Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kopiranje vise sheetova i njihovo grupisanje u jedan

[es] :: Office :: Excel :: Kopiranje vise sheetova i njihovo grupisanje u jedan

[ Pregleda: 2861 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusan80
Dusan Nikolic
Pancevo

Član broj: 54056
Poruke: 32
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Kopiranje vise sheetova i njihovo grupisanje u jedan25.08.2009. u 14:06 - pre 177 meseci
Zao mi je sto je toliki naziv teme ali nisam mogao da ga skratim,a i problem je manje vise jasan iz naslova.
Imam tabelu sa 280 sheetova i treba mi mogucnost da sve sheetove i njihove sadrzaje kopiram u prvi od njih.
Posle toga bi vrsio selekciju kako mi odgovara.Makro koji sam snimio je sledeci:

Sub Macro6()
'
' Macro6 Macro
'
' Keyboard Shortcut: Ctrl+t
'
Rows("6:7").Select
Selection.Copy
Sheets("Statement1").Select
Range("A19").Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteAllUsingSourceTheme, Operation:=xlNone _
, SkipBlanks:=True, Transpose:=True
Range("A21").Select
End Sub

Ali mi svaki sledeci sheet koji izaberem snimi sa pocetkom na A19,a i sa ovim moram svaki sheet da aktiviram
Nikada nisam radio nista u VBA pa se nadam da mi neko moze pomoci,posto sam se ubio googlajucu,ocigledno ne ispravno.Rucno nema sanse posto ima kao sto sam rekao 280 sheetova!!!
Tnx a lot
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Kopiranje vise sheetova i njihovo grupisanje u jedan25.08.2009. u 19:04 - pre 177 meseci
Da li sa svakog lista kopiras tacno dva reda i to 6-7?
Ili je broj redova koje ces da kopiras promenljiv?

Ako sam ja ovaj kod dobro razumeo ti selekujes 2 reda pa ih transponujes od A19 na listu statment1????

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dusan80
Dusan Nikolic
Pancevo

Član broj: 54056
Poruke: 32
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Kopiranje vise sheetova i njihovo grupisanje u jedan26.08.2009. u 07:06 - pre 177 meseci
Da,u pitanju je 6 i 7 red,tj napravio sam makro koji mi je sve ostale redove obrisao(nema neke svrhe znam ali malo sam se mucio misleci da cu tako doco do krajnjeg resenja),i kopira se u statement1(sheet1) a19,ali sledece bi trebalo da kopira 2 reda ispod i uvek su u pitanju 6 i 7 red.Radi se o nekim finansijskim izvestajima koji mogu samo na ovaj nacin da se izvezu tj u vise sheetova.Nema sanse na drugi nacin da proveravam podatke tako da mi je ovo jedina nada...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Kopiranje vise sheetova i njihovo grupisanje u jedan

[ Pregleda: 2861 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.