Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko rešenja zadatka u excelu-Hitno

[es] :: Office :: Excel :: Pomoć oko rešenja zadatka u excelu-Hitno

[ Pregleda: 2166 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LORKA
Banja Luka

Član broj: 218459
Poruke: 12
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Pomoć oko rešenja zadatka u excelu-Hitno26.08.2009. u 21:32 - pre 178 meseci
Potrebno je napraviti tabelu sa kolonama,Ime i Prezime,broj bodova,ocena i slovima.U koloni ocena potrebno je postaviti uslov za izračunavnje ocena prema sledećem kriterijumu

0-56 nema uslov
56-65 -6
66-75 -7
76-82 -8
83-90 -9
91-100 -10

U kolonu slovima ispisati tekstualni ekvivalent za svaku vrijednost ocene iz kolone ocena
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Pomoć oko rešenja zadatka u excelu-Hitno26.08.2009. u 21:53 - pre 178 meseci
Ok. A jel imas ideju sta bi moglo da bude resenje?
Da li si do sada pokusao sam ovo da uradis?
Da li si neki slican zadatak vec radio?
Da li si do sada radio zadatke sa predavanja/vezbi/domaci?

Ako je bar jedan od odgovora na ovo pitanje - DA, onda ti za ovaj
zadatak ne bi ni trebala pomoc ili barem ne bi bilo - "HITNO".

http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici/

Pozdrav

 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
93.86.105.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko rešenja zadatka u excelu-Hitno07.09.2009. u 09:54 - pre 178 meseci
Potpuno se slazem sa Timmy(moderatorom).Ne mozes ocekivati da ti neko u vezi necega pomogne ako se ti nisi ni malo potrudio.Trebao si da pripremis radnu svesku,napravis potrebne kolone i ostalo sto treba.A mi da ti samo pomognemo ili te usmerimo.

Da ti neko nesta od nule uradi to nemoj ocekivati ...a sam zadatak je veoma lak i da si se imalo potrudio GUGLAJCUI naso bi na hiljade PRIMERA resenja tvoga problema a i na forumu ima resenja koliko hoces za tvoj problem - samo ako zanas sta treba da trazis.

Ovo je dokaz da ti ocekujes da dobijes gotovo bez imalo truda od nekoga ali dobro ... sledeci put mozes samo da dobije kaznene poene zbog ne citanja pravilnika foruma a to vodi do brisanja naloga ili ban.

Evo resenja.

Funckija If ima sledecu sintaksu =If(logical_test,value_if_true,value_if_false)

ti pises u svaku celiju ovo
=if(and(A1>0,A1<56),"nije polozio",if(and(A1>56,A1<65),"ocena 6",if(and(A1>66,A1<75),"ocena 7",if(and(A1>76,A1<82),"ocena osam",if(and(A1>83,A1<90),"ocena 9",if(A1>90,"ocena 10",))))))

ova formula radi sa jednom celijom ti sada izvrsi potrebne izmene.Na temu je potpuno odgovoreno i vecu pomoc od ove ne ocekuj on nekoga niti ces je dobiti.Lepo knjigu u ruke ...

Mislis da mi koji nesta zanmo na ovu temu da smo do toga znanja dosli na lepe oci , e malo sutra.Veruj mi i ja sam u pocetku racuno da cu ko ti nauciti neke stvari/uz tudju pomoc ali dok sam ne sednes i ne procitas literaturu u vezi toga problema ...

[Ovu poruku je menjao unisoft dana 07.09.2009. u 11:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pomoć oko rešenja zadatka u excelu-Hitno

[ Pregleda: 2166 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.