Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu

[es] :: Javascript i AJAX :: Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu

[ Pregleda: 1702 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu26.08.2009. u 09:15 - pre 178 meseci
Izdvojio sam neke javascript funkcije u posebnim fajlovima na hostu sa ekstenzijom .js i hteo bih da ih zastitim od citanja. Naime kad neko upise adresu tog .js fajla onda se on i otvori, a ja to hocu da sprecim. Pokusavao sam da zastitim promenom atributa fajla sa 644 u 640, i tad se ne moze procitati fajl ali je problem u tome sto onda i html fajl ne moze procitati taj .js fajl.

Kako da zastitim od otvaranja sa interneta .js fajlove ali tako da ih mogu citati html fajlovi na istom hostu koji ih pozivaju?
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-4.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu26.08.2009. u 09:46 - pre 178 meseci
Zaštitio ih ti ili ne, kad neko u browser-u ode na File -> Save Page As, download-ovaće tu HTML stranicu sa sve CSS i JS fajlovima koje ona koristi. A možda ima i neka zaštita od toga, ali ja za nju stvarno nisam čuo...
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu26.08.2009. u 10:05 - pre 178 meseci
Citat:
Nikola Poša: Zaštitio ih ti ili ne, kad neko u browser-u ode na File -> Save Page As, download-ovaće tu HTML stranicu sa sve CSS i JS fajlovima koje ona koristi. A možda ima i neka zaštita od toga, ali ja za nju stvarno nisam čuo...


Probaosam to sto si napisao i nije tacno to. Otvorio sam jednu moju stranicu i iso na FILE pa na SAVE AS i skinuo stranicu. Tako skinutu stranicu kad sam otvorio pomocu Notepad nigde nema sadrzaja iz .js fajla !!!
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.90.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu26.08.2009. u 10:13 - pre 178 meseci
Nisi bio dovoljno uporan... Trebao si save as, page complete. Cim je taj sadrzaj stigao do browsera, samo je pitanje skill-a kako ce ga korisnik preuzeti, isto kao i sliku sto pokusavaju ljudi spreciti od skidanja, a da se samo gleda iz browsera. Mozda da probas da kodiras taj js, ono, da promenjive i funkcije dobiju gomilu glupih imena i da sve ispises u jednom redu, to ce barem otezati upotrebu skinute skripte, ako ne i onemoguciti.
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu26.08.2009. u 10:34 - pre 178 meseci
Citat:
dakipro: Nisi bio dovoljno uporan... Trebao si save as, page complete. Cim je taj sadrzaj stigao do browsera, samo je pitanje skill-a kako ce ga korisnik preuzeti, isto kao i sliku sto pokusavaju ljudi spreciti od skidanja, a da se samo gleda iz browsera. Mozda da probas da kodiras taj js, ono, da promenjive i funkcije dobiju gomilu glupih imena i da sve ispises u jednom redu, to ce barem otezati upotrebu skinute skripte, ako ne i onemoguciti.


Pa u kom je to internet pregledniku to dugme save as, page complete?? U operi ga nema.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu26.08.2009. u 10:43 - pre 178 meseci
Save as>html file with images... js se "izvrsava" u browseru tako da nemas teoretske sanse da ga zastitis...
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.b92.net.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu26.08.2009. u 11:03 - pre 178 meseci
Server side skriptove mozes da stitis, ali client side se uvek isporucuje u obliku koji je citak browserima i kao takav dostupan za skidanje sa direktne adrese (url).

Teroretski, za ovo mozes da koristis activeX ili Java aplikacije koje bi instalirao kod klijenta i time prosecnom korisniku onemogucio da vidi tvoj kod. Ali to nema veze sa JS...

 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Zastita fajlova sa ekstenzijom .js na hostu

[ Pregleda: 1702 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.