Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

disconnected network drive

[es] :: SOHO Networking :: disconnected network drive

[ Pregleda: 708 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

youmademyday

Član broj: 230772
Poruke: 2
*.tel.net.ba.



Profil

icon disconnected network drive22.08.2009. u 21:03 - pre 179 meseci
Pozdrav,
imam na radnom mjestu umrezena 6 kompjutera i to putem switcha - svi na win xp pro sp2, medjutim redovno mi se desava da nakon nekog vremena kada hocu pristupiti nekom exe file-u odnosno shortcutu tog file-a koji povlacim s drugog kompa javlja mi se greska. Kada odem u My Computer, svi umrezeni diskovi mi budu prikazani kao disconnected network drive. kada kliknem na jedan od njih, odmah mi se otvori direktorij tog diska i na taj nacin moram "buditi" taj disk s kojeg zelim povuci podatke. onda kada se opet vratim na desktop mogu normalno otvoriti shortcut tog exe file-a koji mi je ranije javljao gresku.
dakle redovno moram "probuditi" ove ostale umrezene diskove da bih mogao pristupiti exe file-ovima na njima. to mi naravno jako usporava rad. dali neko od vas zna nacin da se to sprijeci? power settings na svim kompovim su vec podeseni tako da se hdd-ovi nikad ne gase ali to mi nista ne mijenja.
nasao sam ovo: [url=http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;297684][/url] ali ako sam dobro shvatio ovo nije za win xp professional sistem koji ja koristim.
bio bih jako zahvalan ako mi neko moze reci kako da rijesim ovo jer mi ovaj problem stvarno otezava rad u mrezi.

unaprijed se zahvaljujem na svakoj pomoci.

pozz,
ymmd
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: disconnected network drive

[ Pregleda: 708 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.