu temu (da ne izmišljamo toplu vodu).
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [BCB] Stablo direktorija i datoteka28.08.2009. u 19:44 - pre 178 meseci
Recimo, pogledaj ovde kako je dodat int Test, pa isto to primeni na UnicodeString.
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.tele2.carnet.hr.



+9 Profil

icon Re: [BCB] Stablo direktorija i datoteka28.08.2009. u 22:51 - pre 178 meseci
Da. Trebalo bi napraviti nasljeđivanje. Zahvaljujem
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: [BCB] Stablo direktorija i datoteka

[ Pregleda: 1671 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.